úvod

Wallis je mekkou pro milovníky zimních sportů. Díky geografické poloze a zvláštnímu klimatu je zde 300 slunečných dnů ročně, na druhou stranu je tu do jara tolik sněhu, jako nikde jinde ve Švýcarsku: nekonečný požitek na sjezdovkách stejné náročnosti, vedoucích do Itálie a Francie. S walliskou kartou SkiCard se vám otevírá největší lyžařský areál na světě. SkiCard spojuje 50 proslulých lyžařských areálů a s tím více než 2 800 kilometrů sjezdovek. Modré, červené, černé sjezdovky nebo značené freerideové sjezdy a freestylové parky: walliské lyžařské areály Vám neustále nabízejí nejlepší možné podmínky. Vzhledem k nadmořské výšce jsou sjezdovky od začátku prosince do konce dubna ve vynikajícím stavu. Kromě toho investují walliské lyžařské areály do moderních zasněžovacích zařízení.

​

Walliský svět zimní turistiky.

Zimní dovolená zdaleka není pouze lyžování. Protažené zimní stezky nebo cesty pro turistiku na sněžnicích poskytují minimálně stejně intenzivní zážitky ze zasněžené krajiny jako lyžování. 935 km stezek pro turistiku na sněžnicích a 1 145 km značených zimních turistických stezek vás povede ve Wallisu do nedotčené přírody. Region v průsmyku Grand StBernard má nej větší síť stezek pro turistiku na sněžnicích ve Švýcarsku. Vyškolení horští vůdci, vám nabídnou nezapomenutelné zimní zážitky i mimo značené stezky, přesto v klidu a bezpečně. Ještě více zážitků přináší tento sport ve spojení s gastronomií a kulturou. V této souvislosti ukrývá Wallis některé zimní perly. Připevněte si sněžice a užijte si to!

Aletsch Arena.

Čtyři místa bez automobilového provozu Riederalp, Bettmeralp, Fiescheralp a Fiesch propojená do ly- žařské oblasti s 35 lanovkami a vleky a 104 km sjezdovek. Sněhová a sluneční jistota ve výšce nad 2 000 m n. m. na jižně orientované terase Aletsch. A největší výhoda, lyžujete přímo ode dveří. Proto i velmi oblíbené u rodin. Najdete tu i snowparky, U-rampy, večerní lyžování, trasy pro pěší i pro sněžnice s jedinečnými vyhlídkovými body jako Eggishorn ve výši 2 869 m n. m. a výhledem na Aletschský ledovec zapsaný na UNESCU.www.aletscharena.ch


Nendaz

Objevte 6 označených a zabezpečených tras pro jízdu ve volném terénu (freeride). Nikde se nenabízí více možností pro freeride v jednom lyžařském areálu. Objevte sjezdovky Eteygeonu, Plan-du-Fou, Les Gentianes, le Mont-Fort, Chassoure, le Mont-Gelé a Vallon d‘Arbi: 7 označených a zabezpečených tras volného ježdění. Zvučná jména, která díky mimořádným sjezdům zůstanou zapsána ve Vaší paměti! Trasy nejsou upravovány a jsou určeny zkušeným sportovcům, kteří mají vysoké nároky jak sami na sebe, tak na freeride trasy.www.nendaz.ch


Saas-Fee

Kdo chce od zimy opravdu všechno, může se spolehnout, že v Saas-Fee to skutečně získá! Ve výšce 1 800 m n. m. okouzlí „Perla Alp“ dechberoucími panoramaty, jistotou sněhu, hojným slunečním svitem a 145 km fantastických sjezdovek. Jsou tu přesně takové možnosti zimního sportování a zábav, jaké hledáte. Aby si člověk mohl všechno užít, a nedělat si žádné starosti existují tyto 3 neodolatelné balíčky: lednové paušály, paušály pro začátek zimní sezóny a jarní paušály. Jsou tak atraktivní jako naše zima!


www.saas-fee.ch


Veysonnaz

Tento bílý lyžařský ráj ve výšce 1 350– 3 330 m n. m. láká 300 slunečnými dny v roce a sjezdovkami pro lyžaře všech úrovní. Pro ubytování jsou k dispozici apartmány. Při rezervaci týdenní dovolené 60 dnů před jejím začátkem obdržíte slevu 10 %. Přijeďte a vychutnejte si sjezd z legendární sjezdovky l’Ours, místa konání světového poháru. Pro romantiky se nabízí cesta kabinkovou lanovkou s občerstvením ve dvou za zvuků vybrané hudby.


www.veysonnaz.ch


Zermatt

Lyžování a snowboarding po celý rok, 365 dnů sněhu – to existuje jenom v Zermattu. Jako nejvýše položený, největší celoroční areál a efektivně vybudovaný zimní sportovní areál Alp, nabízí Zermatt absolutní jistotu sněhu. V zimě láká návštěvníky 360 km sjezdovek všech úrovní jak na švýcarské, tak na italské stráně Matterhornu. Ale i milovníci zimní turistiky a turistiky na sněžnicích si můžou užívat zasněženou krajinu. Zermatt je však i v pravém smyslu slova gurmánská vesnička Alp.


www.zermatt.chWallis v létě.