úvod

Zajímavou alternativou pro ubytování ve Švýcarsku jsou mládežnické ubytovny. Název je trochu matoucí, protože již dávno tento řetězec neslouží jen mladým podle data narození, ubytovat se tady může každý bez ohledu na věk. A mimo vícelůžkových, nabízí již téměř každá ubytovna i pokoje dvoulůžkové. Samozřejmostí je snídaně. V roce 2014 byly otevřeny 2 nové ubytovny – v Saas-Fee a Saanen. Ta v Saas-Fee je první wellness ubytovnou. Rezervace zejména v létě je nutná.

www.youthhostels.ch

​

Bezbariérový přístup u Swiss Youth Hostels

Díky spolupráci Swiss Youth Hostels a nadace „Denk mich“ je více a více mládežnických ubytoven po celém Švýcarsku bezbariérově přístupných. Momentálně je přes polovinu z 52 mládežnických ubytoven bezbariérově přístupná a jejich počet neustále roste.Česká hostelová asociace – karta také pro Swiss Youth Hostels

Vlastnictví Hostelové karty opravňuje držitele získat mnoho výhod poskytovaný našimi partnery v České republice a slevu na ubytování v členských hostelech v Čechách a na celém světě. Hostelová karta stojí 300 Kč a můžete si ji ihned objednat nebo zakoupit na našich prodejních místech.

"Bližší informace naleznete zde."Mládežnická ubytovna v Saas-Fee s vlastním wellness programem

Mládežnická ubytovna sítě Swiss Youth Hostels jako první nabízí hostel s vlastní wellness zónou. Hostel je situovaný v horském středisku Saas-Fee v kanonu Wallis a svým hostům nabízí využití wellness zóny a fitness centra. Hostel lze naléz pod označením wellnessHostel4000. Díky velkému zájmu o tento typ ubytování vám doporučujeme včasnout rezervaci vašeho pobytu.

Bliží informace naleznete zde.Slevy na ubytování ve ŠvýcarskuSlevová průkazka pro Vaše ubytování

Požádejte o vydání hostelové průkazky, která Vám v síti Swiss Youth Hostelů přinese slevu na vaše ubytování a pokud bude hostel přebookován, budete mít přednost v případě uvolnění nějakého pokoje! Tuto průkazku si můžete vystavit již zde v ČR a je platná na celosvětovou sít hostelů HI (Hostelling Internation - International Youth Hostel Federation) po dobu jednoho roku.

Více informací o průkazce a jejím vystavení naleznete zde.
Levné a pěkné: Švýcarské mládežnické ubytovny v Graubündenu

Švýcarské mládežnické ubytovny dnes nejsou žádnými masovými noclehárnami. Staly se výhodnou alternativou pro rodiny, zimní sportovce a skupiny. Cheap&Chic! Moderně vybavené, položené uprostřed horské kulisy, místa kde se setkávají turisté z celého světa. V Graubündenu stojí za zvláštní doporučení například ubytovna ve Scuolu nebo v Lenzerheide/Val­bella jako ideální výchozí bod pro zimní sportovní aktivity.

www.youthhostel.chSwiss Youth Hostels
Schaffhauserstrasse 14
P.O. Box
CH-8042 Zürich
T. +41 44 360 14 14
F. +41 44 360 14 60
E-mail: contact@youthhostels.ch (obecné dotazy)
E-mail: booking@youthhostels.ch (rezervace)
WEB: www.youthhostels.ch
Švýcarská síť hostelů Swiss Youth