Swiss Travel System zahrnuje komplexní nabídku služeb v oblasti veřejné dopravy ve Švýcarsku a sdružuje celostátní síť železniční, autobusové a lodní dopravy s atraktivní paletou jízdenek a nejrůznějších služeb spojených s cestováním.Cestování ŠvýcarskemSíť.

Švýcarsko disponuje nejhustší sítí veřejné dopravy na světě. 26 000 kilometrů železničních, autobusových a lodních tras propojuje i nejodlehlejší kouty země. Ať jde o rychlá spojení mezi městy, odpočinkové jízdy rozmanitou krajinou nebo dobrodružné výlety až do výšky 3 500 metrů, prostředky veřejné dopravy do sebe zapadají jako kolečka v hodinkách.

Více informací: www.SwissTravelSystem.com | Webový kód 1010


Atributem Švýcarských železnic je přesnostTaktový jízdní řád.

Přesnost je jedním z atributů, které si zahraniční návštěvníci se Švýcarskem spojují. To platí také v síti veřejné dopravy. Švýcarsko je perfektně pokryto železniční, autobusovou i lodní dopravou. SBB a další dopravní společnosti neustále optimalizují svá spojení. Vlaky jezdí v pravidelných intervalech: vždy ve stejnou minutu každou půl- nebo celou hodinu.

Více informací: www.SwissTravelSystem.com | Webový kód 1020


Jistota Švýcarského dopravního systémuPřípoj zaručen.

Ze Švýcarského dopravního systému těží návštěvník již při příjezdu do Švýcarska. Na hraničních nádražích a letištích jsou připraveny vlaky a autobusy pro další cestu do měst nebo prázdninových letovisek. Přípoje jsou zaručeny všude. I tam, kam již žádné koleje nevedou. Cesta pak pokračuje poštovním autobusem, lodí nebo dokonce lanovkou.

Více informací: www.SwissTravelSystem.com | Webový kód 1010


Cestování Švýcarskem s jedinou jízdenkouVše v jednom.

Se Švýcarským dopravním systémem se cestuje po celém Švýcarsku s jedinou jízdenkou. Swiss Travel Pass umožňuje během individuálně zvolené doby platnosti libovolné cestování vlaky, autobusy a loděmi. V ceně jsou i panoramatické vlaky jako Ledovcový expres či Bernina Express. Stejně jako hromadná doprava v 90 švýcarských městech.

Více informací: www.SwissTravelSystem.com | Webový kód 1030Příjezd a přípoje.

Do Švýcarska cestují návštěvníci z celého světa pohodlně letadlem a po železnici. Rychlá a přímá spojení, pravidelné přípoje ve městech a prázdninových letoviscích stejně jako světově unikátní zavazadlové služby činí z cestování veřejnou dopravou opravdový zážitek.

Švýcarský dopravní systém – vlaky a busy přímo na letištiPřílet letadlem.

Švýcarská letiště jsou perfektně připojena na síť veřejné dopravy. V Ženevě a v Curychu se nádraží nacházejí přímo na letišti. Do centra města odjíždějí vlaky každých několik minut, doba jízdy činí okolo deseti minut. V Basileji a Bernu spojuje letiště s centrem města dobře vybudovaná síť autobusů. V Curychu, Basileji a Ženevě se nacházejí přepážky, kde si cestující mohou obstarat jízdenky Švýcarského dopravního systému. Ostatně: Jízda z/na letiště je ve Swiss Travel Passu již zahrnuta.


Cestování vlakem ve Švýcarsku mezinárodní vysokorychlostní sítíPříjezd vlakem.

Švýcarsko leží v srdci Evropy. Kdo chce navštívit tento alpský národ, nalezne spoustu vynikajících vlakových spojení, neboť Švýcarsko je připojeno na mezinárodní vysokorychlostní síť. Z Německa, Rakouska, Itálie, Francie i České republiky jezdí denně přímé mezinárodní vlaky do švýcarských měst. Většina vlakových souprav je vybavena jídelními vozy, barem a dalším vybavením, díky nimž je cestování po kolejích ještě komfortnější.


Mezinárodní vlaky do ŠvýcarskaMezinárodní vlaky do Švýcarska.


Součástí cestování Švýcarskem jsou dokonalé zavazadlové službyJedinečné zavazadlové služby.

Švýcarsko nabízí svým návštěvníkům opravdu jedinečné zavazadlové služby. Se službou Flight Luggage Express cestuje zavazadlo z kteréhokoliv letiště na světě na kterékoliv železniční nádraží ve Švýcarsku – lhostejno s jakou leteckou společností. Cestující, kteří chtějí po Švýcarsku cestovat bez kufru, mohou využít služeb SBB. Pro cestující, kteří využijí letadlo, nabízí SBB řadu dalších možností pohodlné přepravy zavazadel.

Informace na www.sbb.ch/gepaeck.
Nabídka jízdenek Swiss Travel System.

Jízdenky Swiss Travel System jsou klíčem ke světově unikátnímu dopravnímu systému. Návštěvníkům ze zahraničí nabízí kromě neomezeného cestování vlaky, autobusy a loděmi řadu doplňkových služeb. Po změně se od 1.1.2015 přejmenovává jízdenka Swiss Pass na Swiss Travel Pass.

Držitelé jízdenky Swiss Travel Pass mohou navíc využít bezplatně horské železnice a vlaky na Rigi, Schilthorn a Stanserhorn.

Jízdenky Swiss Transfer Ticket nejsou od 1. 1. 2019 v prodeji.

Swiss Travel Pass – neomezené cestování vlakemSwiss Travel Pass.

Swiss Travel Pass opravňuje k neomezenému cestování vlaky, autobusy a loděmi po celém Švýcarsku. V ceně jsou i panoramatické vlaky jako Ledovcový expres a hromadná doprava v 90 švýcarských městech. Platnost jízdenky je na 3, 4, 8 nebo 15 po sobě jdoucích dní. Pro děti do 6 let je zdarma, děti do 16 let mají 50% slevu a mladiství do 26 let mají slevu 15 % při nákupu Swiss Travel Passu. Bonus k jízdence je 50% sleva na většinu horských železnic a lanovek. Swiss Travel Pass platí také jako Museum Pass, který vás opravňuje ke vstupu do 500 muzeí (www.museumspass.ch).


Swiss Travel Pass Flex – neomezené cestování včetně veřejné dopravySwiss Travel Pass Flex.

Swiss Travel Pass Flex zahrnuje rovněž neomezené cestování v celé síti veřejné dopravy ve Švýcarsku. Na rozdíl od Swiss Travel Passu ale mohou být dny cestování individuálně zvoleny v průběhu jednoho měsíce. Platnost jízdenky je na 3, 4, 8, nebo 15 dní v průběhu jednoho měsíce. Pro děti do 6 let je zdarma, děti do 16 let mají 50% slevu a mladiství do 26 let mají slevu 15 % při nákupu Swiss Travel Passu. Bonus k jízdence je 50% sleva na většinu horských železnic a lanovek. Swiss Travel Pass platí také jako Museum Pass, který vás opravňuje ke vstupu do 500 muzeí (www.museumspass.ch) – bonus platí pouze ve zvolené dny!


Swiss Half Fare Card – vlakem, busem, lodí, mhd i horskými železnicemi a lanovkamiSwiss Half Fare Card.

Swiss Half Fare Card je jízdenka, která opravňuje k jízdě vlaky, autobusy, loděmi, MHD a na většině horských železnic a lanovek za poloviční cenu. Je ideální pro kratší cesty a výlety po celém Švýcarsku. Swiss Half Fare Card je k dostání na švýcarských nádražích a u prodejců Swiss Travel System v ČR. Platnost Swiss Half Fare Card je jeden měsíc. Cena Swiss Half Fare Card je poloviční, pokud isjí koupí držitel platné jízdenky Swiss Travel Pass Flex (pro více mobility mezi zvolenými dny).


Swiss Family Card – děti do 16 let ve Švýcarsku cestují zdarmaSwiss Family Card.

Rodiny mohou při koupi jízdenky Swiss Travel System požádat o bezplatnou rodinnou kartu. S tou cestují děti do 16 let ve švýcarské síti veřejné dopravy v doprovodu alespoň jednoho rodiče nebo prarodiče zdarma, pokud vlastní jízdenku STS. Platnost Swiss Family Card je jeden měsíc.

Cestování s vnoučaty

Enkel-karte je jízdenka pro děti, které cestují s prarodiči. Jízdenka stojí CHF 30,- a je platná jeden rok po jejím vystavení. Prodává se na všech nádražích a pro její vystavení potřebujete fotografii. Bližší informace o Enkel-Karte a její platnosti naleznete zde.

Regionální jízdenky.

Švýcarsko, umístěné v srdci Evropy, nabízí jedny z nejkrásnějších scenerií a úchvatných panoramatických výhledů. Rozmanitost této země se odráží nejen v přírodě, ale také ve čtyřech národních jazycích, jejích obyvatelích a odlišných kulturách.vlakem, autobusem a lodí.Švýcarsko.

Regional Pass Genfersee–Alpen – jízda na historickém parníku, jezdit zubačkou na vrcholy a dalšíRegional Pass Genfersee–Alpen.

Prohánět se na historickém parníku po světovém dědictví UNESCO Lavaux. Vyšplhat se zubačkou na Rochers-de-Naye a vychutnat si pohled na Ženevské jezero a Vaudské Alpy. Zahrát si na strojvedoucího na VIP místě v expresu GoldenPass Panoramic. Na stopě tajemství pravého potěšení v Čokoládovém vlaku. To vše je možné s kartou Regional Pass Genfersee–Alpen. Platí na 5 nebo 7 dní. www.goldenpass.ch

Více informací: www.SwissTravelSystem.com | Webový kód 1101


Tell Pass – cestování centrálním ŠvýcarskemTell Pass – centrální Švýcarsko.

Jediná jízdenka, Tell Pass, umožňuje v celém centrálním Švýcarsku neomezené cestování loděmi, autobusy, horskými lanovkami a vlaky. Zahrnuje třeba výlet na „královnu hor“ Rigi, jízdu nejstrmější zubačkou světa na horu Pilatus nebo výjezd nahoru na Titlis. A také plavbu po Lucernském jezeře na palubě nostalgického parníku. Platnost 2 dny nebo 5 dní. www.tell-pass.ch

Více informací: www.SwissTravelSystem.com | Webový kód 1102


Regional-Pass Berner Oberland – cesta na Jungfraujoch, Schilthorn a další možnosti využitíRegional-Pass Berner Oberland.

Nezapomenutelný výlet na Jungfraujoch – Top of Europe, jízda na Schilthorn, místo natáčení legendárního Jamese Bonda, projížďka lodí na Thunském nebo Brienzském jezeře nebo návštěva idylického jezera Oeschinensee – to je jen několik příkladů rozmanitých možností použití Regional-Passu Berner Oberland. Platí 4, 6 nebo 8 dní. www.regionalpass-berneroberland.ch

Více informací: www.SwissTravelSystem.com | Webový kód 1103Nákup jízdenek STS.

Jízdenky Swiss Travel System mohou využívat osoby s místem trvalého bydliště mimo Švýcarsko a Lichtenštejnsko. Pro cestování se Swiss Passem a dalšími jízdenkami Swiss Travel System je potřeba mít u sebe občanský průkaz nebo cestovní pas.

Zde obdržíte svoji jízdenku STS.

Swiss Travel SystemČeská republika:
Společnosti:Služby.

Pohodlně cestovat a dorazit odpočinutý – kdo cestuje švýcarskými drahami, může se těšit již v předstihu. Moderní vlaky dovezou návštěvníky rychle a pohodlně z bodu A do bodu B. Na palubě a na nádraží se o bezproblémové cestování po kolejích stará bezpočet doplňkových služeb.


Švýcarský jízdní řádJízdní řád.

Švýcarský jízdní řád je kdekoliv na světě pohodlně dostupný na www.sbb.ch. Cestující, kteří vlastní chytrý telefon, si mohou jízdní řád prohlížet i na cestách. Na každém větším nádraží si lze na přepážce příslušný spoj samozřejmě nechat i vytisknout. Jízdní řád a další informace poskytuje RailService na zpoplatněných telefonních číslech 0900 300 300 (místní tarif) nebo 0041 900 300 300 (mezinárodní tarif).


Ve Švýcarsku jezdí tři druhy vlakůKategorie vlaků.

Ve Švýcarsku převládají tři druhy vlaků: InterCity (IC) spojují větší města jako Curych a Bern bez mezizastávek. Na tratích s mnoha zatáčkami jsou nasazeny vlaky InterCity s technologií naklápění – InterCity-Neigezug (ICN). Mezi středně velkými centry jezdí vlaky InterRegio (IR) a RegioExpress (RE). Regionální vlaky obsluhují všechny stanice a zastávky na trase. Všechna větší města disponují hustou sítí S-Bahn. Tyto vlaky označené S zpřístupňují příslušné aglomerace.


Jídelní vozyGastronomie ve vlaku.

Součástí mnoha vlaků IC a ICN jsou jídelní vozy. Zde se podávají nápoje, svačinky i exkluzivní menu. Rovněž mezinárodní spoje mezi městy, některé vlaky Rhétské dráhy a Ledovcový expres disponují jídelními vozy. V jízdním řádu jsou označeny . Většina dvoupatrových vlaků InterCity má na palubě bistro P, kde jsou k dostání nápoje, pečivo a snacky. Servis na místo nabízí pojízdný minibar Q s nápoji, pečivem a sendviči.


SBB Change – směnárnaSBB Change – směnárna.

Návštěvníci Švýcarska obvykle během svého cestování potřebují vyměnit peníze. Nejrychlejší a nejpohodlnější cestou je zastavit se na přepážce SBB Change na jednom ze 180 větších nádraží po celé zemi. V SBB Change si můžete koupit nejen švýcarské franky, ale také více než 90 dalších měn. Pokud měna, kterou požadujete, není k dispozici, můžete ji dostat v krátké době. Přepážky SBB Change jsou obvykle otevřeny déle a ve větších stanicích často i o víkendu. www.sbb.ch/en/changeNejkrásnější panoramatické trasy:

Cestování Švýcarskem – Ledovcový expresLedovcový expres.

Zermatt–Sv. Mořic/Davos
Ledovcový expres není jen nejslavnější panoramatickou železnicí, ale také „nejpomalejším rychlíkem“ světa. Okolo sedmi hodin trvá jeho cesta z Zermattu do Sv. Mořice nebo Davosu.

Více informací naleznete zde.


Cestování Švýcarskem – Bernina ExpressBernina Express.

Sv. Mořic/Davos/Chur–Tirano
Tratě Albula a Bernina Rhétské dráhy, které patří pod světové dědictví UNESCO, platí za jedny z nejimpozantnějších přejezdů Alp. Speciální zážitek je jízda Bernina Expressem – okolo ledovců, 55 tunely a přes 196 mostů až do Tirana v Itálii.

Více informací naleznete zde.


Cestování Švýcarskem – GoldenPass LineGoldenPass Line.

Montreux–Zweisimmen–Interlaken–Lucern
6 jezer, 6 kantonů, 3 průsmyky: Se třemi vlaky GoldenPass Line se jezdí po Švýcarsku od Montreux u Ženevského jezera přes průsmyk Brünigpass do Lucernu u jezera Vierwaldstättersee.

Více informací naleznete zde.


Cestování Švýcarskem – Wilhelm Tell ExpressGotthard Panorama Express

Lucern–Flüelen–Bellinzona/Lugano
Od roku 2017 je Wilhelm Tell Express nahrazen novou panoramatickou trasou Gotthard Panorama Express (GoPEx). Na cestující čeká trasa plná kontrastů – z Lucernu do Flüelenu plavba kolesovým parníkem a poté cesta panoramatickým vlakem Gotthard Panorama Express po staré Gotthardské železnici až do Bellinzony nebo Lugana v Ticinu. Vlak nabízí nádherné výhledy a možnost focení ze speciálního vagonu pro fotografy.

Více informací naleznete zde.


Cestování Švýcarskem – Palm ExpressPalm Express.

Sv. Mořic–Lugano
Cestu plnou kontrastů zažije ten, kdo se vydá poštovním autobusem od ledovců v Engadinu k palmám v Luganu.

Více informací na http://www.mojesvycarsko.com/…palm-express

nebo www.SwissTravelSystem.com | Webový kód 1045


Cestování Švýcarskem – BLS LötschbergerBLS Lötschberger.

(Bern)–Spiez–Brig/Zweisimmen Kdo prosviští novým tunelem Lötschberg-Basistunnel, ušetří sice trochu času, ale mnohé propásne: Impozantní viadukt Kander, dlouhé zatáčky okolo skalního hradu nebo působivý pohled do údolí Rhôny zažijí cestující jen na téměř stoleté horské železniční dráze přes Kandersteg a Goppenstein.

Více informací na http://www.mojesvycarsko.com/…lotschberger

nebo www.SwissTravelSystem.com | Webový kód 1046


Cestování Švýcarskem – Centovalli Express/Vigezzo VisionCentovalli Express/Vigezzo Vision.

Locarno–Domodossola
Malebná údolí, hluboké soutěsky, kaštanové lesy a romantické vinařské oblasti lemují cestu Centovalli Expressu z Locarna do italské Domodossoly.

Více informací: www.SwissTravelSystem.com | Webový kód 1047


Cestování Švýcarskem – JungfraubahnJungfraubahn.

Interlaken Jungfraubahnen zpřístupňují region okolo Eigeru, Mönchu a Jungfrau. Největší atrakcí je Jungfraujoch, s 3 454 metry nejvýše položené železniční nádraží v Evropě.

Více informací na http://www.mojesvycarsko.com/…jungfraubahn

nebo www.SwissTravelSystem.com | Webový kód 1048


Cestování Švýcarskem – Voralpen-ExpressVoralpen-Express

Voralpen-Express vám odkryje vlídné stránky Švýcarska. Ze St. Gallenu známého svou historickou knihovnou Stiftsbibliothek vyjedete přes Appenzell s vyhlídkou na pohoří Alpsteinmassiv a pokračujete idylickým Toggenburgem. Přes Rapperswil a Pfäffikon se dostanete konečně do Lucernu.


Cestování Švýcarskem – Lavaux-LinieLavaux-Linie

Kdo jede z Ženevy do Brigu, objeví mezi Lausanne a Montreux vinice v Lavaux, které jsou na seznamu světového dědictví UNESCO. Trasa ovšem nabízí více: olympijské město Lausanne, Montreux, kolébku jazzového festivalu, město Martigny, bránu do průsmyku Sv. Bernarda a na konec Brig.


Cestování Švýcarskem – Jurasüdfuss-LinieJurasüdfuss-Linie

Dráha Jurasüdfuss-Linie spojuje dvě z největších měst Švýcarska – Basilej a Ženevu. Cestou vás nadchne kraj tří jezer okolo Bielersee, Murtensee a Neuenburgersee, města hodinek La Chaux-de-Fonds a Le Locle a přirozeně pahorky pohoří Jura.


Drei-Städte-Linie – Dráha tří měst

Mezi Lucernem a Churem se dá objevit mnoho zajímavého. Například Curych, nejmezinárodnější město Švýcarska. U jezera Wallensee je vesnice bez aut, Quinten. Dále dráha pokračuje přes Sargans a vinařskou oblast Bündner Herrschaft do Churu, nejstaršího města této země.


Mapa Swiss Travel System pro rok 2018

Brožura o cestování vlakem autobusem a lodí po Švýcarsku tentokrát v podobě praktické skládací mapy! Pouhý pohled z okna vlaku, autokaru nebo paluby kolesového parníku, odhalí nesčetné přírodní krásy a nekonečnou rozmanitost Švýcarska, míjíte-li během několikakilometrové poutavé jízdy vlakem vysokohorské ledovce i středomořské palmové háje a zahrady. Jízda vlakem po jedné z mnoha legendárních vyhlídkových tras, z nichž k nejznámějším patří Bernina express a Ledovcový expres, je skutečným vyvrcholením každé cesty do Švýcarska.

Mapu STS 2018 v PDF je možné si stáhnout či prohlédnout zde.

Brožury o Švýcarsku, včetně mapy STS 2017 je možné si bezplatně objednat k zaslání poštou zde.


Ceník STS 2019

Swiss Travel Pass 2. třída/1. třída
3 dny 232.00/369.00 CHF
4 dny 281.00/447.00 CHF
8 dní 418.00/663.00 CHF
15 dní 513.00/810.00 CHF
     
Swiss Travel Pass Youth1 2. třída/1. třída  
3 dny 198.00/369.00 CHF  
4 dny 240.00/381.00 CHF  
8 dní 357.00/566.00 CHF  
15 dní 439.00/692.00 CHF  
     
Swiss Travel Pass Flex 2. třída/1. třída  
3 dny v měsíci 267.00/424.00 CHF  
4 dny v měsíci 323.00/514.00 CHF  
8 dní v měsíci 467.00/742.00 CHF  
15 dní v měsíci 563.00/890.00 CHF  
     
Swiss Travel Pass Flex Youth1 2. třída/1. třída  
3 dny v měsíci 228.00/362.00 CHF  
4 dny v měsíci 276.00/438.00 CHF  
8 dní v měsíci 399.00/633.00 CHF  
15 dní v měsíci 481.00/760.00 CHF  
     
Swiss Half Fare Card 2. třída  
1 měsíc 120.00 CHF  
     
Swiss Family Card    
1 měsíc zdarma  
     Vysvětlivky:

1 - Platí pro cestující mladší 26 let (15% sleva).

Děti:
Děti do 6 let cestují zdarma.
Děti ve věku 6–16 let cestují zdarma v doprovodu alespoň jednoho z rodičů s platnou jízdenkou Swiss Family Card od Swiss Travel System.
Děti ve věku 6–16 let bez doprovodu alespoň jednoho z rodičů mají 50% slevu z běžné ceny jízdenek Swiss Travel System.

Výše uvedené ceny ve švýcarských francích jsou orientační a závisí na aktuálním kurzu.
Právo změny cen vyhrazeno.