Speciální nabídka Bernina Express v zimě

Od 10. 10. 2017 do 29. 3. 2018 je možné využít speciální nabídku Rhétských drah s názvem Bernina Express special, která v sobě zahrnuje zpáteční jízdenku Chur / Davos – Tirano pro dvě osoby za CHF 139,- včetně zajištěného obědu v Poschiavu, Le Prese nebo Tiranu. Nabídku je možné zarezervovat pouze on-line a i jako dvoudenní balíček, místa jsou limitována.

Bližší informace naleznete zde.


Bernina Panorama Winter

Výhled na ledovec Morteratsch, Lago Bianco nebo Valposchiavo: Nejvýše položená železniční trať přes Alpy se bez ozubení vlní až na střechu Rhétské dráhy, stanici Ospizio Bernina, ve výšce 2 253 m n. m. a dolů za palmami u Tirana. Panoramatické vozy nabízejí nerušený výhled na pohádkovou zimní krajinu se zasněženými vrcholky, ledovci a zamrzlými horskými potoky.

Bližší informace naleznete zde.


Sáňkařský ráj Preda/Darlux – Bergün

Už příjezd vlakem Rhétské dráhy je impozantní – trať vede legendárními točitými tunely a přes viadukty v údolí Albulatal. Z Predy, 1 800 m n. m., se jede 6 kilometrů dolů – po v zimě uzavřené silnici z průsmyku Albulapass – zatáček je tu minimálně tolik, co na železnici. Jen se jede svižněji a sníh více stříká. Odvážní si mohou ještě vyjet sedačkovou lanovkou na Darlux a zpět do Bergünu sjet na sáňkách po strmé sjezdovce.

Bližší informace naleznete zde.


Bernina Express Bus

Nově se lze od února dopravit Bernina Express Busem z Tirana do Lugana. Pohodlně se jede skrz malebný Veltlin a podél známého Comského jezera, kde má své rezidence spousta hvězd a kde se točily i hollywoodské filmy. Středozemní atmosféra láká ke sladkému nicnedělání. Bernina Express Bus lze ideálně propojit s panoramatickým vlakem Bernina Express.

Bližší informace naleznete zde.


Ledovec Bernina – Diavolezza

Svět ledovců a železnice světového dědictví: Zažijte spektakulární cestu s Rhétskou dráhou a lanovkou Diavolezza. Trať Bernina Rhétské dráhy patří na seznam světového dědictví UNESCO, vede impozantní trasou a bez ozubení do 2 253 m n. m. Na stanici Bernina Diavolezza stojí za to přestoupit na lanovku.

Bližší informace naleznete zde.


Rezervace jednotlivých úseků Glacier Express

Rezervace na panoramatický vlak Ledovcový expres (Glacier Express) je nově možná i pro jednotlivé úseky za zvýhodněnou cenu. V nabídce jsou čtyři úseky: Sv. Mořic – Chur, Chur – Andermatt, Andermatt – Brig a Brig – Zermatt. Trasu lze rezervovat obousměrně a Ledovcový expres zařadil pro letní sezónu také nový odpolední spoj.

Bližší informace naleznete zde.


Bernina Express – od ledovců k palmám

Jedna z nejkrásnějších tras vedoucích Alpami: Bernina Express z Churu / Davosu / Sv. Mořice – Valposchiavo – Tirano spojuje různé jazykové oblasti a kultury – v půvabných liniích a bez ozubení. Panoramatické jízdy po železnici, která je na seznamu kulturního dědictví UNESCO, jsou vrcholným zážitkem. Tip: objevte Poschiavo v celé jeho mnohostrannosti. Jižní alpské údolí láká k dlouhým procházkám, příjemnému toulání se a k vychutnání jemných regionálních specialit.

Bližší informace naleznete zde.


Glacier Express – nejpomalejší rychlík světa

Jízda v panoramatických vagonech Ledovcového expresu napříč švýcarskými Alpami stojí opravdu za to – s mnoha speciálními zážitky od začátku až do konce. Ve Sv. Mořici zdraví svět bohatých a krásných, v Zermattu nejfotografovanější hora světa, Matterhorn. Přes 291 mostů a 91 tunely vede trasa nejpomalejšího rychlíku světa. Předkrm, hlavní chod a dezert jsou servírovány čerstvé z palubní kuchyně přímo na vaše místo ve vlaku. Nebo si objednejte Bündnerteller – samozřejmě se sušeným masem přímo z regionu Graubünden.


Nové vlaky Alvra Rhétské dráhy.

Kromě Ledovcového expresu a Bernina Express má Rhétská dráha nového oblíbence. Nové vlaky Alvra se již těší, až svezou své první cestující na trati Albulalinie, která je od roku 2008 zapsána na Světovém dědictví UNESCO. Jméno Alvra dostaly vlaky z rétorománštiny a znamená Albula.

Bližší infromace naleznete zde.

Gastronomické zážitky v Glacier Express

Proslulý panoramatický vlak Ledovcový expres spojuje denně dvě hvězdná místa - Svatý Mořic a Zermatt. Na trase vás čeká 291 mostů a 91 tunelů. Tříchodové menu se pro vás připravuje přímo ve vlaku a je servírováno na vaše místo. Ve dnech 18. 3. – 12. 5. 2017 se můžete těšit na speciality kantonu Graubünden v rámci akce Bündner weeks a ve dnech 18. 9. – 22. 10. 2017 na speciality kantonu Wallis v rámci akce Valais weeks.

Bližší informace naleznete zde.


Albula tunel v novém

Albula tunel bude rekonstruován, resp. vystavěn nový paralelní tunel. Stavba již byla zahájena a potrvá do roku 2021. Již dnes ale můžete zdarma navštívit speciální informační centrum k výstavbě tunelu, které najdete na nádraží v Predě, přímo na peronu. Pro železniční nadšence je zde unikátní možnost zorganizování prohlídky staveniště nového tunelu. Na webu RhB navíc naleznete přenost z webkamery z celé stavby.

Bližší informace naleznete zde.


Bernina Express – od ledovců k palmámVia Albula / Bernina

10 etap dálkového putování Via Albula / Bernina se přizpůsobí každému rozpoložení. Trasa je jedinečně umístěna – neustále křižuje železniční trasu zapsanou na seznamu světového dědictví UNESCO. Objevování mostů a viaduktů je skoro jako dětská hra.

Bližší informace naleznete zde.


Železniční muzeum Bergün – cestování časem k pionýrům železnice

Železniční muzeum Albula v Bergünu provede milovníky železnice a rodiny dějinami železnice v Graubündenu. Návštěvníky nadchnou staré předměty spojené se železnicí, filmy a modely. V simulátoru v legendární lokomotivě Krokodýl si můžete zkusit řídit vlak po trati Albula. Tip: to nejzajímavější ze stavby, hor, regionu a Rhétské dráhy naleznete v informačním centru „Infoarena Albulatunnel“ v Predě (10 minut od Bergünu), které nabízí možnost zážitkovou formou nahlédnout na výstavbu nového tunelu Albula. Přijďte a seznamte se s magickým světem stavby tunelu.

Bližší informace naleznete zde.


125 let Rhétské dráhy

V roce 2014 oslavila Rhétská dráha již 125 let své existence. Během 125 let byla celá síť tratí nepřetržitě budována a modernizována. Dnes láká Rhétská dráha mnoha jedinečnými zážitky turisty z celého světa. Kromě této klasiky zde existuje také široká nabídka týkající se Rhétské dráhy. K oslavě jubilejního výročí budou doplňkově během celého roku v provozu nostalgické a historické vlakové soupravy. Mezi jinými parní vlaky, zážitkové vlaky s otevřenými panoramatickými vagóny, pověstné sněhové centrifugy, také pojmenované Bernina Monster, a mnohé další.

Bližší informace naleznete zde.


Parní sněhové centrifugy – Bernina Monster

Malý světový zázrak: parní sněhové odstředivky Xrot 9213 z roku 1910 se probíjejí skrz jeden metr vysokou sněhovou stěnu na Berninu. Při odklízení sněhu jsou hosté Rhétské dráhy uprostřed sněhového víru.

Bližší informace naleznete zde.


Arosa Bahn – 1 000 výškových metrů za 1 hodinu

Jízda začíná v Churu poklidně – kolem městských hradeb a věží Malteserturm a Obertor. Ale brzy je s prohlídkou města na kolejích konec – červený vlak se náhle mění v horskou železnici. Na pouhých 26 kilometrech vyšplhá Arosa Bahn o 1 000 metrů výš. Jako v oblacích se cítíte při pohledu z elegantního viaduktu Langwieser. Nechte svému volnému dni v lázeňském středisku volný průběh: Vyjeďte si lanovkou na Weisshorngipfel a dojděte k horské chatě Carmenahütte nebo na Ochsenalp. Svěží horský vzduch v graubündenském letovisku Arosa pohladí návštěvníka na těle i na duši. V roce 2014 oslavila trať na Arosu 100 let od svého založení. Byla to poslední etapa v síti tratí Rhétské dráhy.

Bližší informace naleznete zde.


Požitkářský vlak – dobroty na požádání

V kulinářském vlaku okusíte na každé zastávce jednu specialitu. Panorama Alp a čtyřchodové menu si vychutnáte v našem pojízdném pokušení, Gourminu. Kulinář- ský vlak vás poveze z Churu, Davosu nebo Sv. Mořice od restaurace k restauraci. Ve vybraných restauracích vás očekávají místní speciality. Carpaccio, Capuns nebo Pudin da la Nona: ochutnejte rozmanitost Graubündenu všemi smysly. V Gourminu vykouzlí zkušení kuchaři mezi Churem a Sv. Mořicem nebo mezi Landquartem a Scuolem čerstvě připravené pokrmy pro každý mlsný jazýček. Předkrm podáváme v hradním městě Domleschg, hlavní chod v Albulatalu a dezert v Engadinu nebo naopak. Dopřejte si pastvu pro oči: uvnitř i venku.

Bližší informace naleznete zde.


Impozantní Rýnská soutěska

Ruinaulta v Graubündenu je jedna z nejvelkolepějších a nejrozmanitějších krajin v Alpách. Divoká soutěska se strhující řekou, bílými strmými stěnami a rozlehlými lesy. Za 10 000 let si Rýn mezi Ilanz a Reichenau prorazil cestu skalní horninou. Vznikla soutěska, které se právem přezdívá „švýcarský Grand Canyon“. Borovicemi olemované skalní útvary fascinují cestující vlakem, pěší turisty i raftaře z celého světa. Prozkoumejte monumentální Rýnskou soutěsku mezi Ilanz a Reichenau ve vlaku.

Bližší informace naleznete zde.


Světové dědictví UNESCO – mistrovské dílo železničního stavitelství

Více než sto let stará železniční trať přes Albulu a Berninu je, co se týče stavitelství a vedení tratě, výjimečným mistrovským dílem. Trať je harmonicky zasazena do divoké přírody a vás čeká velkolepý výlet do průkopnických časů železnice. Od července 2008 patří tratě Rhétské dráhy Albula a Bernina na seznam světového dědictví UNESCO. Dokonalé splynutí krajiny a železnice – dlouhé oblouky, rafi nované stavby, tratě vlnící se strmými údolími. Nejatraktivnější místa na trati jsou viadukt Landwasser, točité tunely mezi Bergünem a Predou nebo kruhový viadukt u Brusia. Příklad, který táhne i dnes.

Bližší informace naleznete zde.


Brožura Rhétská dráha (2017)

Nejnovější brožuru si můžete objednat nebo stáhnout na zde.Rhätische Bahn AG
Bahnhofstrasse 25
CH-7002 Chur
T. +41 81 288 65 65
E-mail: rail service@rhb.ch
WEB: www.rhb.ch