úvod

​

Jízdenka pro pěší turisty

Niesen (2.362 m n. m.) nabízí bohatou síť stezek pro pěší. Zažijte mnohostranné přírodní krásy a zkombinujte si pěší turistiku s nostalgickou jízdou pozemní lanovkou na Niesen a návštěvou horského hotelu Niesen Kulm. Červenobíle značené horské stezky vyžadují dobré boty a ani za hezkého počasí nezapomeňte na pláštěnku. Náš tip: Wanderbillet – tři úseky lanovkou a jeden pěšky za CHF 48 (bez slevy) a CHF 24 se Swiss Travel Passem.

Bližší informace naleznete zde.


Jediná švýcarská pyramida

Věděli jste, že má Švýcarsko také svou pyramidu? Je to hora Niesen, která se tyčí do výšky 2 362 m n. m. nad jezerem Thunersee a její tvar je až neuvěřitelně pravidelný. Na vrchol vás dopraví od 17. 4. 2021 historická pozemní lanovka vybudovaná v letech 1906 až 1910. Cesta trvá 30 minut a čeká vás jeden přestup.

Bližší informace naleznete zde.


Vrchol Niesenu

Nahoře se nabízejí především nádherné výhledy na okolní horské panorama a hladiny jezer. Můžete se odtud vydat na pěší túru, vyzkoušet paragliding nebo se jen tak projít a pokochat se nezapomenutelnými výhledy. Běžci do schodů se tady mohou zúčastnit závodu po nejdelším schodišti světa, které provází celou trasu lanovky a čítá celkem 11 674 schodů. Závod se koná 11. - 12. června 2021.

Bližší informace naleznete zde.


Ubytování a kulinářská nabídka

Několik minut od horní stanice lanovky najdete hotel a restauraci Niesen Kulm, kde si můžete vychutnat speciality tradiční švýcarské horské kuchyně z místních surovin a ochutnat víno z vinic, na které dohlédnete. Nabízejí se i speciální kulinářské večery nebo víkendové brunche a horské snídaně. V hotelu mají osm dvoulůžkových pokojů v tradičním stylu.

Bližší informace naleznete zde.


Večeře při úplňku

V roce 2020 si pro vás restaurace na vrcholu Niesenu připravila speciální pětichodové večeře servírované při úplňku. Večeři lze zakoupit jako balíček jízdenky s večeří pro dospělého a pro děti.

Bližší informace naleznete zde.


Prohlídka alpinek na Niesenu

Pro milovníky horské květeny a dech beroucích výhledů máme tip na pěší výlet z horní stanice lanovky na Niesenu do mezistanice. Podle ukazatelů by měla cesta trval 1 hodinu a 40 minut, nechte si ale dostatečnou rezervu na obdivování a fotografování místních alpinek. Prohlídka květin je právě nyní úžasná. Cestou můžete zakoupit i místní horské sýry ze samoobslužné lednice.

Bližší informace naleznete zde.