Jediná švýcarská pyramida

Věděli jste, že má Švýcarsko také svou pyramidu? Je to hora Niesen, která se tyčí do výšky 2 362 m n. m. nad jezerem Thunersee a její tvar je až neuvěřitelně pravidelný. Na vrchol vás dopraví od 21. 4. do 11. 11. 2018 historická pozemní lanovka vybudovaná v letech 1906 až 1910. Cesta trvá 30 minut a čeká vás jeden přestup.

Bližší informace naleznete zde.


Vrchol Niesenu

Nahoře se nabízejí především nádherné výhledy na okolní horské panorama a hladiny jezer. Můžete se odtud vydat na pěší túru, vyzkoušet paragliding nebo se jen tak projít a pokochat se nezapomenutelnými výhledy. Běžci do schodů se tady mohou zúčastnit závodu po nejdelším schodišti světa, které provází celou trasu lanovky a čítá celkem 11 674 schodů. Závod se koná 2. června 2018.

Bližší informace naleznete zde.


Ubytování a kulinářská nabídka

Několik minut od horní stanice lanovky najdete hotel a restauraci Niesen Kulm, kde si můžete vychutnat speciality tradiční švýcarské horské kuchyně z místních surovin a ochutnat víno z vinic, na které dohlédnete. Nabízejí se i speciální kulinářské večery nebo víkendové brunche a horské snídaně. V hotelu mají osm dvoulůžkových pokojů v tradičním stylu.

Bližší informace naleznete zde.


Kulturní léto na Niesenu

Letos se koná již 13. ročník kulturního léta, kde vystupují osobnosti z oblasti Berner Oberland na své domovské hoře Niesen.

Podrobný program najdete na www.niesen.ch