úvod

​

Jediná švýcarská pyramida

Věděli jste, že má Švýcarsko také svou pyramidu? Je to hora Niesen, která se tyčí do výšky 2 362 m n. m. nad jezerem Thunersee a její tvar je až neuvěřitelně pravidelný. Na vrchol vás dopraví od 10. 5. 2019 historická pozemní lanovka vybudovaná v letech 1906 až 1910. Cesta trvá 30 minut a čeká vás jeden přestup.

Bližší informace naleznete zde.


Vrchol Niesenu

Nahoře se nabízejí především nádherné výhledy na okolní horské panorama a hladiny jezer. Můžete se odtud vydat na pěší túru, vyzkoušet paragliding nebo se jen tak projít a pokochat se nezapomenutelnými výhledy. Běžci do schodů se tady mohou zúčastnit závodu po nejdelším schodišti světa, které provází celou trasu lanovky a čítá celkem 11 674 schodů. Závod se koná 14. - 15. června 2019.

Bližší informace naleznete zde.


Ubytování a kulinářská nabídka

Několik minut od horní stanice lanovky najdete hotel a restauraci Niesen Kulm, kde si můžete vychutnat speciality tradiční švýcarské horské kuchyně z místních surovin a ochutnat víno z vinic, na které dohlédnete. Nabízejí se i speciální kulinářské večery nebo víkendové brunche a horské snídaně. V hotelu mají osm dvoulůžkových pokojů v tradičním stylu.

Bližší informace naleznete zde.


Kulturní léto na Niesenu

Letos se koná již 14. ročník kulturního léta, kde vystupují osobnosti z oblasti Berner Oberland na své domovské hoře Niesen.

Bližší informace naleznete zde.


Prohlídka alpinek na Niesenu

Pro milovníky horské květeny a dech beroucích výhledů máme tip na pěší výlet z horní stanice lanovky na Niesenu do mezistanice. Podle ukazatelů by měla cesta trval 1 hodinu a 40 minut, nechte si ale dostatečnou rezervu na obdivování a fotografování místních alpinek. Prohlídka květin je právě nyní úžasná. Cestou můžete zakoupit i místní horské sýry ze samoobslužné lednice.

Bližší informace naleznete zde.