úvod

Dovolenou all inclusive si mnozí spojují s jídlem a pitím bez příplatku. Ve Švýcarsku však dostanete mnohem více. Řada švýcarských regionů nabízí turistům návštěvnické all-inclusive karty, se kterými mají návštěvníci například místní lanovky, horské železnice, veřejnou dopravu, wellness a další služby zdarma. Podívejte se na náš přehled regionů, které nabízejí svým návštěvníkům tyto výhody.

​

Engadin Sv. Mořic – Bergbahnen inklusive

Vychutnejte si svou dovolenou naplno s nabídkou „Bergbahnen inklusive”. Nikde jinde nevystoupáte v letní sezone tak vysoko, za tak nízkou cenu – ubytujte se minimálně na jednu noc v některých z více jak 100 hotelů a cestování budete mít již v ceně – místní doprava a až 13 kabinových a sedačkových lanovek v Engadin Sv. Mořici.

Bližší informace naleznete zde.

Samnaun – Alles Inklusive Samnaun

Ubytovaní v Samnaun se mohou v létě těšit na dopravu lanovkami na Ischgl zdarma. Při check-inu dostanou ubytovaní totiž návštěvnickou kartu Gästekarte Samnaun, se kterou mohou cestovat vybranými lanovkami zdarma. Ke kartě navíc dostanou řadu dalších výhod – přeprava kol na Ischgl lanovkou zdarma, bezplatné cestování autobusem SamnaunBus, bezplatné parkování, vstup do bazénu a saunového světa Alpenquell a další.

Bližší informace naleznete zde.

Scuol – Engadin Scuol Mobil

Ubytovaní ve Scuolu alespoň na jednu noc využít návštěvnické karty, se kterými získají zdarma jízdné veřejnou dopravou. Váš pes také cestuje zdarma veřejnou dopravou a horskými železnicemi. Můžete také využívat bezplatné a zlevněné prázdninové zážitky. Region si pro vás připravil hned tři různé karty, které se liší nabídkou služeb Scuol je malebné lázeňské městečko s 11 minerálními prameny, kouzelnými domy se sgrafitovou výzdobou a termálními lázněmi láká k odpočinku. V okolí můžete podnikat i řadu výletů, např. do blízkého a jediného Národního parku Švýcarska nebo do kouzelného místa S-charl, či na Motta Naluns. Scuol má pro ubytované ve vybraných hotelech v létě speciální balíčky, které zahrnují místní dopravu i vstup do lázní.

Bližší informace naleznete zde.

Davos Klosters Premium Card

Využijte během letní dovolené v Davos Klosters novou Premium Card. Hosté již od první noci profitují z mnoha výhod a slev: Lanovky již od 6,- CHF za den (zpáteční jízdenka na jeden vrchol), bezplatná jízda Rhétskou dráhou mezi Klosters a Filisurem (specialitou jsou nostalgické vlaky), bezplatné lokální autobusy (novinkou jsou speciální tarify i pro boční údolí) a další výhody.

Bližší informace naleznete zde.

Summer Guest Program Davos Klosters

S programem „Summer Guest Program“ mají ubytovaní hosté možnost zúčastnit se více než 70 aktivit za neuvěřitelné ceny (zcela zdarma a za CHF 5,- nebo 15,- podle aktivity). Několik příkladů: Kurz techniky jízdy na horském kole, wakeboarding, paddleboard, rafting na řece, kurz hry na Alphorn, okružní cesta veteránem a spoustu dalších.

Bližší informace naleznete zde.

Guest Card Chur

Nová návštěvnická karta pro ubytované hosty v Churu byla představena v březnu 2021 a svým držitelům poskytuje bezplatnou veřejnou dopravu v Churu, volný vstup do veřejných krytých a venkovních bazénů, volný vstup do tří kantonálních muzeí v Graubündenu a poloviční slevu na jízdu lanovkou na Brambruesch nad Churem. Karta je k dispozici ubytovaným v místních hotelech a nově i kempech.

Bližší informace naleznete zde.

Guest Card Adelboden

S návštěvnickou kartou si ubytovaní v Adelbodenu užijí řadu výhod zdarma nebo s výraznou slevou, například bezplatné cestování místními autobusy, vstup do panorama spa, minigolf, welcome drink při prohlídce města a další. Navíc získáte i slevu na pozemní lanovku na Niesen a další lanovky.

Bližší informace naleznete zde.

Les Diablerets a Villars – Free Access Card

Ubytovaní v Les Diablerets a Villars si mohou svou dovolenou užít ještě víc s Free Access Card, kterou obdrží pře check-inu ve vybraných resortech a hotelech. Karta nabízí zdarma jízdy vybranými dopravními prostředky veřejné dopravy a lanovkami s bonusem v podobě slev a volných vstupů na různé atrakce.

Bližší informace naleznete zde.

Saas-Fee - SaastalCard

Navštivte horské středisko Saas-Fee a využívejte neomezeně 8 lanovek (mimo Metro Alpin) a veřejnou dopravu s PostAuto v tomto regionu zdarma s návštěvnickou kartou SaastalCard, kterou obdržíte na recepci během check-inu.

Návštěvníci Saas-Fee/Saastal, kteří se zde ubytují alespoň na jednu noc získají návštěvnickou kartu SaastalCard, se kterou mohou využívat četné atrakce s výraznou slevou, neomezené využívání PostBusu v celém údolí Saas. U horských železnic je také platná buď v den příjezdu, nebo v den odjezdu. Neplatí pro příjezd a odjezd PostBusem.

Bližší informace naleznete zde.

Návštěvnická karta v Aletsch Arena

S místní návštěvnickou kartou si v Aletsch Areně užijete dovolenou se spoustu slev ve střediscích Bettmeralp, Fiesch, Fieschertal, Lax, Mörel-Filet a Riederalp. Slevy jsou doplněné také o bezplatné zážitky. Návštěvnickou kartu získáte přímo u svého pronajímatele po příjezdu do Aletsch Areny.

Bližší informace naleznete zde.

Portes du Soleil – Multi Pass

Portes du Soleil si pro své hosty ubytované od 11. 6. 2022 připravilo návštěvnickou kartu Multi Pass, která vám nabízí řadu bezplatných aktivit pro vaši dovolenou a hned několik aktivit se slevou. Pokud plánujete návštěvu oblasti Portes du Soleil bez přenocování, ale chtěli byste využít výhod této návštěvnické karty, je možno ji na místě zakoupit za CHF 13,- na den.

Bližší informace naleznete zde.

Val d’Anniviers – Pass Anniviers Liberté

Všichni návštěvníci, kteří se ubytují v letní sezone ve Val d'Anniviers obdrží zdarma návštěvnickou kartu Pass Anniviers Liberté, se kterou mají zdarma nebo s výraznou slevou místní lanovky a místní autobusovou dopravu, vstup na různé atrakce a další výhody.

Bližší informace naleznete zde.

Verbier - Verbier Infinite Playground Pass

Návštěvníci střediska Verbier, Val de Bagnes a La Tzoumaz ve Wallisu zajisté ocení návštěvnickou kartu Verbier Infinite Playground Pass, se kterou mohou zdarma využívat místní lanovky, ale také absolvovat řadu aktivit zcela zdarma či se slevou. Návštěvnickou kartu získají u svého ubytovatele při pobytu alespoň na jednu noc.

Bližší informace naleznete zde.


Crans-Montana – My Explorer Card

Pro všechny letní návštěvníky ubytované alespoň na jednu noc si středisko Crans-Montana připravilo velice výhodnou návštěvnickou kartu My Explorer Card v tištěné nebo elektronické verzi (pro chytré telefony), která nabízí aktivity zdarma nebo s výraznou slevou, včetně lanovek a shuttle busů, které můžete ve středisku využít. V letošní letní sezóně jsou horské železnice v období od 11. 6. do 8. 7. a od 5. 9. do 23. 10. zdarma.

Bližší informace naleznete zde.


Veřejná doprava v Ticinu zdarma

Ubytovaní hosté v hotelech, hostelech a kempech v kantonu Ticino získají zdarma jízdenku Ticino Ticket, se kterou mají veřejnou dopravu zcela zdarma. Jako bonus obdrží slevy na různé turistické atrakce a horské železnice a lanovky. S Ticino Ticket můžete neomezeně cestovat po kantonu Ticino během celé své dovolené.

Bližší informace naleznete zde.


Návštěvnická karta OSKAR u Bodamského jezera

Východní Švýcarsko připravilo pro své návštěvníky novou návštěvnickou kartu s názvem OSKAR, se kterou máte za cenu 15 CHF řadu aktivit a veřejnou dopravu bez žádných dalších doplatků.

Bližší informace naleznete zde.


Bodensee Ticket

Síťová jízdenka Bodensee Ticket je k dispozici jako jednodenní nebo třídenní jízdenka, která vám umožní navštívit země sousedící s Bodamským jezerem: Rakousko, Německo a Švýcarsko. Bodensee Ticket je cenově výhodným způsobem pro rodiny, malé skupiny a jednotlivce, aby objevili nová místa pomocí veřejné dopravy a zároveň se vyhnuli shonu na silnicích.

Bližší informace naleznete zde.


Neuchâtel Transport Card

Ubytovaní v hotelech, bed & breakfast zařízeních a v apartmánech v kantonu Neuchâtel alespoň na jednu noc, získají od svého ubytovatele jízdenku Neuchâtel Transport Card, se kterou mohou bezplatně využívat veřejnou dopravu (vlaky, autobusy) v regionu. S touto kartičkou také zdarma získáte výlet lodí po Neuchatelském jezeře, vstup do muzeí a další výhody.

Bližší informace naleznete zde.


Jura-Pass

S návštěvnickou kartou Jura-Pass můžete bezplatně cestovat po regionu Jura a využívat slevy na různé aktivity během vašeho pobytu. Tuto kartu získají ubytování alespoň na jednu noc v hotelu nebo turistickém ubytovacím zařízení.

Bližší informace naleznete zde.


Lucern - Visitor Card Lucerne

Švýcarské město Lucern si pro své hosty přichystalo velice příjemnou nabídku v podobě cestování veřejnou dopravou zdarma pro ubytované v hotelech. V Lucernu na vás čeká MHD po městě zdarma, možnost připojení na městské wi-fi hotspoty, slevy na lanovky a do muzeí a další výhody.

Bližší informace naleznete zde.


Basilej – BaselCard

Basilej si pro své návštěvníky, kteří zde stráví alespoň jednu noc, návštěvnickou kartu BaselCard, kterou obdrží při check-inu v hotelu a opravňuje své držitele k volnému využití městské dopravy a připojení se k městské wi-fi. Navíc zajišťuje 50% slevu na vstupy do muzeí, ZOO, divadla a na další aktivity. Další slevy jsou na komentované prohlídky města a projížďky lodí po Rýně.

Bližší informace naleznete zde.

Bern – Bern Ticket

Návštěvníci Bernu, kteří se zde ubytují alespoň na jednu noc obdrží při check-inu jízdenku Bern Ticket, se kterou mohou využívat zdarma neomezeně veřejnou dopravu po Bernu. S jízdenkou je možné dále cestovat na místní letiště a využít také oblíbenou lanovku Marzilibähnli a Gurtenbahn.

Bližší informace naleznete zde.

Ženeva – Geneva Transport Card

Pokud se ubytujete alespoň na jednu noc v Ženevě, tak získáte městskou návštěvnickou kartu Geneva Transport Card, se kterou budete cestovat s MHD v Ženevě zdarma. Město samotné navíc svým návštěvníkům nabízí spoustu aktivit a atrakci zcela zdarma.

Bližší informace naleznete zde.

Grächen – Gold Card

Využijte výhod návštěvnické karty Gold Card, kterou dostanou ubytovaní v Grächen. S Gold Card vás čeká řada výhod v podobě cestování různými lanovkami a vstupy na atrakce v okolí zdarma. Novinkou je bezplatný výlet zubačkou na Gornergrat

Bližší informace naleznete zde.Švýcarsko obecně

Švýcarsko dlouhodobě patří k zemím, které nejsou nejlevnější, ale o to více zážitků a kvality nabízí. Naleznete zde i spoustu zážitků, aktivit, a služeb zcela zdarma.

Pitná voda

Zejména v létě oceníte, že naprostá většina vody, která vytéká ve městech z kašen a v horách ze studánek, je pitná a je zdarma. Platí tady, že označena je jen voda nepitná, vše ostatní pít můžete a chutná výborně.

Pikniková místa

Dalším milým překvapením jsou pikniková místa u turistických stezek, která jsou připravena právě pro vás, můžete využít stoly, ohniště, rošty i připravené dřevo. Na Vás je jen donést si vlastní uzeniny a zápalky a uklidit po sobě.

Městské koupání v jezerech a řekách

V řadě švýcarských měst je velmi oblíbené plavání přímo v řekách, které městy protékají nebo jezerech, která se nacházejí v samém srdci měst. Návštěvníci Curychu ocení možnost koupání ve velkém areálu u Bürkli Platz, v Luganu v parku, ve Vevey poblíž Alimentaria a v Lucernu je možné využít Lucernské jezero, za budovou KKL v centru města naleznete bezplatné koupaliště.

Průjezd tunely a vysokohorskými průsmyky

Kromě dvou výjimek (hraniční tunel s Francii a hraniční tunel s Itálií) se ve Švýcarsku za průjezd tunely neplatí poplatek. Vysokohorské průsmyky jsou taktéž zdarma, ale před svou cestou si ověřte zda je daný průsmyk otevřen. Přehled průjezdnosti vysokohorských průsmyků, ale i tunelů a dálnic naleznete zde.