úvod

Dovolenou all inclusive si mnozí spojují s jídlem a pitím bez příplatku. Ve Švýcarsku však dostanete mnohem více. Řada švýcarských regionů nabízí turistům návštěvnické all-inclusive karty, se kterými mají návštěvníci například místní lanovky, horské železnice, veřejnou dopravu, wellness a další služby zdarma. Podívejte se na náš přehled regionů, které nabízejí svým návštěvníkům tyto výhody.

​

Engadin Sv. Mořic – Bergbahnen inklusive

Vychutnejte si svou dovolenou naplno s nabídkou „Bergbahnen inklusive”. Nikde jinde nevystoupáte v letní sezone tak vysoko, za tak nízkou cenu – ubytujte se minimálně na jednu noc v některých z více jak 100 hotelů a cestování budete mít již v ceně – místní doprava a až 13 kabinových a sedačkových lanovek v Engadin Sv. Mořici.

Bližší informace naleznete zde.

Samnaun – Alles Inklusive Samnaun

Ubytovaní v Samnaun se mohou v létě těšit na dopravu lanovkami na Ischgl zdarma. Při check-inu dostanou ubytovaní totiž návštěvnickou kartu Alles Inklusive Samnaun, se kterou mohou cestovat vybranými lanovkami zdarma. Ke kartě navíc dostanou řadu dalších výhod – přeprava kol na Ischgl lanovkou zdarma, bezplatné cestování autobusem SamnaunBus, bezplatné parkování a další.

Bližší informace naleznete zde.

Scuol – Gästekarte Engadin Scuol

Ubytovaní ve Scuolu mohou využít karty Gästekarte Engadin Scuol, se kterou mohou čerpat řadu výhod. Scuol je malebné lázeňské městečko s 11 minerálními prameny, kouzelnými domy se sgrafitovou výzdobou a termálními lázněmi láká k odpočinku. V okolí můžete podnikat i řadu výletů, např. do blízkého a jediného Národního parku Švýcarska nebo do kouzelného místa S-charl, či na Motta Naluns. Scuol má pro ubytované ve vybraných hotelech v létě speciální balíčky, které zahrnují místní dopravu i vstup do lázní.

Bližší informace naleznete zde.

Davos Klosters – Davos Klosters Active

Davos Klosters patří k legendárním místům Švýcarska oblíbeným u celebrit i sportovních hostů. Davos je nejvýše položeným městem v Evropě a Klosters působí klidnějším dojmem horského střediska. V létě připravili pro své hosty lákavou a pestrou nabídku aktivit, které jsou pro ubytované zcela zdarma nebo s výraznou slevou. Máte tak možnost objevovat region v jeho mnohostrannosti.

Bližší informace naleznete zde.

Davos Klosters – Davos Klosters Card

Okolní hory lákají k výletům pěším i na kole. K výstupům pomohou lanovky a horské dráhy, které jsou v letní sezóně pro ubytované ve všech kategoriích ubytování, od kempu až po hotely, zdarma. Z Davosu se můžete vydat třeba do Arosy nebo jen objevovat romantická boční údolí jako Sertig nebo Dischmatal.

Bližší informace naleznete zde.

Adelboden – Cable cars included

Hotely v Adelboden nabízí svým hostům ubytovaným od jedné noci Wanderpass, který v sobě zahrnuje bezplatnou dopravu místními lanovkami a autobusy. Ať už plánujete delší výlet, nebo jen vyjížďku lanovkou na kávu, čaj či oběd na některou z horských restaurací, objevování krás okolí Adelbodenu je s Wanderpassem bez omezení.

Bližší informace naleznete zde.

Les Diablerets a Villars – Free Access Card

Ubytovaní v Les Diablerets a Villars si mohou svou dovolenou užít ještě víc s Free Access Card, kterou obdrží pře check-inu ve vybraných resortech a hotelech. Karta nabízí zdarma jízdy vybranými dopravními prostředky veřejné dopravy a lanovkami s bonusem v podobě slev a volných vstupů na různé atrakce. Tuto kartu je možné také zakoupit za CHF 12,- v případě, že máte v plánu jednodenní návštěvu.

Bližší informace naleznete zde.

Saas-Fee - Bürgerpass

Navštivte horské středisko Saas-Fee a využívejte neomezeně 8 lanovek (mimo Metro Alpin) a veřejnou dopravu s PostAuto v tomto regionu zdarma s návštěvnickou kartou Bürgerpass, kterou obdržíte na recepci během check-inu.

Bližší informace naleznete zde.

Val d’Anniviers – Pass Anniviers Liberté

Všichni návštěvníci, kteří se ubytují v letní sezone ve Val d'Anniviers obdrží zdarma návštěvnickou kartu Pass Anniviers Liberté, se kterou mají zdarma místní lanovky a místní autobusovou dopravu, vstup na různé atrakce a další výhody.

Bližší informace naleznete zde.

Verbier Infinite Playground Pass

Návštěvníci střediska Verbier ve Wallisu zajisté ocení novou návštěvnickou kartu Verbier Infinite Playground Pass, se kterou můžete zdarma využívat místní lanovky, ale také absolvovat řadu aktivit zcela zdarma či se slevou. Návštěvnickou kartu získají ubytovaní ve Verbier nebo Val de Bagnes.

Bližší informace naleznete zde.


Crans-Montana – My Exporer Card

Pro všechny letní návštěvníky ubytované alespoň na jednu noc si středisko Crans-Montana připravilo velice výhodnou návštěvnickou kartu My Exporer Card v tištěné nebo elektronické verzi (pro chytré telefony), která nabízí aktivity zdarma nebo s výraznou slevou, včetně lanovek a shuttle busů, které můžete ve středisku využít.

Bližší informace naleznete zde.


Veřejná doprava v Ticinu zdarma

Ubytovaní hosté v hotelech, hostelech a kempech v kantonu Ticino získají zdarma jízdenku Ticino Ticket, se kterou mají veřejnou dopravu zcela zdarma. Jako bonus obdrží slevy na různé turistické atrakce. S Ticino Ticket můžete neomezeně cestovat po kantonu Ticino během celé své dovolené.

Bližší informace naleznete zde.


Návštěvnická karta OSKAR u Bodamského jezera

Východní Švýcarsko připravilo pro své návštěvníky novou návštěvnickou kartu s názvem OSKAR, se kterou máte za cenu 10 CHF řadu aktivit a veřejnou dopravu bez žádných dalších doplatků.

Bližší informace naleznete zde.


Bodensee Ticket

Vícedenní síťová jízdenka Bodensee Ticket je k dispozici jako jednodenní nebo třídenní jízdenka vám umožní navštívit země sousedící s Bodamským jezerem: Rakousko, Německo a Švýcarsko. Bodensee Ticket je cenově výhodným způsobem pro rodiny, malé skupiny a jednotlivce, aby objevili nová místa pomocí veřejné dopravy a zároveň se vyhnuli shonu na silnicích.

Bližší informace naleznete zde.


Doprava v Lucernu zdarma

Švýcarské město Lucern si pro své hosty přichystalo velice příjemnou nabídku v podobě cestování veřejnou dopravou zdarma pro ubytované v hotelech. V Lucernu na vás čeká MHD po městě zdarma, možnost připojení na městské wi-fi hotspoty, slevy na lanovky a do muzeí a další výhody.

Bližší informace naleznete zde.


Basilej – Mobility Ticket

Basilej připravila pro své návštěvníky novou verzi návštěvnické karty Basel Card, kterou obdržíte při check-inu v hotelu a opravňuje vás k volnému využití městské dopravy a připojení k městské wi-fi. Navíc zajišťuje 50% slevu na vstupy do muzeí, ZOO a divadla. Další slevy jsou na komentované prohlídky města a projížďky lodí po Rýně.

Bližší informace naleznete zde.

Bern – Bern Ticket

Návštěvníci Bernu, kteří se zde ubytují alespoň na jednu noc obdrží při check-inu jízdenku Bern Ticket, se kterou mohou využívat zdarma neomezeně veřejnou dopravu po Bernu. S jízdenkou je možné dále cestovat na místní letiště a využít také oblíbenou lanovku Marzilibähnli a Gurtenbahn.

Bližší informace naleznete zde.

Ženeva – Geneva Transport Card

Pokud se ubytujete alespoň na jednu noc v Ženevě, tak získáte městskou návštěvnickou kartu Geneva Transport Card, se kterou budete cestovat s MHD v Ženevě zdarma. Město samotné navíc svým návštěvníkům nabízí spoustu aktivit a atrakci zcela zdarma.

Bližší informace naleznete zde.

Curych – aktivity zdarma

Ze začátku se zdá, že to není možné, nicméně v největším švýcarském městě, Curychu, existuje hodně atrakcí dostupných zcela zdarma.

Bližší informace naleznete zde.

Grächen – Gold Card

Využijte výhod návštěvnické karty Gold Card, kterou dostanou ubytovaní v Grächen. S Gold Card vás čeká řada výhod v podobě cestování různými lanovkami a vstupy na atrakce v okolí zdarma.

Bližší informace naleznete zde.Švýcarsko obecně

Švýcarsko dlouhodobě patří k zemím, které nejsou nejlevnější, ale o to více zážitků a kvality nabízí. Naleznete zde i spoustu zážitků, aktivit, a služeb zcela zdarma.

Pitná voda

Zejména v létě oceníte, že naprostá většina vody, která vytéká ve městech z kašen a v horách ze studánek, je pitná a je zdarma. Platí tady, že označena je jen voda nepitná, vše ostatní pít můžete a chutná výborně.

Pikniková místa

Dalším milým překvapením jsou pikniková místa u turistických stezek, která jsou připravena právě pro vás, můžete využít stoly, ohniště, rošty i připravené dřevo. Na Vás je jen donést si vlastní uzeniny a zápalky a uklidit po sobě.

Městské koupání v jezerech a řekách

V řadě švýcarských měst je velmi oblíbené plavání přímo v řekách, které městy protékají nebo jezerech, která se nacházejí v samém srdci měst. Návštěvníci Curychu ocení možnost koupání ve velkém areálu u Bürkli Platz, v Luganu v parku, ve Vevey poblíž Alimentaria a v Lucernu je možné využít Lucernské jezero, za budovou KKL v centru města naleznete bezplatné koupaliště.

Průjezd tunely a vysokohorskými průsmyky

Kromě dvou výjimek (hraniční tunel s Francii a hraniční tunel s Itálií) se ve Švýcarsku za průjezd tunely neplatí poplatek. Vysokohorské průsmyky jsou taktéž zdarma, ale před svou cestou si ověřte zda je daný průsmyk otevřen. Přehled průjezdnosti vysokohorských průsmyků, ale i tunelů a dálnic naleznete zde.