Speciální nabídka k Art Basel

Art Basel je bezpochyby jednou z nejdůležitějších mezinárodních uměleckých událostí. Basel Tourism společně s Art Basel si pro Vás připravili speciální balíček ubytování se vstupem již od CHF 138,- pro víkend 15. – 17. 6. 2018.

Bližší informace naleznete zde.


Fondue gondola u Interlakenu

Vychutnejte si neobvyklý gurmánský zážitek – šampaňské a sýrové fondue v gondole s výhlem na Spiez a Thunské jezero. Exkluzivní nabídka Veuve Clicquot Fondue Gondola od hotelu Strandhotel Belvédère Vám rozhodně zajistí nezapomenutelný zážitek ze Švýcarska.

Bližší informace naleznete zde.


Nová Basel Card

Basilej připravila pro své návštěvníky novou kartu Basel Card, kterou obdrží při check-inu v hotelu a opravňuje je k volnému využití městské dopravy, připojení wi-fi a poskytuje 50% slevu na vstupy do muzeí, ZOO a divadla. Další slevy jsou na komentované prohlídky města a projížďky lodí po Rýně.

Bližší informace naleznete zde.


Nejstrmější otevřená lanovka Evropy – Gelmerbahn

Jízdenky na nejstrmější otevřenou lanovku v Evropě Gelmerbahn a také na Triftbahn v regionu Grimselwelt lze nyní nové zakoupit také elektronicky.

Bližší informace naleznete zde.


Nové apartmány společnosti Interhome ve Vercorin

Interhome otevřela apartmánovou rezidenci v alspkém styku ve Vercorin v údolí Val d’Anniviers ve Wallisu. Mimimořádně půvabné údolí není zaplaveno turisty a užijete si tu opravdové Švýcarsko.

Bližší informace naleznete zde.


Muzejní noc v Basileji

V pátek 19. 1. 2018 se bude ve švýcarském městě muzeí konat muzejní noc, během které bude otevřeno více jako 40 muzeí až do dvou hodin ráno.

Bližší informace naleznete zde.


Vogel Gryff a Fasnacht v Basileji

Basilej se nově pyšní zápisem do nehmotného dědictví UNESCO a sice díky svému masopustu Basler Fasnacht, který začíná 19. 2. 2018 a první akce Vogel Gryff proběhne již 20. 1. 2018.

Bližší informace o akci Fasnachtu v Basileji naleznete zde.
Bližší informace o akci Vogel Gryff naleznete zde.


Lyžování za úplňku v Saas-Fee

Pokud se vám zimní dny zdají pro vaši dovolenou zdají příliš krátké, tak se vydejte na lyže do alpského střediska Saas-Fee v kantonu Wallis, kde je v nabídce lyžování za úplňku.

Bližší informace naleznete zde.


Belle Epoque Week v Kanderstegu

V alpské vesničce Kandersteg se budete ve dnech 21. – 28. 1. 2018 cítit jako v době před 100 lety, bude zde totiž probíhat tradiční akce Belle Epoque Week, která vám dá zapomenout na všechny současné lyžařské vymoženosti.

Bližší informace naleznete zde.


Snídaně nebo fondue v lanovce

Lanovky vás nejen dopraví na horské velikány, ale můžete si v nich také pochutnávat. Když se kabiny promění v komorní pojízdné restaurace, o nezapomenutelný zážitek bude určitě postaráno. Ve středisku Crans-Montana můžete ve vybraných dnech v lanovce posnídat, v Saas-Fee si tu můžete vychutnat fondue.

Bližší informace naleznete o snídani v lanovce naleznete zde.
Bližší informace naleznete o fondue v lanovce naleznete zde.


Závod čarodějnic Belalp Hexe

Vydejte se nebo se i zúčastněte tradičního závodu čarodejnic Belalp Hexe ve stejnojmenném středisku. Akce je velice oblíbená i u rodin s dětmi. Závod se koná již 13. 1. 2018. K ubytování je možné využít hotel Belalp s nádherným výhledem na Aletschský ledovec.

Bližší informace naleznete zde.


7 nezapomenutelných zážitků

Vydejte se na firemní teambuilding nebo s přáteli ve skupině do Švýcarska a vyzkoušejte některou ze 7 vybraných neobyčejných aktivit. Vychutnejte si například ledově chladný drink v ledovcové jeskyni na Jungfraujochu, navštivte tropický prales v Curychu, projeďte okolí Arosy s husky spřežením nebo se vydejte na výlet se sněžnicemi.

Bližší informace naleznete zde.


Vánoční romantika v Alpách

Vydejte se za vánoční romantikou do Alp - přímo v Grimselpassu můžet využít speciální balíček (23. - 26.12.2017) s brunchem a slavnostní večeří za CHF 270,- Umíte si představit něco romantičtějšího než zůstat vysoko v průsmyku uprostřed zasněžené okolní krajiny?

Bližší informace naleznete zde.


Aqua Mystica v Leukerbadu

Leukerbad, největší termální lázně v Alpách, přicházejí s novinkou Aqua Mystica – zážitek pro všechny smysly – zanořeni v termálním vodě si vychutnáte zážitky obrazové i kulinářské.

Bližší informace naleznete zde.


5 měsíců lyžování v Saas-Fee za 233 CHF

Každý lyžař ocení skipas do Saas-Fee. Za neuvěřitelných 233 CHF tady můžete lyžovat celých 5 měsíců. Cena celoročního skipasu se Vám tak vrátí již po 4 prolyžovaných dnech. Poslední možnost nákupu pro sezónu 2017/2018 je do 17. 12. 2017. Zakoupit lze i v UpGrade variantě WinterCARD Gold, která zahrnuje další zážitky.

Bližší informace naleznete zde.


75. ročník závodu Inferno Rennen

Legendární lyžařský závod: 1.990 metrů převýšení (start je na vrcholu Schilthornu ve výšce 2.790 m n.m., cíl v Mürrenu – 800 m n.m.), 14,9 km je délka závodu. K 75. výročí je připraven speciální program. Uskuteční se «Sir Arnold Lunn Cup» jako separátní závod družstev ještě před konáním samotného tradičního sjezdu. Jeho trasa vede z vrcholu Schilthornu obávaným Kanonenrohr až ke sportovnímu centru Alpinen v Mürrenu. Oceněny budou čtyři nejlepší časy v týmu.

Bližší informace naleznete zde.


Bio lyžařský vlek pro děti v Disentisu

Malí lyžaři se mohou každý čtvrtek od 14.00 do 16.30 nechat vyvézt nahoru jedinečným Bio koňským lyžařským vlekem. Tři koně táhnou malé lyžaře zcela bez elektřiny a hluku. Nahoře si mohou děti koně pohladit a sjet pak šťastně zase zpět do údolí. Pro hosty se zimní kartou pro ubytované je jízda tímto nejspeciálnějším lyžařským vlekem v Graubündenu zdarma.

Bližší informace naleznete zde.


Vánoční trhy vlakem

Vydejte se za kouzelnými vánočními trhy vlakem po trase Grand Train Tour of Switzerland, na které vás čekají trhy například v Curychu, Lucernu, Montreux, Zermattu, Sv. Mořici, Luganu a St. Gallenu. Pro cestu doporučujeme zakoupení jízdenky Swiss Travel Pass.

Bližší informace naleznete zde.


Čokoládovna Camille Bloch otevírá návštěvnické centrum

28. 10. 2017 otevřela čokoládovna Camille Bloch návštěvnické centrum v Courtelary pod názvem Chez Camille Bloch: The world of Ragusa and Torino. Právě Ragusa patří k nejoblíbenějším značkám u Švýcarů i turistů. Centrum se nachází ve francouzské části Švýcarska.

Bližší informace naleznete zde.


Nejkrásnější venkovní vyhřívané bazény

Zahřejte své tělo i duši po dni stráveném v přírodě či na sjezdovkách v bazénech s nádhernými výhledy. Výběr provedli specialisté na zážitky přímo ve Švýcarsku a porovnáván byl především výhled z bazénu.

Bližší informace naleznete zde.


Testy lyží a snowboardů v Saas-Fee

Lyžařské středisko Saas-Fee v kantonu Wallis nabízí do 26. 11. 2017 zdarma testy lyží a snowboardů a navíc přichází i s atraktivním balíčkem Winter Card, který zahrnuje také již skipas.

Bližší informace o Skitestech naleznete zde.
Bližší informace o Winter Card naleznete zde.


Dětí lyžují v Zermattu zdarma

Světoznámé alpské středisko Zermatt letos rodiny s dětmi určitě potěší. Děti do 9 let zde totiž lyžují v doprovodu svých rodičů zdarma, nutné je mít skipas s fotografií.

Bližší informace naleznete zde.


Nový sezonní skipas TOP4-SKIPASS

Lyžařské regiony Adelboden-Lenk, Gstaad, Jungfrau Ski Region a Meiringen-Hasliberg si společně připravili pro své hosty v zimní sezoně 2017/2018 nový sezonní skipas, který se platný na všechny tyto 4 lyžařské regiony, které dohromady nabízejí 666 km sjezdovek. Do 15. 12. 2017 je navíc možné tento skipas pořídit za speciální cenu 666,- CHF.

Bližší informace naleznete zde.


AQUATIS - největší evropské akvárium sladkovodních ryb

Lausanne otevírá největší akvárium sladkovodních ryb v Evropě. V expozici budou nejen akvária, ale i terária. Návštěvníci se mohou na místě seznámit s vodní faunou i flórou 5 kontinentů. V expozici bude více než 50 akvárií, vivárií a terárií s celkem 2 miliony litry vody. Prohlídka obohatí odborníky i běžné návštěvníky a rodiny s dětmi.

Bližší informace naleznete zde.


Magic Pass – skipas pro celkem 25 středisek

1.000 kilometrů sjezdovek, 14 snowparků a více než 100 horských restaurací činí tento roční skipas opravdu magickým. Cena skipasu začala na 359 CHF a zvyšuje se směrem k začátku sezony. Zahrnuje celkem 25 lyžařských středisek v kantonech Fribourg, Vaud, Wallis, Neuenburg a Bern.

Bližší informace naleznete zde.


Marc Chagall v Kunstmuseu Basel

16. 9. byla v nové budově Kunstmusea v Basileji zahájena výstava raných děl Marca Chagalla. Výstava představuje díla ze sbírek Kunstmusea Basel, nadace Im Obersteg, ale i z dalších soukromých a veřejných sbírek a je doplněna etnografickými fotografiemi ruského umělce Solomona Judowina. Výstava zde potrvá do 21. 1. 2018. Basel Tourismus připravil speciální balíček pro návštěvníky výstavy, který zahrnuje i ubytování.

Bližší informace naleznete zde.


Výstava Charlese a Raye Eamesových

Dosud nejrozsáhlejší výstavu designerského páru, který je doslova legendou designu 20. století, představuje u příležitosti 110. výročí narození Charlese Eamese ve dnech 30. 9. 2017 až 25. 2. 2018 Vitra Museum ve Weil am Rhein.

Bližší informace naleznete zde.


Výstava Paula Klee v Nadaci Beyeler

Abstraktním dílům Paula Klee je věnována výstava v Nadaci Beyeler v Basileji a navštívit ji můžete ve dnech 1. 10. 2017 až 21. 1. 2018.

Bližší informace naleznete zde.


Podzimní trhy ve švýcarských městech

Podzim je také obdobím trhů, na několik speciálních bychom vás rádi pozvali. Navštívit můžete například trh sýrů v Leukerbadu nebo kaštanovou slavnost v Asconě 7. 10. 2017. Aarau má speciální mrkvový trh, který se uskuteční 1. 11.2017 a v Bonvillars se 28. 10. 2017 koná dokonce trh lanýžů.

Bližší informace o trhu sýrů naleznete zde.
Bližší informace o slavnosti kaštanů naleznete zde.
Bližší informace o trhu lanýžů naleznete zde.
Bližší informace o mrkvovém trhu naleznete zde.


Snow Film Fest 2017

Vydejte se na Snow Film Fest během října až prosince shlédnout celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, skialpinismu a dalších zimních radovánkách. Festival se koná ve více než 200 českých a slovenských městech.

Bližší informace naleznete zde.


Ubytování v rekreačních domech a apartmánech

Pohodlná, ale i úsporná bude dovolená ve Švýcarsku, pokud se ubytujete v prázdninovém bytě nebo domě od Interhome. Jste dokonalými pány svého času. Švýcarská kvalita a naprosté soukromí. Zákaznický servis po telefonu je vám k dispozici 24 hodin denně.

Bližší informace naleznete zde.


Přímým vlakem pohodlně z Prahy na lyže do Švýcarska

České dráhy nabízejí i letos přímé vlakové spojení z Prahy přes České Budějovice do Curychu. Ve vlaku je řazen i přímý lůžkový vůz. Pro české fanoušky lyžování je to skvělá zpráva. Vlak z Prahy vyjíždí v 18:02, v Sargans je v 7:23 a do Curychu přijíždí v 8:20 . Pokud vystoupíte v Sargans a vydáte se např. do Davosu, stíháte tu první ranní lanovku.

Bližší informace naleznete zde.


Magic Pass: 1 skipas na 25 lyžařských středisek s celkem 1 000 km sjezdovek

Sezonní skipas pro 25 lyžařských středisek: Magic Pass je platný od 1. 11. 2017 do 30. 4. 2018 v atraktivních destinacích západního Švýcarska. Jeho cena se mění podle data objednání: od března do září 2017 je to 359 CHF (249 CHF pro děti do 16 let) a nabídka je limitovaná. Od října stojí Magic Pass 1 299 CHF (799 CHF pro děti do 16 let). Za dalších 200 CHF (100 CHF pro děti do 16 let) lze skipas využít také v průběhu prodloužené sezony v areálu Glacier 3000.

Bližší informace naleznete zde.


Snídaně s Jamesem Bondem na Schilthornu

Začněte den skleničkou prosecca ve výšce 2 970 m n. m. Populární James Bond Brunch uspokojí každý den od 8:00 do 14:00 všechna vaše přání v otáčivé restauraci Piz Gloria se 360 stupňovým výhledem. Pokud se sem chystáte ještě v roce 2017, kdy slaví Schilthorn 50 let, můžete využít nabídky Happy Birthday a cestovat v den svých narozenin na vrchol zdarma.

Bližší informace naleznete zde.


Zimní gastronomie

Součástí kultury je bezesporu i gastronomie. Co by nám nemělo uniknout při ochutnávání zimního Švýcarska? Vydatná přesnídávková polévka Gerstensuppe. Nápoje pro zahřátí jako Schümli Pflümli, Kaffee fertig nebo Kaffee Lutz. A samozřejmě tradiční sýrové pokrmy raclette nebo fondue.

Bližší informace naleznete zde.


Fasnacht – švýcarský fenomén

V rámci après-ski se můžete vydat na Fasnacht, který si Švýcaři opravdu užívají a organizují pro sebe. Turistům je ale povoleno přihlížet a poznat Švýcarsko jinak. K nejpopulárnějším karnevalovým městům patří Basilej (19.–22. 2. 2018) a Lucern (8.–13. 2. 2018). Magickou atmosféru prožijete při Tschäggättě 3. února 2018 v údolí Lötschental ve Wallisu. V Engadinu zase slaví 1. března 2018 Chalandamärz.

Bližší informace naleznete zde.


Bruslení

Ve Švýcarsku se velké popularitě těší i bruslení. V centru Davosu a Interlakenu najdete celý areál s mnoha vzájemně propojenými kluzišti. Také Lucern má přímo u KKL kluziště. Lahůdkou jsou pak turistické stezky upravované v zimě pro bruslaře. Nejdelší najdete v Albule a stále více příznivců si získává i bruslařská stezka u Scuolu.

Bližší informace naleznete zde.


Český SNOWfest, Davos 2018

Další ročník SNOWfestu, kempu zaměřeného na vysokohorské lyžování s tradicí od roku 2008, proběhne letos v oblasti Davos Klosters. Osobnosti freeridu a horští vůdci budou se svými skupinami vyrážet za nejlepším prašanem do všech pěti napojených lyžařských areálů. A proč Davos? Je hned několik důvodů: Konal se tam první SNOWfest přesně před deseti lety a vedle sjezdového lyžování nabízí i velmi pěkný terén pro skitúry. A také proto, že je z Česka velmi dobře dostupný jak autem, tak především vlakem – i letos se totiž pojede pojízdným hotelem, lůžkovým vlakem Českých drah, který vyjede z Prahy vpodvečer, aby vyspalé účastníky vyplivl pod sjezdovkami ještě před devátou ranní a ti si tak mohli užít plnohodnotný lyžařský den.

Bližší informace naleznete zde.


Festival jablek v Thurgau

Ve dnech 9. – 23. 9. 2017 probíhá v městečku Altnau v kantonu Thurgau u Bodamského jezera festival jablek s bohatým programem a speciálními jablečnými cyklotrasami, geocachingem a dalšími aktivitami.

Bližší informace naleznete zde.


Bezplatné ubytování pro vaše děti

V září a v říjnu 2017 bydlí děti v pokoji rodičů v hotelu Handeck v oblasti Grimselwelt zcela zdarma. Také dětská jídla k večeři a dětské buffet je bezplatné.

Bližší informace naleznete zde.


Dny balónového létání v Toggenburgu

Každé dva roky se v Ebnat-Kappel konají Mezinárodní dny balónového létání, ty letošní se konají ve dnech 21. – 24. 9. 2017 a nabízejí atraktivní program pro děti i dospělé. Vydejte se i vy na tuto akci a užijte si den plný zábavy, akce začíná 21. 9. v 17:00.

Bližší informace naleznete zde.


Návštěvnická karta OSKAR u Bodamského jezera

Východní Švýcarsko připravilo pro své návštěvníky novou návštěvnickou kartu s názvem OSKAR, se kterou máte za cenu 10 CHF řadu aktivit a veřejnou dopravu bez žádných dalších doplatků.

Bližší informace naleznete zde.


Podzimní festival v Luganu

Lugano tradičně slaví konec dlouhé sezony podzimním open-air festivalem, který se letos bude konat od 29. 9. do 1. 10. 2017. Návštěvníci jsou zváni k procházce pěší zónou v centru Lugana, která nabízí nespočet malebných uliček s restauracemi grottini (nabízejících lokální kuchyni a produkty), například Büsecca (ticinská kuřecí polévka se zeleninou), uzeniny Luganiga, regionální vína a další. Na podzimním festivalovém trhu najdete místní produkty včetně sýrových a salámových specialit, džemů, cukrovinek, vín a likérů. V místním lihovaru je též možné shlédnout proces výroby grappy.

Bližší informace naleznete zde.


Návštěvnická karta Arosa Card

V případě ubytování v alpském středisku Arosa, obdrží ubytovaní alespoň na jednu noc v hotelech, prázdninových bytech a kempech návštěvnickou kartičku Arosa Card, která je platná na lanovky Arosa-Weisshorn a Hörnli-Express a místní dopravu. S kartičkou mají její držitelé další aktivity zajištěné zdarma.

Bližší informace naleznete zde.Geneva Lake Festival

Od 3. až do 13. 8. 2017 se v Ženevě uskuteční Geneva Lake Festival, který představí svým návštěvníkům to nejlepší z nočního života města – skvělé jídlo z celého světa, různé atrakce, koncerty a další aktivity. V sobotu 12. srpna je na program velký ohňostroj Grand Fireworks.

Bližší informace naleznete zde.SlowUp Bodensee

SlowUp je slavností všech cyklistů, bruslařů a koloběžkářů. V době akce se totiž uzavřou silnice v regionu pro auta a slouží pouze těm, kteří spoléhají na vlastní pohon. V neděli 27. 8. 2017 se akce koná v okolí Bodamského jezera. Akce slowUp je ve Švýcarsku velice populární a během roku ji můžete zažít na více místech, kalendář všech slowUp akcí ve Švýcarsku najdete zde.

Bližší informace naleznete zde.Basel Rhine Swim

Město Basilej a jeho obyvatele milují řeku Rýn, která protéká přímo srdcem města. Během léta můžete vidět místní obyvatele, kteří se vydají například na cestu do práce vlastními silami po řece. Přijdou k řece, pečlivě složí své oblečení do speciálního igelitového batůžku ve tvaru rybičky, zarolují ho, dají si ho na záda a zamíří po proudu řeky. Oblečení v batohu zůstane dokonale suché a batůžek navíc funguje jako bójka, která na plavce upozorňuje lodě plující kolem. Jak velké oblibě se tato zábava těší se můžete přesvědčit při největší akci Basel Rhine Swim, která se koná 15. 8. 2017.

Bližší informace naleznete zde.Augusta Raurica Roman Festival

Římské vykopávky nedaleko od Basileje zatraktivňuje místní muzeum. Vše je pojato velmi autenticky, a během festivalu Augusta Raurica Roman Festival ve dnech 26. – 27. 8. 2017 se můžete na chvíli přenést do dávných dob. Návštěvu určitě ocení i trochu odrostlejší děti.

Bližší informace naleznete zde.0* hotel s neskutečnými výhledy

Vyzkoušejte „nejprostornější“ hotelový pokoj Švýcarska, který se nachází v Graubündenu. Váš „pokoj“ je zcela obklopen přírodou údolí Safien, postel se nachází na louce v Thalkirch ve výšce 1.700 metrů nad mořem, hory jsou vaše stěny, obloha střechou a o hosty se starají místní obyvatelé, někdy je to učitěl, jindy zase místní farmář.

Bližší informace naleznete zde.Jediný skanzen Švýcarska

Najdete ho nad městečkem Brienz v Ballenbergu a svým rozsahem určitě překvapí. Strávit tady méně než dvě hodiny času by vás opravdu mrzelo. Jednotlivé objekty z nejrůznějších částí Švýcarska jsou obydlené a vy je můžete navštívit. Nechybí ani tradiční produkty a restaurace. Potěší také mnoho piknikových míst, kde si můžete připravit občerstvení z vlastních zásob. Skanzen je nádherně umístěný v půvabném údolíčku sevřeném v objetí hor. A dobrá zpráva pro držitele Swiss Travel Passu – vstup máte zdarma.

Bližší informace naleznete zde.Nové jízdenky v Zermattu

Středisko Zermatt představilo 2 nové jízdenky pro své návštěvníky. S jízdenkou Peak2Peak navštívíte v jednom dni Malý Matterhorn s Matterhorn Glacier Paradise, kam se dostanete nejvýše položenou lanovkou Evropy (3.883 m n. m.) a na vrchol Gornergrat (3.089 m n. m.), kam se dostanete zubačkou z centra Zermattu. Jízdenku je možné využít v období od 1. 7. do 20. 8. 2017.

Bližší informace naleznete zde.Představení s nejkrásnější kulisou

Asi nikdy nemělo představení Julie a Romea hezčí kulisu než tomu bude letos v létě v Zermattu. Hrát se bude od 6. 7. do 27. 8. 2017 a rezervace předem je nutná. Zážitek pro obdivovatele Vinnetoua připravili v Engelbergu. Shlédnout ho můžete od 15. 7. 2017.

Bližší informace k Romeo a Julii v Zermattu naleznete zde.
Bližší informace k Vinnetuovi v Engelbergu naleznete zde.Festival Schwingfest v Affolternu

Schwingen vzdáleně připomínající sumo, patří k nejvýznamnějším švýcarským sportům. Má řadu příznivců, mnoho mladých talentů a vítězové se nazývají králi a jsou ve Švýcarsku skutečnými celebritami. Pokud byste rádi nahlédli rádi do tajů tohoto sportu, můžete se vydat od 7. do 9. 7. 2017 do Affolternu na festival Schwingfest.

Bližší informace naleznete zde.Ohňostroj nad Rýnskými vodopády

Tuhle úchvatnou podívanou si nesmíte nechat ujít! Letos se ohňostroj, který je situovaný nad Rýnskými vodopády u Schaffhausenu se uskuteční 31. 7. 2017 ve 21:45.

Bližší informace naleznete zde.Nová karta pro návštěvníky Verbier

Návštěvníci střediska Verbier ve Wallisu zajisté ocení novou návštěvnickou kartu Verbier Infinite Playground Pass, se kterou můžete zdarma využívat místní lanovky, ale také absolvovat řadu aktivit zcela zdarma či se slevou. Návštěvnickou kartu získají ubytovaní ve Verbier nebo Val de Bagnes.

Bližší informace naleznete zde.James Bond slaví 50

Vrchol Schilthornu s otáčivou restaurací Piz Gloria slaví letos 50 let od svého otevření, které bylo spojeno s natáčením slavné bondovky V tajné službě Jejího Veličenstva. Oslavy jsou ve velkém stylu, jak se na Jamese Bonda sluší. Ve stanici Birg byl vybudován nový adrenalinový vyhlídkový visutý most a také samotná vrcholová stanice prošla mnoha inovacemi.

Bližší informace naleznete zde.Impresionisté ve Wallisu

Pro milovníky výtvarného umění máme pozvánku do Martigny na výstavu děl Paula Cézanna v Nadaci Pierre Gianadda, která bude zahájena 16. 6. 2017 a potrvá až do 19. 11. 2017.

Bližší informace naleznete zde.Češka v galerii v Lausanne

Při návštěvě města Lausanne na břehu Ženevského jezera nezapoměňte navštívit ve dnech 9. 6. - 26. 11. 2017 Collection de l’Art Brut, kde si můžete prohlédnout výstavu české výtvarnice Anny Zemánkové.

Bližší informace naleznete zde.Švýcarský národní festival jódlováni

Ve dnech 22. - 25. 6. 2017 proběhne v Brigu již třicátý ročník Národního festivalu jódlování. Na akci se očekává až 150.000 návštěvníků. Nechte se okouzlit působivou hudbou v srdci Wallisu s jedinečnou kulisou okolních mohutných hor.

Bližší informace naleznete zde.Nová služba Concierge on-board

Ticino nabízí turistům přijíždějícím vlakem jedinečný servis přímo na palubě vlaku. Tipy a turistické informace vám poskytne concierge přímo na místě nebo je zašle na váš e-mail. Tato služba bude poskytována ve dvou spojích v pátek a ve dvou v sobotu.

Bližší informace naleznete zde.Největší regatta v Evropě

Bol d’Or Mirabaud je největší evropská regatta, která se koná na Ženevském jezeře ve dnech 16. - 18. 6. 2017. Na startu se sejde více než 500 lodí a jedná se vskutku o jedinečný zážitek, pastvu pro oči a i fotografy.

Bližší informace naleznete zde.Kulinářská cyklostezka v Appenzellu

Region Appenzell ve Východní Švýcarsku si pro své hosty, kteří zde plánují strávit letní dovolenou nebo alespoň část své dovolené speciální kulinářskou cyklostezku s názvem “Kulinarische Appenzeller Route 222”, vhodnou i pro elektrokola. Celková délka trasy je 47 km a rezervujte si na ni 4 hodiny.

Bližší informace naleznete zde.Kambly Bretzeli Festival - 111 let sušenek Kambly

Oblíbené sušenky Kambly slaví letos 111 let a v návštěvnickém centru v obci Trübschachen v údolí Emmental na vás ve dnech 20. a 21. 5. 2017 čeká Kambly Bretzeli Festival a samozřejmě jedinečná a nekonečná ochutnávka se spoustou dalších překvapení. Návštěvnické centrum je otevřené každý den a vstup je zdarma.

Bližší informace naleznete zde.Forum virtuální reality v Crans-Montaně

Alpské středisko si pro své hosty připravilo ve dnech 11. – 14. 5. 2017 akci World Virtual Reality Forum - forum zaměřené na virtuální realitu. Tato ne zcela nová technologie zažívá v posledních měsících velký rozmach a v Crans-Montaně se můžete těšit například na různé přednášky a doprovodné akce spojené s helmami pro virtuální realitu.

Bližší informace naleznete zde.Art Basel 2017

Město Basilej čeká ve dnech 15. – 18. 6. 2017 již tradičně velká akce pro milovníky umění – Art Basel. O akci Art Basel je každoročně velký zájem, a proto vám doporučujeme si ubytování zařídit co nejdříve.

Bližší informace naleznete zde.Skanzen a festival Unspunnen

Švýcarské tradice můžete poznávat v jediném švýcarském skanzenu v Ballenbergu nad jezerem Brienz. Brány se otevřely již o Velikonocích a rozsahem i pestrostí expozice budete příjemně překvapeni. Pokud vás zajímají švýcarské tradice, máte letos jedinečnou příležitost navštívit přehlídku Unspunnen v Interlakenu. Tahle slavnost se koná jen jednou za dvanáct let a můžete se sem vydat například s cestovní kanceláří Quicktour.

Bližší informace o skanzenu v Ballenbergu naleznete zde.
Bližší informace o Unspunnen naleznete zde.
Bližší informace o zájezdu Quicktour naleznete zde.Jarní zážitky u Bodamského jezera a v Ticinu

K návštěvám zahrad láká okolí Bodamského jezera, kde připravili hned dvě akce – spaní pod rozkvetlými jabloněmi v prosklených bublinách a nekonečné zážitky ze zpřístupněných zahrad. Úchvatné jsou nyní také parky v Ticinu. Doporučujeme návštěvu letošního jubilanta Parco San Grato, kde právě kvetou azalky a rododendrony. V kombinaci s výhledy na Luganské jezero je to mimořádný zážitek.

Bližší informace o spaní pod rozkvetlými jabloněmi naleznete zde.
Bližší informace o akci Otevřené zahrady naleznete zde.
Bližší informace o 60. výročí Parco San Grato v Ticinu naleznete zde.Crans-Montana – víc než jen lyžování.

Do 23. 4. mohou navíc milovníci hor využít akce Sunrise at 3000m a vychutnat si jedinečné východy slunce. Ve dnech 6. – 9. 4. 2017 se v alpském středisku Crans-Montana uskuteční známý a oblíbený hudební festival The Caprices Festival. Mezi potvrzenými účinkujícími jsou mimo jiné Ricardo Villalobos, Mathew Jonson, Sonja Moonear, Dorian Paic, Franky Greiner, Kerri Chandler, Cassy, Adriatique, Manolo, DJerry C a Craig Richards.

Bližší informace o Sunrise at 3000m naleznete zde.
Bližší informace o festival The Caprices naleznete zde.Impresionisté v Lausanne.

Díla ze sbírky Bührle budou od 7. 4. 2017 vystavena v Lausanne v galerii Fondation de l'Hermitage až do 29. 10. 2017. Pokochat se můžete díly od Clauda Moneta, Paula Cézanneho nebo Vincenta van Gogha.

Bližší informace naleznete zde.Nové lákadlo pro milovníky čokolády.

V dubnu otevírá brány nové návštěvnické centrum čokoládovny Maestrani ve východním Švýcarsku. Prohlídky jsou možné pro jednotlivce a skupiny. Každý si tady může vlastní čokoládu dokonce i vyrobit.

Bližší informace nalenznete zde.Doprava v Lucernu a v Ticinu

Švýcarské město Lucern a kanton Ticino si pro své letošní hosty přichystali velice příjemnou nabídku v podobě cestování veřejnou dopravou zdarma pro ubytované v hotelech. V Lucernu na vás čeká MHD po městě zdarma a v kantonu Ticino na vás čeká doprava po celém kantonu zcela zdarma.

Bližší informace k nabídce v Lucernu naleznete zde. Bližší informace k nabídce v Ticinu naleznete zde.Česká hostelová asociace – karta také pro Swiss Youth Hostels

Vlastnictví Hostelové karty opravňuje držitele získat mnoho výhod poskytovaný našimi partnery v České republice a slevu na ubytování v členských hostelech v Čechách a na celém světě. Hostelová karta stojí 300 Kč a můžete si ji ihned objednat nebo zakoupit na našich prodejních místech.

"Bližší informace naleznete zde."Psí spřežení v Alpách Ženevského jezera.

Chtěli byste zažít něco neobvyklého? Co třeba projet se romantickou horskou krajinou se psím spřežením? Tenhle zážitek nabízí hned čtyři střediska v Alpách Ženevského jezera – Les Diablerets, Glacier 3000, les Mosses, Saint-Cergue.

Bližší informace naleznete zde.Skipass Inclusive pro ubytované.

S touto nabídkou se ve Švýcarsku letos doslova roztrhl pytel. Najdete ji v oblasti Engadin Scuol pod názvem Engadin Scuol Skipass Inclusive, ale také v lyžařském regionu Jungfrau pod názvem Skipas geschenkt, kde se budete pohodlně přepravovat vlaky a lanovkami Jungfraubahnen.

Bližší informace o nabídce Engadinu. Bližší informace o nabídce Jungfrau.

Ledovcové jeskyně ve Švýcarsku.

Jedinečným zážitkem, který Švýcarsko nabízí, jsou návštěvy ledovcových jeskyní – najdete je na více místech, obvykle jednoduše dostupné lanovkou nebo zubačkou. Vstupné se tady neplatí, je již v ceně jízdenky. Prozkoumat je můžete na nejvýše položené železniční stanici Evropy - Jungfraujoch - Top of Europe, Titlisu, Malém Matterhornu v Zermattu nebo v Saas–Fee, kde letos v létě přichystali novou výzdobu.Veřejná doprava v Ticinu zdarma.

Od 1. 1. 2017 obdrží ubytovaní v hotelech, hostelech a kempech v Ticinu kartičku Ticino Ticket, se kterou mají veřejnou dopravu zcela zdarma. Jako bonus obdržíte slevu 30% na různé turistické atrakce. Můžete tak bez omezení a s úsporou cestovat od Gotthardského masívu až po hory v regionu Mendrisiotto a od vzdálených údolí až po živoucí města jako je Locarno, Lugano nebo Bellinzona.

Bližší informace naleznete zde.Speciální balíčky pro zahájení zimní sezóny v Saas-Fee.

Alpské středisko Saas-Fee si pro své návštěvníky připravilo ve dnech 21. 10.-29. 11. 2016 speciální balíček pro ubytované, který zahrnuje přenocování na 3 noci, 3denní skipas a vstup na skitesty během vašeho pobytu. Cena balíčku na 3 dny je od CHF 407 a v nabídce je i varianta s přenocováním na 2 noci.

Bližší informace naleznete zde.Švýcarské kaštanové slavnosti.

Kaštanové slavnosti jsou ve Švýcarsku tradiční událostí v různých regionech Švýcarska, nejtypičtější jsou ale pro Ticino. V Asconě se ve dnech 1.-8. 10. 2016 můžete zúčastnit právě jedné takovéto události, kde je připravena ochutnávka až dvou tun různých pečených kaštanů a dalších kaštanových pokrmů.

Bližší informace o akci naleznete zde.Nový přírůstek na světovém dedictví UNESCO

Švýcarsko má nový přírůstek v seznamu světového dědictví UNESCO. Jedná se o dům Clarté v Ženevě a Villa Le Lac, také známá jako Petite Maison v Corseaux jejíž autorem je architekt Corbusier. S těmito nejnovějšími přírůstky disponuje Švýcarsko nyní dvanácti památkami světového kulturního dědictví UNESCO a dvěma biosférickými rezervacemi UNESCO v Entlebuch a Val Müstair.

Bližší informace naleznete zde.Návštěvnická karta Geneva Pass

Jedna návštěvnická karta, 41 aktivit. Ženeva si pro své návštěvníky připravila speciální kartu Geneva Pass, se kterou máte vstupy na 41 různých aktivit buď zcela zdarma nebo s výraznou slevou. Karta nabízí například prohlídku města na segway, rafting ve městě nebo i zdarma plavbu parníkem po Ženevském jezeře. Kartu je možné pořídit na 24, 48 nebo 72 hodin a v rámci Geneva Passu máte také zdarma MHD. Cena karty začíná na CHF 26.

Bližší informace naleznete zde.Unikátní komentované prohlídky Interlakenu

Městečko Interlaken si pro své návštěvníky letos připravilo 3 jedinečné komentované prohlídky tohoto nádherného města s výhledem na vrcholky Eiger, Mönch a Jungfrau. V nabídce jsou prohlídky Swiss Food & Culture Tour, The story of Switzerland tour a Free Walking Tour. Poslední zmiňovaná je zdarma a její účastníky provázejí místní obyvatelé.

Bližší informace naleznete zde.Balíček Culinary trail Stockhorn

Vydejte se na cestu za kulinářskými produkty na Stockhorn u města Interlaken. V ceně balíčku máte cestu Erlenbach–Stockhorn a Chrindi–Erlenbach, tříchodová menu ve třech různých restauracích po trase a speciální dárkový balíček s kulinářským překvapením. Balíček je možné zakoupit od června do října 2016.

Bližší informace naleznete zde.Výlety na čtyřkolkách u Interlakenu

Poznejte krásy Švýcarska za pomoci terénních čtyřkolek v okolí Interlakenu. V nabídce jsou následující trasy: Snow and hot cheese tour, Swissness and real life tour, Panoramic tour a rodinná Family stable visit tour. Výlet čtyřkolkami je určen pro 3 a více osob.

Bližší informace naleznete zde.Eschenberg

Restauarace nad Winterthurem má dlouhou tradici, ale v současnosti je vedena rodinou s kontakty na Českou republiku, a tak na jídelníčku najdete švestkový koláč, śtrůdl i veleúspěšné meruňkové knedlíky. Kuchyně je tady vynikající, ceny na švýcarské poměry velmi přívětivé a česky i slovensky se tady bez problému domluvíte.

Bližší informace naleznete zde.Kronbeg

Po Säntisu asi nejvýznamnější vrchol východního Švýcarska láká k pěším výletům, ale Švýcaři si tady užívají rádi i snídani. Vyjedou první ranní lanovkou a hodují až do 10 hodin, kdy se uzavře snídaňový buffet, aby se mohlo připravit obědové menu. Přespat na vrcholu můžete v Berggastahausu, vysokohorské chatě. Bonusem je večerní klid se západem slunce a ranní svítání.

Bližší informace naleznete zde.JURA World of Coffee

Švýcarská společnost vyrábějící kávovary prvotřídní kvality otevřela pro veřejnost své návštěvnické centrum JURA World of Coffee, které se nachází ve městečku Niederbuchsiten poblíž Oltenu. Těšit se můžete na různé exhibice, všech představení výrobků společnosti JURA (vč. jejich vlastní kávy), obchod, kavárnu The Coffee Lounge a síň slávy Rogera Federera.

Bližší informace naleznete zde.Výlet s krávami

Bio farma Bolderhof Farm v blízkosti Schaffhausenu nabízí svým návštěvníkům řadu zábavných a nevšedních aktivit pro rodiny s dětmi, ale také pro návštěvníky jednotlivce. Nevšední atrakcí je možnost absolvovat výlet při kterém pojedete na krávě.

Bližší informace naleznete zde.Přenocování v hamakách

Balmers Hostel nabízí skvělou možnost, jak přenocovat v srdci Alp za neuvěřitelně nízkou cenu - CHF 5,- za osobu za noc! Balmers Hostel se nachází v městečku Interlaken v regionu Jungfrau a nabízí přenocování v zavěšených hamakách. Každý host má k dispozici vlastní el. zásuvku a lampičku pro čtení.

Bližší informace naleznete zde.ArtBasel 2016

I letos se v Basileji koná každoroční akce Art Basel doprovázená různými doprovodnými aktivitami. Letos se koná ve dnech 16.–19. 6. 2016.

Bližší informace naleznete zde.Kulinářské festivaly ve Švýcarsku

Kulinářské zážitky si můžete v červnu dopřát na více festivalech po celém Švýcarsku, my jsme pro vás vybrali 10. ročník Sapori Ticino, kde se vám předvedou kuchařské hvězdy oceněné Michelinskými hvězdami. V Curychu můžete navštívit „festival festivalů“ Züri Fäscht, který se koná ve dnech 1.-3. 7. 2016.Walliser Gourmet Tage

Ve dnech 11.–24. 6. 2016 probíhá v Aletsch Areně kulinářský festival Walliser Gourmet Tage. Během festivalu je možné pořídit si kartu Gourmet-Day Pass, se kterou můžete otestovat vybrané restaurace s waliskými specialitami z časů vašich babiček.

Bližší informace naleznete zde.Montreux Jazz Festival

Montreux Jazz Festival je mnohem více, než jméno pro jedinečnou událost ve světě hudby. Od svého počátku v roce 1967 se festival vyvinul v rozvětvený strom plný doprovodných akcí a koncertů. Letošní ročník se odehraje ve dnech 1.–16. 7. 2016.

Bližší informace naleznete zde.První švýcarské dny UNESCO World Heritage Days

První švýcarské dny UNESCO World Heritage Days se uskuteční 11. a 12. června 2016 v hlavním městě Švýcarska, Bernu. Hlavní oslava proběhne 12. 6. v Bernu a 11. 6. pak na většině z 11 míst, která jsou ve Švýcarsku zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Bližší informace naleznete zde.Den otevřených vinných sklepů Cantone Aperte

Víno Merlot z Ticina již dávno není tajným tipem milovníků vína. Středomořské klima tohoto švýcarského regionu je velice vhodné pro pěstování vinné révy a vášniví vinaři zde pěstují velice kvalitní vinné odrůdy, které se nemusí bát mezinárodního srovnání. Kromě toho jsou četné vinné sklepy i architektonickými skvosty nacházející se uprostřed idylických vinic, a které se 28. a 29. 5. otevřou návštěvníkům v rámci akce dnů otevřených vinných sklepů - Cantine Aperte. Nabízí se vám tak výjimečná příležitost degustovat místní vína a poznat zkušenosti místních vinařů. Na rozdíl od klasických degustaci vín, mnoho místních vinic také nabízí obědy a večeře s lokálními produkty a kulturním programem.

Bližší informace naleznete zde.Basel Street Food Festival

Vychutnejte si mezinárodní gurmánské speciality a poznejte nová potěšení v rámci kulinářského festivalu Basel Street Food Festival, který se uskuteční ve dnech 20. – 22. 5. v centru Basileje. Vstup na akci je zdarma a mimo gurmánské speciality vás čeká hudební program.

Bližší informace naleznete zde.Top akce Švýcarska 2016

Evropský šampionát v gymnastice, Bern | 25. 5.–5. 6. 2016 | www.em-bern2016.ch
Zürich Manifesta, Curych | 11. 6.–18. 9. 2016 | www.manifesta.org
Züri-Fäscht, Curycah | 1.–3. 7. 2016 | www.zuerifaescht.ch
50. Montreux Jazz Festival, Montreux | 1.–16. 7. 2016 | www.montreuxjazz.com
60. Gstaad Menuhin Festival, Gstaad | 14. 7.– 3. 9. 2016 | www.gstaadmenuhinfestival.ch
Tour de France 2016, Bern a Finhaut | 18.–20. 7. 2016 | www.letour.fr
Estavayer-le-Lac – National Schwing & Älpler Festival | 26.–28. 8. 2016 | www.estavayer2016.ch


#INLOVEWITHSWIT­ZERLAND

Připojte se k akci #INLOVEWITHSWIT­ZERLAND, tedy zamilován do Švýcarska a podělte se o své fotografie a videa z míst, kde jste se do Švýcarska zamilovali. Vaše fotografie a videa stačí sdílet na sociálních sítích Facebook, Twitter a Instagram s hashtagem #INLOVEWITHSWIT­ZERLAND a vaše příspěvky poté naleznete na české verzi portálu InLoveWithSwit­zerland.com, kde je umístěna mapa všech zamilovaných míst (a míst k zamilování) s již více jak 15 tisíci fotografiemi a videi.

Bližší informace naleznete zde.Nové muzeum Charlie Chaplina a návštěvn