úvod

​

Sion a švýcarská vína Sion & Wine Tour

Poznejte švýcarská vína během komentované prohlídky Sion & Wine Tour, která vás provede třemi historickými místy, kde ochutnáte celkem 5 různých vín. Prohlídky je možné absolvovat celoročně, vždy od pondělí do soboty v 10:00, 15:15 nebo 17:00, rezervaci je nutné provést minimálně 2 hodiny předem a na celou prohlídku si vyhraďte 2 hodiny času.

Bližší informace naleznete zde.


Wild Valley Hostels v údolí Onsernone

Údolí Onsernone je vskutku „nejdivočejší“ částí kantonu Ticino, které je známé díky nespoutané přírodě a hlubokými roklemi, jejichž dnem protéká řeka Isorno. Celá oblast vybízí k pěším výletům, během kterých zajisté uvítáte ubytování v hostelu Casa Schira, Ostello Vergeletto a ve Villa Edera. Ceny začínají již od 20,- CHF za noc.

Bližší informace naleznete zde.


Glamping – trochu jiné kempování

Glamping je v poslední době často skloňované slovo, volně přeloženo se jedná o luxusní variantu kempingu. Tento druh ubytování si užijí jak baťůžkáři, tak i cestovatelé upřednostňující pohodlí. Navíc na každého čeká unikátní typ ubytování například v luxusně vybavených stanech, jurtách, prosklených bublinách, ale i v klasických dřevěných sudech, které jsou ovšem poněkud větší než ty klasické. Unikátní projekt pop-upové vesničky právě vznikl nad Flimsem na Alp Plaun a je prvním takovým TCS kempingovým místem Švýcarska.

Bližší informace naleznete zde.


Cesta do útrob přečerpávací elektrárny

Společnost KWO působící v Grimselpassu nabízí několik druhů prohlídek, které vás zavedou až do samých útrob své přečerpávací elektrárny, jejíž součástí je i jedinečné naleziště krystalů. Exkurze je určena i laické veřejnosti a cena je CHF 25,- na osobu.

Bližší informace naleznete zde.


Pěšky přes Simplonský průsmyk

Cesty jak, překonat Alpy, hledali již staří Římané, pokračovali obchodníci a vojáci. Až později byly vybudovány dnešní trasy silnic. Takovou historii má i Simplonský průsmyk vedoucí ze švýcarského Brigu do Domodossoly v Itálii. Švýcaři obnovují trasy pro pěší v historických stopách a jedna z takových stezek se jmenuje Via Stockalper. Vede po kupecké stezce vybudované podnikavým obchodníkem Kasparem Stockalperem a trasa je rozdělena do 3-4 etap. Vychází se z města Brig a putování pokračuje přes Simplonský průsmyk do Gonda na italské hranice. V podzimním slunci je mimořádně krásná.

Bližší informace naleznete zde.


Tajný tip pro cestovatele – Gigerwaldsee a St. Martin

Bývalá Walserská osada leží vysoko v údolí Calfeisental. Osídlená byla na počátku od 14. do 16. století. Život tady byl ale tak těžký, že ji pak i zdatní horalé opustili. Místní kostelík a několik domků zůstalo zachováno a sloužilo v létě. Dnes je tady útulná hospůdka, maličké muzeum a východisko pro pěší túry a cyklotrasy. Místo je mimořádně půvabné a Švýcaři sem rádi zajedou na výlet. Zahraniční turisty tady prakticky nepotkáte a dojedete sem z Bad Ragazu přes Pfäffers nebo Valins. Doporučujeme se sem vydat ve stylu okruhu - tedy tam přes Valins a zpět přes Pfäffers. Užijete si tak ještě nový most, který se klene přes soutěsku Taminaschlucht. Cesta vás povede přes městečko Vätters, kde jsou i hotýlky, restaurace a místní muzeum. Nad Vätters se tyčí majestátní hora Calanda, která dala jméno i graubündenskému pivu. Silnička krásnou krajinou vás dále zavede až pod přehradní hráz jezera Gigerwaldsee, kde je také příjemná hospůdka s dětským koutkem a výběhem pro králíčky. Dál už je cesta natolik úzká, že se jezdí jen jednosměrně, ve směru nahoru tedy každou celou hodinu a následujících 20 minut, dolů pak v půl. V cíli vás čeká romantická osada s výborným občerstvením a nádherná okolní příroda.

Bližší informace naleznete zde.


Přenocování v jurtě nebo v sudu

Zažijte nezapomenutelný zážitek z neobvyklého přenocování ve Švýcarsku. V malebné vesničce St. Martin nad Gigerwaldsee nedaleko Bad Ragaz se můžete ubytovat v mongolské jurtě či přímo ve velkém dřevěném sudu, který je pro 2 osoby. Ze St. Martinu můžete podniknout několik pěších výletů, například do známe švýcarské soutěsky Taminaschlucht.

Bližší informace naleznete zde.


Biel - největší koncentrace hodinářských značek

Takovým označením se pyšní více míst ve Švýcarsku a jeho pravdivost se dá těžko ověřit. Pravdou zůstává, že jedním z center hodinářského průmyslu je město Biel na břehu stejnojmenného jezera. V oblasti jsou jezera hned tři Neuchatelské, Bielské a Murtenské, všechna jsou propojena, a tak je můžete objevovat třeba z lodi. Okolí láká i k nenáročným cyklovyjížďkám a zapomenout byste neměli ani na degustace místních vín. Více o Bielu, kde se setkává německy a francouzsky mluvící část Švýcarska, proto se tu také důsledně používají oba názvy Biel/Bienne.

Bližší informace naleznete zde.


Hotel, ve které jste jedinou hvězdou vy

Rádi se kocháte naprosto unikátními a úchvatnými výhledy do krajiny z vašeho hotelového pokoje? V tom případě se vydejte do regionu Appenzell, kde naleznete hotel Null Stern se špičkovými výhledy, a ve kterém jste jedinou hvězdou vy.

Bližší informace naleznete zde.


Glacier 3000

Výlet z Les Diablerets na Glacier 3000 propojuje mnoho různorodých zážitků. Absolvovat ho mohou jak zdatní horalé, tak ti, kteří se chtějí jen docela pohodlně pokochat výhledy na okolní vrcholy. K restauraci, která je projektem proslulého architekta Maria Botty vás doveze kabinová lanovka ze sedla Pillon. Sportovně založení se sem mohou vydat ale i po ferratě a dolů třeba túrou přes ledovec k jezeru Derborance. Adrenalin si užijí i pohodlnější turisté, kteří se mohou od vrcholové stanice projít po visutém mostě na špici Col de Rouge.

Bližší informace naleznete zde.


Regionální karty

Řada oblastí nabízí regionální karty pro místní dopravu, lanovky, různé atrakce a turistické cíle. Záleží vždy na tom, kolik dnů a jak aktivních plánujete strávit v jednom regionu. Karty mají různé názvy např. Lucern a oblast Lucernského jezera nabízí Tell Pass.

Bližší informace naleznete zde.


Lanovky pro ubytované zdarma

Stále více regionů nabízí v létě svým hostům využívání lanovek zdarma. A patří k nim i ta nejproslulejší střediska – Sv. Mořic, Scuol, Samnaun, Davos, 4 údolí ve Wallisu, Villars, Les Diablerets, Saas-Fee a další. Na našich stránkách najdete vždy aktuální přehled. Až budete vybírat místo pro váš pobyt, zvažte i tyto nabídky. Mohou významně pozitivně ovlivnit rozpočet vaší dovolené a obohatit ji o vrcholové zážitky.

Bližší informace naleznete zde.


Selfie s Einsteinem

Jedinečné selfie si můžete pořídit při procházce Bernem po stopách Alberta Einsteina. V Bernu prožil tento proslulý vědec velkou část života. Můžete tady navštívit i jeho muzeum, které je přímo ve Starém městě nebo se vydat po Einsteinových stopách s průvodcem.

Bližší informace naleznete zde.


Nejstrmější otevřená lanovka Evropy – Gelmerbahn

Jízdenky na nejstrmější otevřenou lanovku v Evropě Gelmerbahn a také na Triftbahn v regionu Grimselwelt lze nyní nové zakoupit také elektronicky. V údolní stanici lanovky se nachází lehce přístupný a mimořádně fotogenický visutý most, po výjezdu lanovkou se dostanete k jezeru Gelmersee, okolo kterého je možné si udělat krásný výlet s výhledy na okolní vrcholy.

Bližší informace naleznete zde.


Luxusní apartmány společnosti Interhome ve Vercorin

Vychutnejte si svou letní nebo zimní dovolenou v pohodlí luxusní apartmánové rezidence SWISSPEAK Resorts od Interhome zařízenou zcela v alspkém styku. Tato rezidence se nachází ve Vercorin v údolí Val d’Anniviers ve Wallisu. Mimimořádně půvabné údolí není zaplaveno turisty a užijete si tu opravdové Švýcarsko v létě i zimě.

Bližší informace naleznete zde.


Belle Epoque Week v Kanderstegu

V alpské vesničce Kandersteg se budete ve dnech 24. - 31. 1. 2021 cítit jako v době před 100 lety, bude zde totiž probíhat tradiční akce Belle Epoque Week, která vám dá zapomenout na všechny současné lyžařské vymoženosti.

Bližší informace naleznete zde.


Aqua Mystica v Leukerbadu

Leukerbad, největší termální lázně v Alpách, nabízejí zážitek pro všechny vaše smysly s názvem Aqua Mystica – zanořeni v termálním vodě si vychutnáte zážitky obrazové i kulinářské, a to v těchto termínech: 7. 11. 2020, 5. 12. 2020, 9. 1. 2021, 6. 2. 2021, 27. 2. 2021 a 27. 3. 2021.

Bližší informace naleznete zde.


Návštěvnické centrum čokoládovny Camille Bloch

Jedna z nejlepších čokolád, kterou si mohou milovníci nugát ve Švýcarsku vychutnat je bezesporu Ragusa. Čokoládovna Camille Bloch, která tuto pochoutku vyrábí, má v Courtelary i své návštěvnické centrum Chez Camille Bloch: The world of Ragusa and Torino, které rozhodně stojí za prohlídku. Centrum se nachází ve francouzské části Švýcarska.

Bližší informace naleznete zde.


AQUATIS - největší evropské akvárium sladkovodních ryb

V Lausanne se nachází největší akvárium sladkovodních ryb v Evropě. V expozici se nachází více než 50 akvárií, vivárií a terárií s celkem 2 miliony litry vody. Návštěvníci se tak mohou na místě seznámit s vodní faunou i flórou 5 kontinentů a pro tak dozajista obohatí odborníky i běžné návštěvníky a rodiny s dětmi.

Bližší informace naleznete zde.


Magic Pass – skipas pro celkem 25 středisek

Přes 1.200 kilometrů sjezdovek, 2 ledovce, 15 snowparků a více než 100 horských restaurací činí tento roční skipas s platností od 9. 5. 2020 až do 2. 5. 2021 opravdu magickým. Cena skipasu začala na 359 CHF a zvyšuje se směrem k začátku sezony.

Bližší informace naleznete zde.


Ubytování v rekreačních domech a apartmánech

Pohodlná, ale i úsporná bude dovolená ve Švýcarsku, pokud se ubytujete v prázdninovém bytě nebo domě od Interhome. Jste dokonalými pány svého času. Švýcarská kvalita a naprosté soukromí. Zákaznický servis po telefonu je vám k dispozici 24 hodin denně.

Bližší informace naleznete zde.


Zimní gastronomie

Součástí kultury je bezesporu i gastronomie. Co by nám nemělo uniknout při ochutnávání zimního Švýcarska? Vydatná přesnídávková polévka Gerstensuppe. Nápoje pro zahřátí jako Schümli Pflümli, Kaffee fertig nebo Kaffee Lutz. A samozřejmě tradiční sýrové pokrmy raclette nebo fondue.

Bližší informace naleznete zde.


Fasnacht – švýcarský fenomén

V rámci après-ski se můžete vydat na Fasnacht, který si Švýcaři opravdu užívají a organizují pro sebe. Turistům je ale povoleno přihlížet a poznat Švýcarsko jinak. K nejpopulárnějším karnevalovým městům patří Basilej (22. - 25. 2. 2021) a Lucern (11. - 16. 2. 2021). Magickou atmosféru prožijete při Tschäggättě ve dnech 3. - 16. 2. 2021 v údolí Lötschental ve Wallisu. V Engadinu zase slaví 1. března 2021 Chalandamärz.

Bližší informace naleznete zde:


Návštěvnická karta OSKAR u Bodamského jezera

Východní Švýcarsko připravilo pro své návštěvníky novou návštěvnickou kartu s názvem OSKAR, se kterou máte za cenu 10 CHF řadu aktivit a veřejnou dopravu bez žádných dalších doplatků.

Bližší informace naleznete zde.


Návštěvnická karta Arosa Card

V případě ubytování v alpském středisku Arosa, obdrží ubytovaní alespoň na jednu noc v hotelech, prázdninových bytech a kempech návštěvnickou kartičku Arosa Card, která je platná na lanovky Arosa-Weisshorn a Hörnli-Express a místní dopravu. S kartičkou mají její držitelé další aktivity zajištěné zdarma.

Bližší informace naleznete zde.