úvod

Město Lucern musí nadchnout každého – nabízí historické památky jako Kapličkový most, hradby Museggmauer, Lví památník a historické staré město, ale i současnou architekturu nejvýrazněji zastoupenou budovou kulturního centra u jezera. Lucern je i dějištěm hudebních festivalů světové úrovně. Milovníky výtvarného umění uchvátí sbírka nadace Angely Rosengart a malé i velké pak nejnavštěvovanější muzeum Švýcarska – dopravní muzeum (Verkehrshaus). A od letošního roku je pro ubytované doprava ve městě zdarma. Ve svém hotelu obdržíte Lucerne Mobility Ticket, který vás opravňuje k využívání autobusu a vlaku ve městě po celou dobu pobytu.

Bližší informace naleznete na www.luzern.com.

​


Pěší turistika u Lucernského jezera

O malebnosti města i celého okolí jezera není pochyb. Region sestavil pro turisty TOP 10 pěších výletů i nabídku nejlepších pěších výletů pro rodiny s dětmi, ale i soutěž o výstup na 12 vrcholů v regionu. Do soutěže se můžete zařadit již při zdolání dvou vrcholů a zaslání svých vrcholových fotografií. Pomoci si lze dokonce i lanovkou. Do Lucernu dojedete přímo z Prahy luxusním autobusem Nobless Line.


S pádlem slunci vstříc

Jízda na kánoi při západu slunce je v Lucernu nevšedním zážitkem. Od května do září se na Lucernském jezeře konají vyjížďky v malých skupinkách s průvodcem na kánoi nebo mořském kajaku. Zkušený průvodce hostům ukáže úchvatná místa a přidá i několik příběhů o jezeře.

Bližší informace naleznete zde.


Silniční cyklistika v Andermattu

Andermatt je díky poloze uprostřed Alp perfektním výchozím bodem pro vyznavače silniční cyklistiky. Možné jsou různé okružní jízdy přes horské průsmyky, dokonce slavný Alpenbrevet vede přes Andermatt a bronzová etapa závodu končí právě zde.

Bližší informace naleznete zde.


Jízda přes tři průsmyky s Brunem Risim

Bruno ukáže silničním nadšencům svůj region a dá tipy, jak se člověk může na horské výjezdy připravit a o co v závodě na silničních kolech jde. Člověk si udělá obrázek o trase přes tři horské průsmyky Gotthard – Nufenen – Furka a k tomu pořídí záběry z výjezdů, průsmyků i sjezdů. Důležité je jen soustředit se na krajinu, Bruno Risi je podpůrný doprovod.

Bližší informace naleznete zde.


Herzschlaufe Napf

V dubnu 2018 se otevřel okruh Herzschlaufe Napf. Spektakulární cyklotrasa okolo vrcholu Napf je třídenním nadstavbovým okruhem oblíbené Herzroute, která vede stranou dopravy napříč celým Švýcarskem. Tři denní etapy projíždějí původní svéráznou krajinou Švýcarska – divokými zařízlými údolími přes pohoří s ohromujícími výhledy na Alpy a malebná historická městečka. Doporučena jsou elektrokola, zapůjčit si je lze na všech třech etapových místech ve Willisau, Langnau i. E. a Entlebuchu.

Bližší informace naleznete zde.


Jedinečná nabídka Engelbergu – švýcarské mekky ferrat

“Rock and Safety Days” pro ubytované v Engelbergu jsou skvělou nabídkou pro vyznavače ferrat. V červnu a v září jsou vám k dispozici horští vůdci, aby vás seznámili s tímto populárním sportem a provedli vás po celkem 6 ferratách, které Engelberg nabízí. Akce “Rock and Safety Days” je pro ubytované zdarma a vybere si zde každý, v nabídce jsou všechny stupně obtížnosti.

Bližší informace naleznete zde.


Ráj pro rodiny i vyznavače ferat

Brunni nad Engelbergem osloví rodiny s dětmi všech věkových kategorií. Z Engelbergu vás sem vyveze lanovka. V zastávce Ristis najdete příjemnou restauraci s terasou a ubytováním v horském stylu a s příjemnými cenami. Přímo u stanice na malé návštěvníky dětské hřiště a bobová dráha. Pokud vyjedete do další stanice “Brunni“, čeká vás tady vysokohorská chata stejného jména, ale i 3 feraty, které se liší obtížností. Pohodáři se mohou osvěžit na Knaippové stezce, která vede po pobřehu jezírka Herzsee. Zpět do mezistanice se můžete vydat pěšky. Nejkratší trasa trvá přibližně 30 minut, delší 1,5 hodiny a nabízí se i trasa pro chůzi na boso.

Bližší informace naleznete zde.


Nej regionu Lucernského jezera

Horské železnice a lanovky, které vás dopraví na vrcholy hor obklopujících Lucernské jezero nabízejí mnohá nej. Na Rigi vyjedete nejstarší horskou železnicí Evropy, na Pilatus nejstrmější zubačkou světa. Na nejvyšší dostupný vrchol regionu Titlis vás vyveze první otáčivá lanovka Rotair a na Stanserhorn jezdí od roku 2012 první kabrio lanovka. Nezbývá než nechat se zlákat k výletu.

Bližší informace naleznete zde.


Pilatus

Držitelé jízdenky Swiss Travel Pass mají 50% slevu na jízdu na ikonickou horu Lucernu - Pilatus. Na Pilatus ve výšce 2 132 m n. m. se můžete vydat buď kabinkovou lanovkou z Kriensu na Fräkmüntegg a dále visutou lanovkou Dragon Ride, nebo z Alpnachstadu nejstrmější zubačkou světa. Nahoře vás očekávají neuvěřitelné výhledy na Lucernské jezero a švýcarské Alpy až k Černému lesu a pohoří Jura. V hotelech Pilatus Kulm a Bellevue se veškeré vaše sny stanou skutečností.

Bližší informace naleznete zde.


Engelberg – „Buiräbähnli“ Safari

Půvabné údolí Engelbergu můžete objevovat také trochu netradičně s pomocí farmářských lanovek, které nebyly původně určeny turistům. Loni v létě vznikl okruh na cca 20 hodin, kde se počítá s 1–2 přenocováními na vysokohorských chatách a s využitím farmářských lanovek „Buiräbähnli“. Trasa je vedena z nádraží v Engelbergu. Místa Lutersee, Mettlen, Büelen Haldigrat můžete prozkoumat právě s pomocí těchto zvláštních lanovek. Žádné davy turistů, jen vy a hory.

Bližší informace naleznete zde.


Pěší výlet Cestou Švýcarska

Cesta Švýcarska “Weg der Schweiz”, která byla vybudována k výročí 700 let od založení konfederace je jedním z tipů na pěší výlety za poznáním krás Lucernského jezera a jeho okolí. Během 25 let Cestu prošlo již více jak 5 milionů návštěvníků.

Bližší informace naleznete zde.


Swiss City Marathon Lucerne

Atraktivní Swiss City Marathon vede běžce podél Lucernského jezera, okolo KKL Lucern a skrz půvabné Staré město, až do cíle u Dopravního muzea. V nabídce jsou tři kategorie: maratón, půlmaratón a běh na 5 mil. Zábavu a podporu při běhu vám poskytne více než 30 hudebních souborů a tisíce diváků. Letošní ročník se uskuteční 27. 10. 2019.

Bližší informace naleznete zde.


Tell-Pass

Jízdenka Tell-Pass je nejjednodušší způsob, jak poznat Lucern a region Lucernského jezera. Návštěvníci se mohou těšit z dvou až desetidenní verze pro neomezené cestování vlaky, loděmi, autobusy a spoustou horských železnic a lanovek. Navíc jsou v Tell-Passu zahrnuty výrazné slevy na muzea, lázně a další atrakce. Pro děti je cena této jízdenky velmi atraktivní. Jedna jízdenka, tolik zážitků!

Bližší informace naleznete zde.


Engelberg-Titlis

Výlet do krásných výšin – ať už jdete pěšky nebo jedete lanovkou, můžete se těšit na velkolepé scenérie a úžasné výhledy během vašeho výletu v horách u Engelbergu. Horská kola a pěší turistika, via ferraty nebo golf – Engelberg má co nabídnout pro všechny, kteří chtějí zůstat aktivní. Oči vašich dětí rozzáří rodinné nabídky zahrnující letní programy bezplatných aktivit i nedávno rozšířené hřiště na Ristis. Konec dne si vychutnáte se sklenkou dobrého vína a chutného jídla. O znalce je v tomto klášterním městě dobře postaráno!

Bližší informace naleznete zde.


Lucern Grand Tour

Místní turistická kancelář v této oblasti vytvořila vlastní rozšíření Grand Tour of Switzerland, které vás zavede na 60 nejzajímavějších míst tohoto regionu. Objevte krásy Lucernského regionu do posledního kousíčku během vašich cest po Švýcarsku.

Bližší informace naleznete zde.


Waldstätterweg

V květnu 2015 se otevřela další dálková horská stezka s názvem Waldstätterweg, pokud budete chtít absolvovat celou tuto stezku, tak se připravte na 7 krásných dní na nohou. Celková délka stezky je 120 km a polovina vede po historických obchodních trasách. Výchozí a cílové body jsou umístěny u Lucernského jezera a jsou dostupné místní dopravou. Stezka je také uvedena v cestovních průvodcích a ke stažení ve formě aplikace do mobilu. All-inclusive nabídky bude možné předem objednat pro dopravu, ubytování a také pro restaurace.

Bližší informace naleznete zde.


Pouť v Einsiedeln s Černou Madonou

Návštěva Einsiedelnu ležícího na Svatojakubské cestě je jedinečným zážitkem pro každého křesťana. Denně jsou zde organizovány prohlídky v různých jazycích. Kromě toho se nabízí návštěva knihovny v místním opatství a různých muzeí v Einsiedelnu. V roce pohostinnosti Centrálního Švýcarska můžete zažít mnoho dalších událostí (Gästival.ch).

Bližší informace naleznete zde.


Malebné městečko Schwyz – muzeum o historii ŠvýcarskaSchwyz

Malebné městečko úzce spojené s historií Švýcarska, která se právě tady začala psát. Můžete tu navštívit historické muzeum, ale i muzeum proslulých nožů Victorinox. K oblíbeným výletním cílů v okolí patří i klášter v Einsiedelnu s proslulou Černou madonou.

Bližší informace naleznete zde.


Melchsee FruttMelchsee Frutt

Překrásné místo na horském platu ve výšce 1.902 m n.m. zdobí jezero a místo samotné láká k pěším výletům. Nejoblíbenějším patří túra 4 jezer, kolem kterých půjdete až do Engelbergu. Čtřyhodinový výlet si můžete zkrátit využitím lanovek. Ubytování si tady najdou všechny kategorie turistů, od těch nejnáročnějších, pro které je tu hotel. Melchsee Frutt Lodge and Spa až po jednoduchá ubytování pro skupiny.

Bližší informace naleznete zde.
Lucern v zimě.Lucern mapa

Luzern Tourismus Ltd.
Bahnhofstrasse 3
Postfach
CH-6002 Luzern
T. +41 (0)41 227 17 17
F. +41 (0)41 227 17 18
E-mail: luzern@luzern.com
WEB: www.luzern.com


Lucern logo