úvod

Léto v horách.
1 000 vrcholů, 150 údolí a 615 jezer. Graubünden je místo, kde si každý může užít bezstarostnou dovolenou podle svého gusta – obyvatelé Graubündenu tento stav celkové blaženosti nazývají „patschifig“. Při procházkách vám výstup ulehčí bezplatné lanovky. Cyklisté na dálkových tratích využijí přepravu zavazadel a jazykoví znalci se těší z rétorománských hlášení ve vlacích Rhétské dráhy. Graubünden kromě toho plochou 7 106 kilometrů čtverečních představuje největší dětské hřiště na světě. Vítejte, Allegra, Benvenuti v zemi kozorožců.

​

Pramen Rýna v DisentisuPramen Rýna v Disentisu

V rekreační oblasti Disentis Sedrun, v blízkosti průsmyku Oberalp, leží tiché jezero s chladnou a průzračnou vodou, která na konci své cesty v Rotterdamu ústí jako mohutný evropský veletok do Severního moře. Jezero Tomasee je označováno jako pramen Rýna a je oblíbeným turistickým cílem, kde cestou lze vidět rododendrony, kopretiny a suchopýr táhnoucí se až k jezeru.

http://cz.graubuenden.ch/disentis-sedrun

Rýžování zlata v DisentisuRýžování zlata v Disentisu

Zažijte dobrodružství v přírodě Graubündenu. Ponořte se do rýžování zlata a zkuste svoje štěstí v Rýně nebo v početných potocích v regionu Disentis Sedrun. Průvodci Vás zavedou na skvělá místa, kde můžete najít svou zlatinku.

http://cz.graubuenden.ch/disentis-sedrun

Švýcarský národní park100 let Švýcarského národního parku

V malebném kraji Unterengadin se rozkládá jediný švýcarský národní park o ploše 172 km2. Je proslulý bohatstvím alpské fauny i flory v téměř nedotčené přírodní krajině. V roce 2014 oslavil národní park své sté jubileum.

http://cz.graubuenden.ch/…uestair-leto

Klášter St. Johann v údolí Val Müstair v GraubündenuKlášter St. Johann, Engadin, Val Müstair, na seznamu UNESCO

Klášter St. Johann v údolí Val Müstair v Graubündenu je nejvýznamnější církevní stavbou ve Švýcarsku z doby před přelomem prvního tisíciletí a od roku 1983 je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Historie kláštera sahá více než 1 200 let do minulosti a klášter dodnes obývají benediktinky. Oblíbeným tipem na výlet je okruh kolem tohoto kláštera – „Senda Val Müstair“.

http://cz.graubuenden.ch/…letoVierwald

Vesnička Heididorf u MaienfelduRekreační oblast Heidiland, návštěva vesničky Heididorf u Maienfeldu

Vesnička Heididorf u Maienfeldu je poutavý výletní cíl pro rodiny. Přeneste se v čase zpět do švýcarského horského světa 19. století a navštivte původní „Heidihaus“, dům dívenky Heidi, a prožijte její příběh a osud její autorky Johanny Spyri, kterou tento kraj inspiroval k napsání světoznámého příběhu. Bude to zážitek pro malé i velké, jaký jistě nikdo nezapomene.

http://cz.graubuenden.ch/heidiland-leto

Vinařské vesnice v údolí RýnuVelká vína v prázdninovém regionu Heidiland

Viva, Prost und Zum Wohl! Na zdraví! Vydejte se na cestu po graubündenských vinných stezkách, užijte si vinice s kulisou majestátních vrcholů a ochutnejte na slunečné terase sklenku dobrého vína z velkých vín tohoto regionu. Vinařské vesnice v údolí Rýnu a v Graubündenu čekají na Vaši návštěvu.

http://cz.graubuenden.ch/heidiland

Vyhlídka z vrcholu RothornuLenzerheide, vyhlídka z Rothornu

Vyhlídka z vrcholu Rothornu poblíž Parpanu vám prostě vezme dech, můžete vidět bez nadsázky 1 000 horských vrcholů. Rozhledem z tohoto místa se lze těšit bez velké námahy. Buď se vydáte pěšky k vrcholu cestou plnou zážitků nebo nasednete v klidu do gondoly lanovky a vychutnáte si rozhledy z výšky.

http://cz.graubuenden.ch/…erheide-leto

Skill Center v bikerském regionu Lenzerheide„Skill Center“ – středisko aktivit v bikerském regionu Lenzerheide

V bikerském regionu Lenzerheide se bikerské srdce rozbuší rychleji. V nově postaveném „Skill Center“, blízko dolní stanice lanovky na Rothorn, si začínající i pokročilí bikeři přijdou na své. „Skill Center“ nabízí rodinný koutek, pumptrack (zvlněnou dráhu pro horská kola), big air bag (dopadová matrace) a další skvělé atrakce, na kterých se můžete vydovádět.

http://cz.graubuenden.ch/…erheide-leto

Pastvina Alp Flix v nadmořské výšce 1900 mSavognin, Alp Flix

Alp Flix je docela zvláštní pastvina, neboť po mnoha stech letech extenzívního hospodaření vznikla na horské terase Alp Flix jedinečná kulturní krajina se slatinami. Pastvina leží v nadmořské výšce 1 900 m a poskytuje neuvěřitelnou vyhlídku do údolí. Alp Flix je vhodným cílem pro výlety především v létě a na podzim.

http://cz.graubuenden.ch/savognin-leto

Největší přírodní park Švýcarska – Parc ElaSavognin, Parc Ela

Parc Ela je největší přírodní park Švýcarska a leží v rozmanité krajině kolem průsmyků Albula, Julier a Septimer. Toulejte se po starých stezkách jedinečnou přírodou i kulturní krajinou a objevujte bohatství zvířecích druhů, rozsáhlé borové a modřínové lesy a malebná horská jezera při cestě.

http://cz.graubuenden.ch/savognin-leto

Restaurace Alp Grum dosažitelná pouze vlakem nebo pěškyBernina Expressem na Alp Grüm

Alp Grüm je jediná restaurace dosažitelná výhradně pěšky nebo vlakem. Určitě se vyplatí zajet nahoru Bernina Expressem, užijete si dechberoucích výhledů nejen z Alp Grüm, ale i během jízdy. Prožijte jeden z nejnádhernějších alpských přechodů v pohodlí a nechejte úchvatná panoramata, aby na vás působila.

http://cz.graubuenden.ch/bernina-express

Pro hosty Davos Klosters jsou lanovky v této oblasti zdarmaDavos Klosters, all inclusive – nabídka

Využijte skvělou nabídku Davos Klosters. Všichni hosté, kteří stráví v této rekreační oblasti alespoň jednu noc, mohou využít mnoho služeb zdarma. Například můžete s průkazem „Davos Klosters Inclusive“ zdarma neomezeně cestovat všemi lanovkami v oblasti, stačí jen nastoupit a v pohodě užívat dovolenou.

http://cz.graubuenden.ch/…losters-leto


Švýcarské Alpy v létě - další informace.


Graubünden v zimě