úvod

Novinkou ve Švýcarsku je velký okruh, na kterém ujedete celkem 1 600 km, projedete všechny jazykové oblasti, vyšplháte se autem nebo na motorce do pěti průsmyků, pokocháte se pohledem na 22 jezer a poznáte 11 švýcarských míst, která jsou zapsána na seznam přírodního nebo kulturního dědictví UNESCO.

​

Základní informace o Grand Tour of Switzerland:

 • Délka základní trasy: 1.643 km
  • Basilej – Neuchâtel: 165 km
  • Ženeva – St. George: 53 km
  • Chiasso – Bellinzona: 109 km
 • Nejvyšší bod trasy: Furkapass, 2.429 m n. m.
 • Nejnižší bod trasy: Lago Maggiore, 193 m n. m.

Alpské pasy, které projedete (nad 2.000 m n. m.):

 1. Flüela (2.383 m n. m.)
 2. Julier (2.284 m n. m.)
 3. San Bernardino (2.065 m n. m.)
 4. Gotthard (2.106 m n. m.)
 5. Furka (2.429 m n. m.)

Při cestě nejlépe poznáte různorodost Švýcarska a procestujete 15 svébytných oblastí , které se liší charakterem přírody i tradicemi, architekturou a gastronomií. 12 z těchto zastávek se nachází na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Příjezd na Grand Tour of Switzerland z České republiky je možný hned ze 3 míst:

 • přes Basilej
 • přes Schaffhausen
 • přes hraniční přechod Martina v Graubündenu

Tištěný průvodce

Pro vaše cesty po Grand Tour vám zajisté přijde vhod bedekr Švýcarsko Grand Tour + 111 tipů. Ačkoli hlavní turistické cíle hravě objedete za jediný týden ať už díky špičkově udržovaným silnicím, nebo s pomocí detailně vypilované veřejné dopravy, příště můžete putovat pohlednicovou krajinou klidně znovu dokola. I v nejnavštěvova¬něj­ších lokalitách, jako jsou Lucern, Bern, Zermatt, Svatý Mořic či oblast velehorských železnic Jungfrau, najdete opomíjené „tajné“ tipy. A co teprve když se vydáte stranou hlavních turistických cest. Autoři shromáždili za bezmála 20 let cestování do alpské země přes stovku námětů od domorodců i vlastních objevů. Všechna popsaná místa navštívili, ke každé ze 111 zastávek švýcarské Grand Tour připojili osobní tip, navíc s desítkami popsaných atrakcí a aktivit zdarma úspěšně nabourali předsudek o předražené zemi.

Možnost objednání tištěného průvodce naleznete zde.


68 nejaktraktivnějších zastávek na trase Grand Tour

Chcete-li projet Švýcarsko kolem dokola a na každém místě zažít krásu hor a trochu adrenalinu, přibalte si trekové boty, feratový set a na střechu auta hoďte kolo, lyže nebo raft. Konkrétní tipy pro outdoorové zážitky, fotky a reportáže najdete na přehledné mapě Švýcarska a na novém webu Grand Tour Outdoor zde.


Autem do Švýcarska

Před vaší cestou do Švýcarska se podívejte na naše informace pro motoristy, které zajisté oceníte. Celá trasa Grand Tour of Switzerland je značena speciálními značkami a je vedena po místních komunikacích, není nutné si tedy ve Švýcarsku kupovat místní dálniční známku.

Bližší informace naleznete zde.


Grand Tour ve SWISSmagu

V našem letním vydání magazínu SWISSmag v roce 2015 jsme vydali článek představující hlavní lákadla Grand Tour of Switzerland, článek si nyní můžete přečíst také na našem webu v sekci Články z časopisu SWISSmag.


Bližší informace o Grand Tour of Switzerland naleznete zde.

Štítky: Pozvánky