Lázeňské městečko Scuolu blízko Národního parku ŠvýcarskaLéto ve Scuolu

Malebné lázeňské městečko s 11 minerálními prameny, kouzelnými domy se sgrafitovou výzdobou a termálními lázněmi láká k odpočinku. V okolí můžete podnikat i řadu výletů, např. do blízkého a jediného Národního parku Švýcarska nebo do kouzelného místa S-charl, či na Motta Naluns. Scuol má pro ubytované v létě speciální balíčky, které zahrnují místní dopravu i vstup do lázní.

Bližší informace naleznete zde.


Samnaun – bezcelní zóna ŠvýcarskaSamnaun – jediná bezcelní zóna Švýcarska

Vesnice, sestávající ze čtyř částí, je mimo výhodných nákupů benzínu, kosmetiky a alkoholu, známá nabídkou pro lyžaře. V posledních letech se ale významně uchází i o přízeň bikerů a letních turistů. Letní nabídka pro ubytované je tady opravdu velkorysá – mají lanovky pro sebe i kolo zdarma, k tomu i vstup do muzea a vodního světa Alpen Quelle a také výlety s horským vůdcem do okolních hor.

Bližší informace naleznete zde.


Kouzelné údolí s klášterem Val Mustair ve ŠvýcarskuKouzelné údolí Val Müstair

Krásné údolí, na jehož vstupu v Zernez vás vítá návštěvnické centrum národního parku. Dále ve vesničce Lü se pak můžete ubytovat u českého páru a věnovat se pozorování hvězd (www. alpineastrovi­llage.net). A téměř u italských hranic láká perla románské architektury – benediktinský klášter St. Johann ve Val Müstair, který je zařazen na seznamu památek UNESCO. Celé údolí je navíc biosférickou rezervací a můžete tady ochutnat místní, zaručeně přírodní produkty od pálenky přes klobásky až po bio čaje z bylinek z místních luk.

Bližší informace naleznete zde.


Krásná vesnička Guarda s titulem švýcarská vesnice rokuVesnička spojená s postavou Schellen-Ursli

Schellen-Ursli, hlavní hrdina stejnojmenné dětské knížky, žil v romantické vesničce Guarda, která se honosí i titulem švýcarská vesnice roku. Domy jsou bohatě zdobené sgrafity a pocházejí převážně ze 17. století. Vesnice leží na terase nad údolím Innu a nabízí překrásné výhledy. A to i na další významný bod v údolí – na hrad Tarasp. Hrad je přístupný pro veřejnost a doplňuje ho vesnice se skvělou kulinářskou nabídkou.

Bližší informace naleznete zde.


Lanovky pro ubytované zdarma

Ubytovaní v Samnaun se mohou v létě těšit na dopravu lanovkami zdarma. Při check-inu dostanou ubytovaní totiž návštěvnickou kartu All-inklusive Samnaun, se kterou mohou cestovat vybranými lanovkami zdarma. Ke kartě navíc dostanou řadu dalších výhod. Ubytovaní v blízkém regionu Scuol mohou využít karty Gästekarte Engadin Scuol, se kterou mohou čerpat řadu výhod.

Bližší informace o kartách naleznete zde.


Švýcarský národní park

V malebném kraji Unterengadin se rozkládá jediný švýcarský národní park o ploše 172 km. Je proslulý bohatstvím alpské fauny i flory v téměř nedotčené přírodní krajině. Dne 1. srpna 2014 oslavil národní park své sté jubileum a v současné době nabízí několik různých pěších tras, od jednoduchých až po několikadenní treky. Návštěvnické centrum naleznete ve vesnici Zernez.

Bližší informace naleznete zde.

Klášter St. Johann, Engadin, Val Müstair, na seznamu UNESCO

Klášter St. Johann v údolí Val Müstair v Graubündenu je nejvýznamnější církevní stavbou ve Švýcarsku z doby před přelomem prvního tisíciletí a od roku 1983 je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Historie kláštera sahá více než 1 200 let do minulosti a klášter dodnes obývají benediktinky. Oblíbeným tipem na výlet je okruh kolem tohoto kláštera – „Senda Val Müstair“.

Bližší informace naleznete zde.Engadin Scuol Samnaun, Val Münstair v ziměSamnaun mapa

Tourismus Engadin Scuol Samnaun Val Müstair AG
Stradun
CH-7550 Scuol
T. +41 81 861 88 00
E-mail: info@engadin.com
WEB: www.engadin.com