úvod

Přinášíme vám výsledky naší soutěže, která pro Vás byla připravena v rámci Švýcarských dnů v Praze konaných na různých místech.

​

Hlavní výhrou je pobyt od společnosti Interhome ve švýcarském horském středisku Zermatt v apartmánu pro 4 osoby na jeden týden a druhou cenou jsou 2 jízdenky Jungfrau VIP Pass / Ski Pass Jungfrau vč. výletu na Jungfraujoch od společnosti Jungfraubahnen.


Podmínky čerpání výhry od Interhome (PDF soubor).Správné odpovědi na soutěžní otázky:

1) Na která ubytovací zařízení je společnost Interhome zaměřena?
b) rekreační domy a apartmány

2) Nejvyšší železniční stanice v Evropě je:
a) Jungfraujoch

3) Ve kterém kantonu provozuje železniční společnost Rhätische Bahn své červené vláčky?
c) Graubünden

4) Nejvíce aktuálních turistických informací o Švýcarsku naleznete:
b) na webu MojeSvycarsko.com

Výherci naší soutěže:

 1. Zdeněk Macek – týdenní pobyt v apartmánu pro 4 osoby v Zermattu od Interhome
 2. Alice Linhová – 2 jízdenky Jungfrau VIP Pass / Ski Pass Jungfrau vč. výletu na Jungfraujoch
 3. Jiří Šálek – 2-1denní jízdenky od Rhätische Bahn
 4. Petr Vlk – voucher na konzumaci v Kavárně kočičí v hodnotě 300 Kč (www.kavarnakocici.cz)
 5. Kateřina Kačaba - kniha Švýcarsko Grand Tour – 111 tipů
 6. Alan Krása - kniha Švýcarsko Grand Tour – 111 tipů
 7. Lukáš Silemmický - kniha Švýcarsko Grand Tour – 111 tipů
 8. Marie Příhovová - kniha Švýcarsko Grand Tour – 111 tipů
 9. Eva Rauhut - kniha Švýcarsko Grand Tour – 111 tipů
 10. Aleš Morávek - kniha Švýcarsko Grand Tour – 111 tipů
 11. Ivan Tóth - kniha Švýcarsko Grand Tour – 111 tipů
 12. Michal Tóth - kniha Švýcarsko Grand Tour – 111 tipů
 13. Martin Chovanec - kniha Švýcarsko Grand Tour – 111 tipů


Každý výherce navíc získá roční předplatné magazínu SWISSmag a čistící hadřík na optiku se švýcarským motivem.

Výherci budou kontaktováni e-mailem, který uvedli na soutěžním lístku.

Všem výhercům srdečně gratulujeme a doufáme, že si své výhry užijí!

Výhry budou k vyzvednutí po předchozí dohodě v naší kanceláři Switzerland Tourism (Jankovcova 1569/2c, 170 00 Praha 7) do 22. 5. 2015. Pokud výherce neodpoví na oznámení o výhře nejpozději do 22. 5. 2015, tak nárok na výhru zaniká a výhra propadá ve prospěch organizátora.

Pokud jste našli své jméno v seznamu výherců a nepřišel Vám e-mail o oznámení o výhře, tak nás prosím kontaktujte. U některých výherců se bohužel nepodařilo správně přečíst jejich e-mailovou adresu.


Recenze pobytu ve Švýcarsku od výherce soutěže:

Vše pro mě začalo v obci Täsch, kde jsem nechal v podzemní garáži své auto a dále jsem pokračoval tradičním vlakem do Zermattu. Cestou z nádraží jsem se zastavil ve Vaší pobočce, kde pro mě milá a příjemná slečna měla připraveny klíče od apartmánu Brunnmatt. Vše proběhlo naprosto hladce. Poté jsem se odebral do apartmánu. Musím ocenit perfektní polohu a umístění v rámci celého Zermattu - je to opravdu blízko k nádraží, ze kterého jezdí každých 20 minut vlaky do Täsche, velmi blízko na hlavní nákupní třídu Bahnhofstrasse i k místním supermarketům.

Apartmán mě překvapil svojí obrovskou velikostí, dvěma ložnicemi i koupelnami a velikým obývacím pokojem propojeným s kuchyní. Vše bylo naprosto čisté a připravené. Největší výhodou byl nádherný výhled na Matterhorn jak z obývacího pokoje tak i jedné ložnice a terasy. Nezažil jsem nic lepšího, než obědvat či večeřet a stále se přitom dívat na nejznámější, unikátní, a takřka posvátnou horu Švýcarska.

Dalším bonusem bylo to, že 14. července 2015 uplynulo 150 let od prvního výstupu na Matterhorn a k této příležitosti se každý večer třikrát postupně rozsvěcely světla, která vyznačovala trasu prvního výstupu na tuto horu. Nezapomenutelný zážitek - i když Matterhorn byl skoro každý den zahalen někdy větším a někdy menším tradičním obláčkem či čepicí. Během svého pobytu - po celý týden pouze v Zermattu, jsem absolvoval několik výstupů z Zermattu (1 620 m n. m.) a do výšky nad 2 500 m n. m. a poté zase zpět dolů. Bylo to náročné, ale stálo to zato. Neskutečné pohledy na mohutné čtyřtisícovky a ledovce. Zcela mě uchvátila místní fauna i flóra. Viděl jsem i sviště a kamzíky.

Celý Zermatt je obklopen nádhernými modřínovými zdravými lesy. Celý týden jsem si naprosto užil i počasí bylo perfektní - kromě asi tří krátkých přeháněk bylo příjemných cca 25 °C a polojasno.

Ještě jednou děkuji za nezapomenutelný týden v Zermattu, na který budu vzpomínat celý život - byla to moje nejlepší dovolená.

Zdeněk Macek