úvod

Železnice s nejvýše položenou železniční stanicí v Evropě ve výšce 3 454 m n. m. na Jungfraujochu. Posledních 8 km je ve skále. Nad stanicí je pak vybudována vyhlídková plošina. Ve skalním areálu najdete ale i výrobu čokolády Lindt, restaurace, kino, expozici k historii stavby i ledovou jeskyni. Na Jungfraujoch jedete celkem 3 hodiny z Interlakenu - na výlet si tedy vyhraďte celý den.
Železnice Jungfraubahnen vás ale dopraví i na další turistické cíle v oblasti, z nichž zejména Schynige Platte ještě není českými turisty příliš objevena. Vyjíždí se z Wildersvillu a výhledy po cestě jsou úžasné! Nahoře vás čeká řada tras pro pěší výlety, ale i alpská botanická zahrada a také alphornisté.
Harder Kulm, vrchol nad Interlakenem s nedávno vybudovanou vyhlídkovou terasou nabízí toto léto také večerní jízdy lanovkou.
Dalším tipem je výlet na First a odtud na Faulhorn s zpět do Grindelwaldu nebo na Grosse Scheidegg.
Bližší informace naleznete na www.jungfrau.ch.

​

Jungfrau Travel Pass u ČEDOKu výhodněji

Cestovní kancelář CK ČEDOK pro své klienty připravila pro rok 2018 prodej jízdenky Jungfrau Travel Pass za zvýhodněné ceny oproti nákupu stejného typu jízdenky ve Švýcarsku. Jízdenka Jungfrau Travel Pass je síťová jízdenka, se kterou můžete neomezeně cestovat v síti železniční společnosti Jungfraubahnen po určitý po sobě jdoucí počet dní. Jízdenku je možné zakoupit na 3 až 8 dní cestování s možností dokoupení výletu na Jungfraujoch za CHF 69.

Bližší informace o jízdence Jungfrau Travel Pass a její ceník naleznete v PDF zde.


Adrenalin s Jungfraubahnen

Jungfraubahnen svým cestujícím nenabízí pouze možnost poznávání regionu Jungfrau, ale také adrenalinové zážitky! Na Firstu nad Grindelwaldem, kam se dostanete lanovkou vás hned několik adrenalinových atrakcí – visutý most First Cliff Walk by Tissot, jízda na horských koloběžkách nebo terénních tříkolkách a také atrakce First Flieger. Tyot atrakce jsou zahrnuty v nové jízdence Combined Ticket Adventure Card. Pro vyznavače horských kol tady vzniká nový okruh Grindelwald – Bachalpsee Loop – Grosse Scheidegg – First. Nezapomeňte ani na lanovku na Pfingstegg na protilehlém údolí, vydat se odtud můžete na pěší túru s jedinečnými výhledy na ledovec nebo pokračovat v adrenalinovém program na bobové dráze.

Bližší informace o Combined Ticket Adventure Card naleznete zde.
Bližší informace o Grindelwald Bachalpsee Loop naleznete zde.
Bližší informace o Pfingstegg naleznete zde.


Jungraujoch – nejvýše položená železniční stanice v EvropěJungfraujoch – Top of Europe

Nový jízdní řád – nové vlaky – více času v cílové stanici na Top of Europe. Nové soupravy umožňují dosáhnout vyšší rychlosti v úseku mezi zastávkou Kleine Scheidegg a Jungfraujoch – Top of Europe. Okružní cesta na Jungfraujoch tak bude díky novým soupravám zkrácena o 30 minut. To znamená, že budete mít více času na zážitky na Jungfraujochu. Vyrazit sem můžete každých 30 minut 365 dnů v roce.

Bližší informace naleznete zde.


Jungfrau Travel Pass

Jungfrau Travel Pass je bohatší o jeden úsek za stejnou cenu. Nově je v něm zahrnuta také trasa Interlaken Ost – Brienz u 5- a 6denního Jungfrau Travel Passu. To je optimální rozšíření k existující nabídce lodní dopravy po jezeře Brienzersee.

Bližší informace naleznete zde.First – Top of Adventure Mountaincart

Nasaďte si helmu, usaďte se a vyražte. S Mountaincart je jízda na polní cestě ze Schreckfeldu do Bortu opravdovou zábavou. Vozítko si poradí s každým terénem, je lehce ovladatelné, bezpečné proti převržení a má i skvělý systém brzd. Rychlost a dráhu si vybírá každý sám. To se musí zkusit.

Bližší informace naleznete zde.Vysokohorská turistika ve ŠvýcarskuSchynige Platte – Top of Swiss Tradition

Se Swiss Travel Passem s 50% slevou. Při pěší turistice na Schynige Platte nedojdete daleko, každou chvíli přitáhne váš pohled nějaká alpská rostlinka, kterou budete obdivovat. Nebo zůstanete stát, abyste se mohli do sytosti vynadívat na úchvatné panorama. To zpomalí všechny. Pěších tras s jedinečnými výhledy je to ale dost pro celodenní výlet i jednoduchou procházku. Vychutnejte si cestu nostalgickým vláčkem, ale i výhled z terasy restaurace.

Bližší informace naleznete zde.Nejvýše položený obchod s čokoládou Lindt – JungfrauCo dělat na Jungfraujochu, když Vás potká špatné počasí.

Pokud se vydáte na Jungfraujoch a najednou Vás zastihne špatné počasí, tak nezoufejte. Jungfraujoch nabízí také spoustu aktivit i za špatného počasí! Navštivte například nevšedně zpracovanou výstavu Alpine Sensation, která vás provede stoletou historií železnice Jungfrau nebo navštivte ledový palác, který se nachází 30 metrů pod povrchem ledovce, kde můžete obdivovat ledové sochy místních umělců. A jako naprostou novinkou je Lindt Swiss Chocolate Heaven – nejvýše položený obchod čokolády Lindt na světě s ukázkou výroby čokolády.

Bližší informace naleznete zde.Nejvýše položený obchod s čokoládou Lindt – JungfrauLINDT Swiss Chocolate Heaven na Jungfraujoch – Top of Europe

Lindt Swiss Chocolate Heaven představuje nový zážitek na Jungfraujochu – Top of Europe. Nejvýše položený obchod čokolády na světě nabízí bohatý sortiment výborné čokolády Lindt. V místnosti Maitres Chocolatiers se Vám naskytne zajímavý pohled na výrobu čokolády.

Bližší informace naleznete zde.Jízda historickou zubačkou do 15 let zdarmaDěti do 15 let jedou na Schynige Platte na 1 967 m n. m. zdarma

V doprovodu jednoho dospělého jedou 2 děti do 15 let historickou zubačkou z Wilderswilu na Schynige Platte zdarma. Nahoře se nachází vedle horského hotelu, kde si můžete vyzkoušet hru na alpský roh, turistické trasy, alpská botanická zahrada s 600 různými druhy alpských bylinek a květin a testovací centrum turistické obuvi Lowa.

Bližší informace naleznete zde.Výlet lanovkou nad GrindelwaldemFirst

Výlet lanovkou na First a aktivity v této oblasti nad Grindelwaldem nadchnou rodiny s dětmi i sportovce. Z Firstu vychází pohodlná cesta k jezeru Bachalpsee, jednomu z nejfotografova­nějších ve Švýcarsku. Dolů z Firstu můžete sjet bleskurychle na First Flieger, trochu pomaleji na koloběžce nebo se vydat některou z turistických tras do mezistanice nebo až do údolí. Případně dojít na Grosse Scheidegg a odtud sjet poštovním autobusem.

Bližší informace naleznete zde.First Cliff Walk – horský okruh s jedinečnými výhledy

Přímo u horní stanice lanovky Firstu očekává návštěvníky spektakulární okružní stezka, která zahrnuje skalní část, jedinečný visutý most a plošinu s nezapomenutelným výhledem na Eiger. Na stezce, jež je zdarma a vhodná pro každého, vám stoupne adrenalin v krvi.

Bližší informace naleznete zde.Vyhlídkové terasa u městečka InterlakenHarder Kulm

Domovská hora městečka Interlaken je dostupná pozemní lanovkou. Nahoře vás čekají úžasné výhledy z nově vybudované vyhlídkové terasy na jezera Thunersee, Brienzersee, Interlaken i panorama Jungfrau. Můžete se tu občerstvit v restauraci nebo se vydat na procházku po okolí.

Bližší informace naleznete zde.Vyhlídková plošina na hoře Harder Kulm ve ŠvýcarskuVečerní jízdy na Harder Kulm na 1 322 m n. m.

Nově můžete obdivovat Eiger, Mönch, Jungfrau a středisko Interlaken mezi Thunským a Brienzerským jezerem z výhledové plošiny „Zwei-Seen-Steg“, můstku mezi dvěma jezery na hoře Harder Kulm, též večer. V nádherné atmosféře při západu slunce si můžete vychutnat švýcarské speciality v horské restauraci. Poslední lanovka jede do Interlakenu ve 21:40.

Bližší informace naleznete zde.Rezervace sedadel ve vlaku z Kleine Scheidegg na Jungfraujoch – Top of EuropeRezervace místa z Kleine Scheidegg na Jungfraujoch – Top of Europe

Návštěvníci, kteří plánují navštívit nejvýše položenou železniční stanici v Evropě, mají nově možnost zarezervovat si svém místo ve spoji z Kleine Scheidegg na Jungfraujoch a zpět za cenu CHF 10,-. Ke spoji je nutné se dostavit 5 minut před jeho odjezdem z Kleine Scheidegg a 10 minut před odjezdem z Jungfraujochu. Rezervaci je možné provést na webu a nádražích Jungfraubahnen.

Bližší informace naleznete zde.

Informace o regionu Jungfrau v zimě.Interlaken + Jungfraubahnen mapa

Jungfrau Railways
Harderstrasse 14
CH-3800 Interlaken
T. +41 (0)33 828 71 11
F. +41 (0)33 828 72 64
E-mail: info@jungfrau.ch
WEB: www.jungfrau.ch