úvod

Regionu dal jméno vrchol z nerozlučné trojice Eiger, Mnich a Jungfrau, které tvoří jedno z nejkrásnějších panoramat Švýcarska. Region má 4 hlavní střediska: Grindelwald – městečko schované pod horolezeckou výzvou – severní stěnou Eigeru, Lauterbrunnen umístěný v hluboce zaříznutém údolí se 72 vodopády, Müren – vesnice bez automobilového provozu a první zastávka na cestě na Schilthorn, Wengen – dostupný také jen vlakem, proslulý zejména konáním jednoho ze závodů světového poháru ve sjezdu, Lauberhornu. Dva nejnavštěvovanější vrcholy tohoto regionu jsou Jungfrau a Schilthorn. Do sedla Jungfraujoch vás vyveze vláček, na Schilthorn zase soustava lanovek.
Bližší informace naleznete na www.jungfrauregion.ch.

​Nový Thrill Walk na Birgu

Nová turistická atrakce v podobě adrenalinového mostu Thrill Walk na skalním masívu pod Schilthornem se letos otevřela svým návštěvníkům. Most je zakotven do skály a nabízí nádherné panoramatické výhledy na okolní krajinu a speciální vyhlídkovou plošinu.


Bližší informace naleznete zde.125 let výročí úmrtí Sherlocka Holmese

Využijte speciální nabídku jízdenky “Single-ticket for Return“ za CHF 7,- během výročí úmrtí Sherlocka Holmese k Reichenbašským vodopádům ve dnech 27. - 29. 5. 2016. Na cestu se vydáte z městečka Meiringen, kde také naleznete muzeum Sherlocka Holmese.

Bližší informace naleznete zde.


Lauterbrunnen a Schilthorn

Údolí Lauterbrunnen, v překladu „samé vodopády“, nenese tento název nadarmo, vodopádů sem z bočních skalních stěn spadá celkem 72. Samotná vesnice na dně údolí je půvabná a byla by škoda ji jen projet cestou na Jungfraujoch, je to poslední místo, kam se dostanete autem. Dál už musíte vlakem nebo pěšky. To platí pro Wengen i Mürren. Vaší pozornosti by neměly uniknout Trümmelbašské vodopády ve skále a Schilthorn s otáčivou restaurací, kde se natáčela slavná bondovka „Ve službách jejího veličenstva“.

Bližší informace naleznete zde.


Grindelwald se severní stěnou Eigeru

Horské městečko Grindelwald patří k nejlepším místům pro ubytování v oblasti Jungfrau. Každé ráno se tak probouzíte pod působivou severní stěnou Eigeru, jednou z nejobtížnějších lezeckých stěn v Evropě. Městečko samotné nabízí široké spektrum sportovního vyžití i místní muzeum, ale je především ideálním východiskem pro četné pěší túry na First, Faulhorn, k Wetterhornu, na Grosse i Kleine Scheidegg. Do hor vám pomohou vystoupat železnice a lanovky společnosti Jungfraubahnen.

Bližší informace naleznete zde.


Haslital a Meiringen

Nedaleko smaragdového jezera Brienzersee se prostírá oblast Haslital s poklidným městečkem Meiringen, které je spojeno hned s několika legendami – postavou Sherlocka Holmese, kterého nechal jeho autor svrhnout do vod blízkého vodopádu Giessbach. Druhým lákadlem, zejména pro mlsouny, jsou tady pověstné sněhové pusinky Meringues. K nejzajímavějším výletním cílům v okolí patří soutěska řeky Aare – Aareschlucht a půvabné okolí průsmyku Grimselpass s unikátní Gelmerbahn a světem přečerpávacích elektráren KWO. www.jungfrauregion.ch

Bližší informace naleznete zde.


Horské železnice v ceně – neomezené cestování pro hotelové hosty v Adelboden

Hotely v Adelboden nabízí svým hostům ubytovaným od jedné noci Wanderpass, který v sobě zahrnuje bezplatnou dopravu místními lanovkami a autobusy. Ať už plánujete delší výlet, nebo jen vyjížďku lanovkou na kávu, čaj či oběd na některou z horských restaurací, objevování krás okolí Adelbodenu je s Wanderpassem bez omezení.

Bližší informace naleznete zde.


007 Walk of Fame

Agent James Bond zanechá nové stopy na Schilthornu. S celosvětově první bondovskou „007 Walk of Fame“ vzdává Schilthornbahn AG hold kultovní osobě. „007 Walk of Fame“ se zaměřuje primárně na film „Ve službách jejího veličenstva“: George Lazenby (James Bond), Diana Rigg (Tracy) a další hvězdy z filmu budou pozvány, aby osobně zanechaly na Schilthornu otisky rukou.

Bližší informace naleznete zde.


Královská cesta „Royal Walk“ Männlichen

Staňte se na jeden den králem! Vydejte se na jedinečnou cestu. U horní stanice Männlichen ve výšce 2 230 m n. m. začíná inscenovaná cesta na vrchol Männlichen. Na cestě, která trvá 20 minut, se host cítí jako král, horské panorama je v měřítku 1:1. Na vrcholu čeká královský trůn s jedinečným výhledem na horské panorama Eiger, Mönch, Jungfrau a Thunské jezero.

Bližší informace naleznete zde.Informace o regionu Jungfrau v zimě.Interlaken + Jungfraubahnen mapa

Jungfrau Region Tourismus
Untere Bönigstrasse 8
CH – 3800 Interlaken
T. +41 (0)33 854 12 50
E-mail: info@jungfrauregion.ch
WEB: www.jungfrauregion.ch