úvod

Jihovýchodní Alpy v údolí Horního Engadinu jsou majestátní památkou pohybu kontinentálních tektonických desek, které byly aktivní před miliony lety. Nejznámější vrcholy přinesly četné horolezecké příběhy – především z Piz Berniny (4 049 m). Jedinečná kombinace úzkých hřebenů, vznešených vrcholů a duhově modrých horských jezer je ohromující. Krajina horského údolí Engadin nabízí pestrou paletu přírodních krás: mrazivé ledovce, tří a čtyřtisícové velikány podél stříbřité stuhy Engadinských jezer.

Bližší informace naleznete na www.engadin.stmoritz.ch.

​

Lanovky v ceně ubytování

Vychutnejte si svou dovolenou naplno s nabídkou "Bergbahnen inklusive”. Nikde jinde nevystoupáte tak vysoko, za tak nízkou cenu – ubytujte se nejméně na dvě noci v některých ze 100 hotelů a cestování budete mít již v ceně - až 13 kabinových a sedačkových lanovek v Engadin Sv. Mořici. Platnost nabídky od 1. května do 31. října 2015 (nezahrnuje sjezdovky během lyžařské sezony). Tato nabídka není platná s jinými nabídkami a slevami. Změny vyhrazeny.

Bližší informace naleznete zde.


Muottas Muragl

Něco pro srdce… a pro nohy. Nejen umělci byli inspirováni od nepaměti pohledem z této klasické hory. Lidé jsou tu znovu a znovu uchvacování těmito výhledy. Sama cesta červenou lanovkou je zážitkem. Již více než 100 let se šplhá po příkrém svahu a je druhou nejstarší horskou železnicí v kantonu Graubünden. Někteří sem přicházejí užít si a vychutnat hostinu, zatímco jiní se sem vydávají za pěší horskou turistikou, a to buď za trasou do Pontresiny nebo až na horskou chatu Segantini a Schafberg, kde v ústraní zemřel slavný italský malíř Giovanni Segantini.

Bližší informace naleznete zde.


Na horském kole krajinou Engadinu Sv. Mořice

400 km zážitků na horském kole: prověřené cyklotrasy v Engadinu vám ukáží ten správný směr. Nejokázalejší výstupy, nejvíce ohromující panoramata nebo nejkrásnější stezky – to vše můžete objevit díky radám od místních odborníků, kterých je naštěstí v Engadinu spousta, a kteří také nabízejí profesionálně organizované zájezdy různých obtížností. A co víc, speciální bike hotely poskytují svým hostům zázemí a řadu specializovaných služeb. Horské železnice a lanovky vynesou bikery do takových výšin, že jim odhalí úplně nové a ambiciózní rozměry jejich potěšení.

Bližší informace naleznete zde.


Svět vodních sportů

Kiting, surfování, plachtění. To vše díky legendárnímu větru z Maloji: vynikající podmínky na idylickém jezeře Silvaplana ve výšce 1 800 metrů nad mořem (5 900 ft) jsou veřejným tajemstvím mezi nadšenci windsurfingu a kitesurfingu od té doby, kdy si zde zřídil svou základnu kitesurfingový průkopník Stefan Popprath. I když je účast na Engadin Wind surf marathon otevřená pro všechny, potkáte zde také ty nejlepší z nejlepších surfařských hvězd.

Bližší informace naleznete zde.


Gurmánská potěšení na nejvyšší úrovni

Region Engadin Sv. Mořic je domovem nápadně vynalézavé a rozmanité kuchyně. V typických engadinských restauracích objevíte jejich elegantní rustikální kouzlo a menu nabízející vynikající místní speciality. Máte chuť na klasickou světovou nebo spíše exotickou kuchyni? Zamiřte do jedné z mnoha exkluzivních restaurací oceněné body GaultMillau nebo Michelinskými hvězdičkami, které jsou v tomto údolí obzvláště časté. Švýcarskou a mezinárodní kuchyni těch nejvyšších standardů naleznete také v nejlepších hotelech ve Sv. Mořici.

Bližší informace naleznete zde.


Wellness a aqua centrum Ovavera u Sv. MořiceAqua centrum Ovavera

V roce 2014 se ve Sv. Mořici otevřelo nevšedně řešené aquacentrum pro návštěvníky Sv. Mořice s názvem Ovavera. Ovavera nabízí návštěvníkům lázeňské wellness centrum (různé druhy saun, wellness procedury, apod.), 25m krytý bazén se skokánky a tobogány, sportovní a fitness centrum. Nepůjde o obyčejný akvapark, záběr nového symbolu Svatého Mořice bude široký – zaměří se na sportovce, rodiny, dospělé i děti, cyklisty, lyžaře, školy i sportovní oddíly. Venkovní sportovní centrum bude v zimě zaměřené na běžkaře a v létě na příznivce horských kol.

Bližší informace naleznete zde.Proslulé panoramatické vlaky – Bernina Express a Ledovcový expresPanoramatické vlaky

Ze Sv. Mořice vyjíždějí také oba proslulé panoramatické vlaky – Bernina Express a Ledovcový expres – které patří do pokladnice Rhétských drah, jež slavla vloni již 125 let. Bernina Express Vás doveze doslova od ledovců k palmám. Jedná se trať, která překonává nejvyšší převýšení bez použití ozubnice a byla zařazena i do památek UNESCO jako třetí trať na světě. Ledovcovým expresem můžete cestovat ze Sv. Mořice až do Zermattu. Cesta trvá 7,5 hodiny a nudit se nebudete ani na chvíli.

Bližší informace naleznete zde.

Rozlehlé cyklotrasy – Piz NairSpeciální tip pro bikery

Buďte na vrcholu první! Vyjeďte v brzkých ranních hodinách lanovkou na Piz Nair a vychutnejte si východ slunce ve více než 3 000 metrech nad mořem. Užijte si nekonečné cyklotrasy v oblasti Piz Nair a vydatnou snídani na vrcholu hory nad Sv. Mořicem.

Bližší informace naleznete zde.Engadin Svatý Mořic v zimě 

Engadin St. Moritz
Via San Gian 30
CH-7500 St. Moritz
T. +41 81 830 00 01
F. +41 81 830 08 18
E-mail: allegra@estm.ch
WEB: www.engadin.stmoritz.ch