Výstava tvorby Radoslava Kutry v Lucernu

Díla předního českého malíře původem z Olomouce, který dlouho žil ve Śvýcarsku, budou vystavena ve dnech 14. 10. – 5. 11. 2017 v Kunstseminar Galerie v Lucernu.

Bližší informace naleznete zde.


Slavnost Alpabzug v regionu Lucernského jezera

Podzimní tradiční svádění krav z horských pastvin dolů do údolí, Alpabzug, Švýcaři náležitě oslavují - zažijte i vy svůj Alpabzug přímo ve Švýcarsku v Einsiedelnu (16. 9. 2017), Schüpfheimu (23. 9. 2017), Schwyzu (25. 9. 2017), podzimní trhy ve Weggisu (30. 9. 2017) a Alpabzug s místními trhy v Engelbergu (30. 9. 2017).

Bližší informace naleznete zde.


Otevření Bürgenstock Resort Lake Lucerne

Tvrdá práce a plánování posledních devíti let vyvrcholí 28. 8. 2017 slavnostním otevřením nového hotelového komplexu Bürgenstock Resort Lake Lucerne, který se nachází nad Lucernským jezerem s nádhernými výhledy na jezero, Lucerne, Pilatus, Rigi a okolí Alp v pozadí. Celý komplex nabízí hotel Bürgenstock 5*, hotel Palace Hotel 4*, apartmány Grand Residence Suites, apartmány Panorama Residence Suites, 10 restaurací a barů, budovu Diamond Domes pro různé konference a sportovní akce, muzeum a kino. Do resortu vás pohodlně doveze loď (ubytovaní za loď nic neplatí).

Bližší informace naleznete zde.


Přenocování v zavěšených stanech

Pilatus Bahnen si pro vás připravil novou možnost ubytování – přenocování v zavěšených stanech Tree Tent poblíž stanice lanovky Fräkmüntegg. V ceně ubytování máte již jízdu lanovkou z Kriens na Fräkmüntegg a zpět, exkluzivní vstup do lanového parku, večeři ve formě grilování a snídani v blízké restauraci u lanovky. Kapacita jednoho stanu jsou 2 dospělí a jedno dítě. Pro léto 2017 je omezený počet termínů.

Bližší informace naleznete zde.


Kozorožčí safari na Pilatusu

Pilatus si pro své návštěvníky připravil novou aktivitu ve formě výpravy do místní kolonie kozorožců s průvodcem. Výpravu je nutné předem zarezervovat a začíná se již den před vlastní výpravou večeří s průvodcem. Druhý den ráno vás čeká krátká horská turistika za kozorožci a poznávání života místních kozorožců následovaná brunchem a cestou zpět.

Bližší informace naleznete zde.


Jedinečná nabídka Engelbergu – švýcarské mekky ferrat

“Rock and Safety Days” pro ubytované v Engelbergu jsou skvělou nabídkou pro vyznavače ferrat. V červnu a v září jsou vám k dispozici horští vůdci, aby vás seznámili s tímto populárním sportem a provedli vás po celkem 6 ferratách, které Engelberg nabízí. Akce “Rock and Safety Days” je pro ubytované zdarma a vybere si zde každý, v nabídce jsou všechny stupně obtížnosti.

Bližší informace naleznete zde.


125. výročí Lucernského turismu

Luzern Tourismus slaví tento rok své 125. výročí a právě v květnu nechá na Lucernské jezero spustit úplně novou loď MS Diamond. Na lodi se bude odehrávat pestrý program a nebude zde chybět dokonce i divadlo.

Bližší informace naleznete zde.


Nej regionu Lucernského jezera

Horské železnice a lanovky, které vás dopraví na vrcholy hor obklopujících Lucernské jezero nabízejí mnohá nej. Na Rigi vyjedete nejstarší horskou železnicí Evropy, na Pilatus nejstrmější zubačkou světa. Na nejvyšší dostupný vrchol regionu Titlis vás vyveze první otáčivá lanovka Rotair a na Stanserhorn jezdí od roku 2012 první kabrio lanovka. Nezbývá než nechat se zlákat k výletu.

Bližší informace naleznete zde.


Pilatus

Jízda na Pilatus Kulm je zahrnuta ve Swiss Travel Passu. S ním cestujete na ikonickou horu Lucernu do výšky 2 132 m n. m. buď kabinkovou lanovkou z Kriensu na Fräkmüntegg a dále novou visutou lanovkou Dragon Ride, nebo z Alpnachstadu nejstrmější zubačkou světa. Nahoře vás očekávají neuvěřitelné výhledy na Lucernské jezero a švýcarské Alpy až k Černému lesu a pohoří Jura. V hotelech Pilatus Kulm a Bellevue se veškeré vaše sny stanou skutečností.

Bližší informace naleznete zde.


Engelberg – „Buiräbähnli“ Safari

Půvabné údolí Engelbergu můžete objevovat také trochu netradičně s pomocí farmářských lanovek, které nebyly původně určeny turistům. Loni v létě vznikl okruh na cca 20 hodin, kde se počítá s 1–2 přenocováními na vysokohorských chatách a s využitím farmářských lanovek „Buiräbähnli“. Trasa je vedena z nádraží v Engelbergu. Místa Lutersee, Mettlen, Büelen Haldigrat můžete prozkoumat právě s pomocí těchto zvláštních lanovek. Žádné davy turistů, jen vy a hory.

Bližší informace naleznete zde.


25 let Cesty Švýcarska

Cesta Švýcarska “Weg der Schweiz”, která byla vybudována k výročí 700 let od založení konfederace, se těší letos již 25 let pozornosti turistů. Vydejte se po ní i vy za poznáním krás Lucernského jezera a jeho okolí. Během 25 let Cestu prošlo již více jak 5 milionů návštěvníků.

Bližší informace naleznete zde.


Swiss City Marathon Lucerne

Atraktivní Swiss City Marathon vede běžce podél Lucernského jezera, okolo KKL Lucern a skrz půvabné Staré město, až do cíle u Dopravního muzea. V nabídce jsou tři kategorie: maratón, půlmaratón a běh na 5 mil. Zábavu a podporu při běhu vám poskytne více než 30 hudebních souborů a tisíce diváků.

Bližší informace naleznete zde.


Tell-Pass

Jízdenka Tell-Pass je nejjednodušší způsob, jak poznat Lucern a region Lucernského jezera. Návštěvníci se mohou těšit z dvou až desetidenní verze pro neomezené cestování vlaky, loděmi, autobusy a spoustou horských železnic a lanovek. Navíc jsou v Tell-Passu zahrnuty výrazné slevy na muzea, lázně a další atrakce. Pro děti je cena této jízdenky velmi atraktivní. Jedna jízdenka, tolik zážitků!

Bližší informace naleznete zde.


Engelberg-Titlis

Výlet do krásných výšin – ať už jdete pěšky nebo jedete lanovkou, můžete se těšit na velkolepé scenérie a úžasné výhledy během vašeho výletu v horách u Engelbergu. Horská kola a pěší turistika, via ferraty nebo golf – Engelberg má co nabídnout pro všechny, kteří chtějí zůstat aktivní. Oči vašich dětí rozzáří rodinné nabídky zahrnující letní programy bezplatných aktivit i nedávno rozšířené hřiště na Ristis. Konec dne si vychutnáte se sklenkou dobrého vína a chutného jídla. O znalce je v tomto klášterním městě dobře postaráno!

Bližší informace naleznete zde.


Lucern Grand Tour.

Místní turistická kancelář v této oblasti vytvořila vlastní rozšíření Grand Tour of Switzerland, které vás zavede na 60 nejzajímavějších míst tohoto regionu. Objevte krásy Lucernského regionu do posledního kousíčku během vašich cest po Švýcarsku.

Bližší informace naleznete zde.


Waldstätterweg

V květnu 2015 se otevřela další dálková horská stezka s názvem Waldstätterweg, pokud budete chtít absolvovat celou tuto stezku, tak se připravte na 7 krásných dní na nohou. Celková délka stezky je 120 km a polovina vede po historických obchodních trasách. Výchozí a cílové body jsou umístěny u Lucernského jezera a jsou dostupné místní dopravou. Stezka je také uvedena v cestovních průvodcích a ke stažení ve formě aplikace do mobilu. All-inclusive nabídky bude možné předem objednat pro dopravu, ubytování a také pro restaurace.

Bližší informace naleznete zde.


Pouť v Einsiedeln s Černou Madonou

Návštěva Einsiedelnu ležícího na Svatojakubské cestě je jedinečným zážitkem pro každého křesťana. Denně jsou zde organizovány prohlídky v různých jazycích. Kromě toho se nabízí návštěva knihovny v místním opatství a různých muzeí v Einsiedelnu. V roce pohostinnosti Centrálního Švýcarska můžete zažít mnoho dalších událostí (Gästival.ch).

Bližší informace naleznete zde.


Malebné městečko Schwyz – muzeum o historii ŠvýcarskaSchwyz

Malebné městečko úzce spojené s historií Švýcarska, která se právě tady začala psát. Můžete tu navštívit historické muzeum, ale i muzeum proslulých nožů Victorinox. K oblíbeným výletním cílů v okolí patří i klášter v Einsiedelnu s proslulou Černou madonou.

Bližší informace naleznete zde.


Melchsee FruttMelchsee Frutt

Překrásné místo na horském platu ve výšce 1.902 m n.m. zdobí jezero a místo samotné láká k pěším výletům. Nejoblíbenějším patří túra 4 jezer, kolem kterých půjdete až do Engelbergu. Čtřyhodinový výlet si můžete zkrátit využitím lanovek. Ubytování si tady najdou všechny kategorie turistů, od těch nejnáročnějších, pro které je tu hotel. Melchsee Frutt Lodge and Spa až po jednoduchá ubytování pro skupiny.

Bližší informace naleznete zde.
Lucern v zimě.Lucern mapa

Luzern Tourismus Ltd.
Bahnhofstrasse 3
Postfach
CH-6002 Luzern
T. +41 (0)41 227 17 17
F. +41 (0)41 227 17 18
E-mail: luzern@luzern.com
WEB: www.luzern.com


Lucern logo