Švýcarské středisko ZermattJedno z top středisek Švýcarska, které střeží hora hor jedinečný Matterhorn.
Nejoblíbenější výletní místa jsou pak Malý Matterhorn, nejvýše položená stanice lanovky v Evropě. Gornergrat s výhledy na Matterhorn nebo Rotthorn, ze kterého se zpět do Zermattu můžete vydat gourmetskou stezkou. Nevynechte ani návštěvu místního muzea. Při letní dovolené Vám dobře poslouží jízdenka Peak Pass.

Bližší informace naleznete zde.


Výstup na Breithorn ve ŠvýcarskuPokořte svou čtyřtisícovku

V Zermattu se nachází jedna z nejsnadněji schůdných čtyřtisícovek mezi alpskmi vrcholy – Breithorn. Na výstup se vyráží z Zermattu s horským vůdcem a celý výstup i se zpáteční cestou zabere 3–4 hodiny. Výstup mohou absolvovat také děti od 12 let a cena není vůbec nijak závratná.

Bližší informace naleznete zde.


Zermatt na vozíčku, Gornergrat ve ŠvýcarskuZermatt s vozíčkem

I když je Zermatt horským střediskem, kde se tu a tam nacházejí prudká stoupání a klesání, mohou se hosté s omezenou pohyblivostí nebo s vozíčkem v klidu dostat na veškerá turistická místa bez problému. Problém není například ani cesta na Gornergrat, který nabízí nádherný výhled na Matterhorn a okolí.

Bližší informace naleznete zde.

Zermatt, Švýcarsko, Sleva, slevová karta,Slevová karta Quality Card v Zermattu

Horské středisko Zermatt ve spolupráci s Zermatt Apaprtment Association si pro své návštěvníky, kteří jsou ubytovaní v apartmánech nebo horských chatách, připravilo slevovou kartu Quality Card. Karta svým držitelům nabízí řadu výhod a slev během jejich pobytu v Zermattu, včetně slevy na Gornergrat.

Bližší informace naleznete zde.


Znovuotevření vysokohorské chaty Hörnlihütte

Horská chata Hörnlihütte se znovu otevřela v červenci 2015, právě včas na 150. výročí prvovýstupu na Matterhorn. Hörnlihütte využívá řada horolezců jako výchozí bod pro výstup přes Hörnli Ridge. Nová Hörnlihütte (3 260 m n. m.) splňuje veškeré standardy vysokohorské turistiky v oblasti energetiky, funkčnosti, zásobování vodou a zajištění všech potřeb moderního horolezce.

Bližší informace naleznete zde.
Zermatt v zimě.Zermatt Tourism
Bahnhofplatz 5
CH-3920 Zermatt
T. +41 27 966 81 15
F. +41 27 966 81 01
E-mail: info@zermatt.ch
WEB: www.zermatt.ch