úvod

Oblast Aletsch na osluněné vysokohorské plošině nabízí klidnou dovolenou s jedinečnými výhledy na Aletschský ledovec, ale i na impozantní walliské vrcholy. Oblast samotná je bez automobilového provozu. Z údolí sem vyjedete lanovkou. Mimo nepřeberného množství turistických stezek všech obtížností tady najdete i golfové hřiště a jezero, kde se v létě dá i koupat. Ochutnat byste měli místní specialitu slaný koláč Cholera. www.aletscharena.ch

​

Balíčky Feel Free

Aletsch Arena si pro své letní hosty připravila balíčky Feel Free Pauschale. Stačí se ubytovat v místních apartmánech alespoň na 3 noci a navíc získáte návštěvnickou kartu Feel Free Pass, která zahrnuje jízdné na místní lanovky a vlaky v okolí. Ceny za osobu a noc začínají již od CHF 16,- (platné k 2.6.2020).

Bližší informace naleznete zde.

Nabídka Aletsch+ hiking pass

Nabídka regionální jízdenky na 1 až 21 dnů, ve kterých můžete neomezeně cestovat horskými lanovkami v oblasti Riederalp, Bettmeralp a Fiescheralp a také neomezené cestování vlakem na trase Mörel – Fiesch.

Bližší informace naleznete zde.Nový terminál ve Fieschi

Do oblasti Aletsch Arena se z údolí nejsnadněji dopravíte z nově vybudovaného terminálu ve Fieschi, kde pohodlně zaparkujete a dále už pokračujete lanovkou. Výhodou poté je, že nahoře už je oblast bez automobilového provozu a výhled je úchvatný nejen na ledovec ale i na druhou stranu údolí a nejvyšší švýcarské vrcholy.

Bližší informace naleznete zde.Belalp

Aletschský ledovec roztíná horský masiv na dvě části. Za jeho řečištěm najdete malebný Belalp, odkud se můžete vydat na výlet k ledovci a přejít i po zavěšeném mostu. Tahle horská túra vám zabere cca 5 hodin. Ale můžete se také jen procházet po horské terase a kochat nádherným horským panorama.

Bližší informace naleznete zde.Hotel Belalp

Pokud se chcete nechat hýčkat a vychutnat si švýcarské speciality, využijte nabídku hotelu Belalp, který nabízí krásnou vyhlídku, vynikající kuchyni, milou obsluhu a je veden česko-švýcarským párem manželů Meier. Ani jazykové bariery se tak bát nemusíte.

Bližší informace naleznete zde.
Aletsch v ziměAletsch Arena
Furkastrasse 39
CH-3983 Mörel-Filet
Tel.: +41 27 928 58 58
E-mail: info@aletscharena.ch
www.aletscharena.ch