Lázeňské městečko Scuolu blízko Národního parku ŠvýcarskaLéto ve Scuolu

Malebné lázeňské městečko s 11 minerálními prameny, kouzelnými domy se sgrafitovou výzdobou a termálními lázněmi láká k odpočinku. V okolí můžete podnikat i řadu výletů, např. do blízkého a jediného Národního parku Švýcarska nebo do kouzelného místa S-charl, či na Motta Naluns. Scuol má pro ubytované v létě speciální balíčky, které zahrnují místní dopravu i vstup do lázní.

Bližší informace naleznete zde.


Samnaun – bezcelní zóna ŠvýcarskaSamnaun – jediná bezcelní zóna Švýcarska

Vesnice, sestávající ze čtyř částí, je mimo výhodných nákupů benzínu, kosmetiky a alkoholu, známá nabídkou pro lyžaře. V posledních letech se ale významně uchází i o přízeň bikerů a letních turistů. Letní nabídka pro ubytované je tady opravdu velkorysá – mají lanovky pro sebe i kolo zdarma, k tomu i vstup do muzea a vodního světa Alpen Quelle a také výlety s horským vůdcem do okolních hor.

Bližší informace naleznete zde.


Kouzelné údolí s klášterem Val Mustair ve ŠvýcarskuKouzelné údolí Val Müstair

Krásné údolí na jehož vstupu v Zernez vás vítá návštěvnické centrum Národního parku. Dále ve vesničce Lü se pak můžete ubytovat u českého páru a věnovat se pozorování hvězd (www.alpineastrovillage.com). A téměř u italských hranic pak láká perla románské architektury – klášter Val Müstair, který je zařazen na seznamu památek UNESCO. Celé údolí je navíc biosférickou rezervací a můžete tady ochutnat místní zaručeně přírodní produkty od pálenky, přes klobásky až po bio čaje z bylinek z místních luk.

Bližší informace naleznete zde.


Krásná vesnička Guarda s titulem švýcarská vesnice rokuVesnička spojená s postavou Schellen-Ursli

Schellen-Ursli, hlavní hrdina stejnojmenné dětské knížky, žil v romantické vesničce Guarda, která se honosí i titulem švýcarská vesnice roku. Domy jsou bohatě zdobené sgrafity a pocházejí převážně ze 17. století. Vesnice leží na terase nad údolím Innu a nabízí překrásné výhledy. A to i na další významný bod v údolí – na hrad Tarasp. Hrad je přístupný pro veřejnost a doplňuje ho vesnice se skvělou kulinářskou nabídkou.

Bližší informace naleznete zde.


Lanovky pro ubytované zdarma

Ubytovaní v Samnaun se mohou v létě těšit na dopravu lanovkami zdarma. Při check-inu dostanou ubytovaní totiž návštěvnickou kartu All-inklusive Samnaun, se kterou mohou cestovat vybranými lanovkami zdarma. Ke kartě navíc dostanou řadu dalších výhod. Ubytovaní v blízkém regionu Scuol mohou využít karty Gästekarte Engadin Scuol, se kterou mohou čerpat řadu výhod.

Bližší informace o kartách naleznete zde.


Engadinské hotelové balíčky

Využijte speciálně připravených hotelových balíčků pro návštěvníky regionu Val Müstair, které nabízejí ubytování s veřejnou dopravou poštovními autobusy a Rhétskou dráhou. Výlety do okolí si s těmito balíčky užijete ještě více! Vydat se můžete například do návštěvnického centra Švýcarského národního parku v Zernez, malebné vesničky S-charl nebo dokonce do Tirana. Cena balíčků začíná na příjemných 65 CHF za osobu na noc vč. snídaně.

Bližší info naleznete zde.


100 let Švýcarského národního parku

V malebném kraji Unterengadin se rozkládá jediný švýcarský národní park o ploše 172 km . Je proslulý bohatstvím alpské fauny i flory v téměř nedotčené přírodní krajině. Dne 1. srpna 2014 oslavil národní park své sté jubileum.

Bližší informace naleznete zde.

Klášter St. Johann, Engadin, Val Müstair, na seznamu UNESCO

Klášter St. Johann v údolí Val Müstair v Graubündenu je nejvýznamnější církevní stavbou ve Švýcarsku z doby před přelomem prvního tisíciletí a od roku 1983 je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Historie kláštera sahá více než 1 200 let do minulosti a klášter dodnes obývají benediktinky. Oblíbeným tipem na výlet je okruh kolem tohoto kláštera – „Senda Val Müstair“.

Bližší informace naleznete zde.Engadin Scuol Samnaun, Val Münstair v ziměSamnaun mapa

Tourismus Engadin Scuol Samnaun Val Müstair AG
Stradun
CH-7550 Scuol
T. +41 81 861 88 00
E-mail: info@engadin.com
WEB: www.engadin.com