úvod

​
Davos Klosters Premium Card: Jedna karta, mnoho výhod

Davos Klosters uvádí na trh od 1. 5. 2020 novou Premium Card. Hosté již od první noci profitují z mnoha výhod a slev: Lanovky již od CHF 6 za den – zpáteční jízdenka na jeden vrchol), bezplatná jízda Rhétskou dráhou mezi Klosters a Filisurem (specialitou jsou nostalgické vlaky), bezplatné lokální autobusy (novinkou jsou speciální tarify i pro boční údolí).

www.davos.ch/leto


Foxtrail Davos

Foxtrail je společný zážitek pro přátele a rodiny. Davos se stává hřištěm: Aby se neztratili z trati, musí týmy (2 až 6 lidí) rozluštit hádanky po cestě, prověřit své schopnosti a najít tajné vzkazy.

www.davos.ch/leto


"Užívejte si s „Davos Klosters Active“"

S kartou Davos Klosters Card si návštěvníci užijí množství bezplatných služeb. V průběhu dovolené se tak dá ledacos ušetřit. Příklad rodiny se dvěma dospělými a dvěma dětmi ukazuje, že každý den se lze zúčastnit nejrůznějších aktivit, jako je paddleboarding, kurz techniky na horském kole nebo vyjížďka na koni. Za týden lze ušetřit až 1 000 CHF.

Více o programu Davos Klosters Active a příklad úspory na: www.davos.ch/active a www.klosters.ch/active


ZOO, kde můžete zvířátka hladit

Ve Švýcarsku se jim říká Streichelzoo a znamená to, že ke zvířatům můžete vstoupit přímo do jejich výběhu, pozorovat je zblízka a hladit je dle libosti. Jednu takovou můžete navštívit na Rinerhornu nad Davosem, kde jsou kozy, lamy a prasata. Navíc je tady velké dětské hřiště a ještě „hernička“ v restauraci, takže je obtížné odtud děti dostat. Vstupné se neplatí a lanovka je zahrnuta v návštěvnické kartě Davos Klosters Card. Pro větší děti a dospělé se odtud nabízí také jízda na terénních koloběžkách. Rinerhorn samozřejmě nabízí i velké množství tras pro horská kola a pro pěší turistiku.

Bližší informace naleznete zde.


Ráj pro malé i větší odvážlivce na Madrise

Na vrcholu Madrisy, jedné z domovských hor Klosters u Davosu, na kterou rovněž platí návštěvnická karta Davos Klosters Card, na vás a hlavně vaše děti čeká doslova ráj pro nejmenší i náctileté. Ti starší si užijí slaňování a obří tobogany, které je doslova vystřelí do obřích trampolín nebo přejezdy na kladce a další atrakce. Najdete tady ale i místo pro piknik a kdyby náhodou nebylo ideální počasí i domeček, kam se můžete se svým piknikem uchýlit. Pokud byste snad nejeli až nahoru, jedno velké hřiště najdete už u spodní části lanovky.

Bližší informace naleznete zde.


Sýrárna na Clavadeleralp

Během Vaší dovolené v Graubündenu určitě nevynechejte návštěvu sýrárny Clavadeleralp nad Davosem. K sýrárně se dostanete pěšky od stanice lanovky Ischalp. V sýrárně je možné si prohlédnout výrobu sýra a také ho ochutnat. Prohlídku sýrárny je nutné si zarezervovat předem.

Bližší informace naleznete zde.


Alpská zahrada na Schatzalpu

Ve švýcarských Alpách najdete na mnoha místech alpské zahrádky, jedna z nejpůvabnějších ale i nejrozsáhlejších vás čeká na Schatzalpu nad Davosem s 10.000 rostlinkami. Pohodlně vás sem vyveze lanovka z centra Davosu (nově rovněž zahrnuta v návštěvnické kartě Davos Klosters Card). Zahrada má dokonce dvě části – jedna je hned před hotelem Schatzalp, další pak na louce nad hotelem. Nezapomeňte na dobrou obuv a dost času na prohlédnutí.

Bližší informace naleznete zde.


Hard Rock Hotel Davos

Milovníci rockové hudby a kultovních kaváren Hard Rock Café si nemohou nechat ujít možnost přenocování v jediném Hard Rock Hotelu v kontinentální Evropě, který se nachází v Davosu. Hotel nabízí tematické pokoje s možností zahrát si na kytaru, kterou hostům z recepce zdarma zapůjčí a pošlou na pokoj, dále nově otevřenou wellness zónu, a dokonce i vlastní kapli.

Bližší informace naleznete zde.


Ubytování na stromě

Pokud snad vašim dětem připadá klasické ubytování v hotelu nebo prázdninovém bytě trochu nudné, vyzkoušejte něco speciálního. Na Madrise nad střediskem Klosters se můžete ubytovat vskutku neobvykle – v prvním stromovém domě ve Švýcarsku.

Bližší informace naleznete zde.


Cyklistické výlety do Davos Klosters

Pro léto 2019 nabízí česká cestovní kancelář Rubikon cestování za cyklistikou do Davos Klosters. Na této pestré cestě získáte dvakrát: přímo poznáte destinaci Davos Klosters a krásný svět hor a vylepšíte techniku krok za krokem v největším ráji singletrailů v Alpách.

Bližší informace naleznete zde.


Požitkářsky na biku přes šest horských údolí

Rodiny a nenároční bikeři jezdí po málo frekventovaných cyklotrasách mírnými bočními údolími okolo Davos Klosters, která jsou protkána úzkými silničkami a lesními cestami a kde se lze pohodlně zdržet u více než dvaceti ohnišť. Kromě toho tu od léta 2018 návštěvníci Davos Klosters naleznou jednu z největších sítí půjčoven elektrokol ve Švýcarsku: nasednout – jet – užívat si. Šlápnete do pedálů a hned se vaše síla zdvojnásobí. S poloviční námahou a dvojitou porcí požitku tak poznáte ze sedla svět graubündenských hor s úsměvem. Nabídka je k dispozici od poloviny června do poloviny října.

Bližší informace naleznete zde.


Ráj pro milovníky horských kol

„Alps Epic Trail Davos“ je jedna ze tří tratí v Alpách, kterou Mezinárodní asociace horských kol (IMBA) zařadila na seznam „Epic Trails“. Tratě pro horská kola pro všechny úrovně jezdců, sjezdová trať Gotschna pro freeride, adrenalinové parky, závodní tratě, ale i trasy pro rekreační jezdce slibují spoustu zážitků v úžasných terénech nádherných hor. Speciální hotely pro bikery, půjčovny, průvodci a akce – to vše je obsahem atraktivních balíčků.

Bližší informace naleznete zde.


Monstein – nejvýše položený pivovar

V malé vesničce Monstein nad Davosem, kam vás zaveze poštovní autobus, můžete ochutnávat speciality místního pivovaru. Pivo se tady kromě klasické tekuté podoby nabízí i v mnoha dalších produktech – sýru, uzeninách, ale i bonbonech a pralinkách. Způsob servírování je pro Čechy také docela překvapivý. www.davos.ch

Bližší informace naleznete zde.
Davos v zimě.Davos Klosters Bergbahnen AG
Tel.: +41 (0)81 417 62 22
mountains@davosklosters.ch
www.davosklosters.ch