úvod

Rodinná dovolená to je tisíc překvapivých objevů, přes 50 Swiss Family hotelů, tedy přátelských k dětským hostům, 30 vynikajících rodinných destinací, to vše v jediné zemi. Švýcarsko je jedinečné místo s bohatou nabídkou prázdninových dobrodružství pro všechny, kteří chtějí víc než moře - více originality a původnosti, více variant, lepší rodinnou dovolenou!

​


Swiss Travel System - cestování s dětmi a vnoučaty

Pokud dítě cestuje v doprovodu rodičů:

Swiss Family Card

Swiss Travel System nabízí pro rodiny s dětmi do 16 let tzv. Swiss Family Card, kterou rodič získá na vyžádání zdarma při nákupu jízdenky Swiss Travel System (tj. Swiss Travel Pass, SwissTravel Pass FLEX a další). Tato karta opravňuje děti do 16 let k bezplatnému cestování v doprovodu alespoň jednoho z rodičů (ne prarodičů).

Junior travelcard

Jízdenka Junior travelcard opravňuje k bezplatnému cestování dítěte mezi 6 a 16 lety v doprovodu rodiče s platnou jízdenkou během celého roku. Lze využít i pro jednotlivé jízdenky a není tedy nutné mít Swiss Travel Pass. Jízdenka pro první a druhé dítě stojí 30,- CHF s platností jeden rok, pro třetí a další dítě je již zdarma a je možné ji pořídit na kterémkoliv nádraží ve Švýcarsku.

Pokud dítě cestuje bez doprovodu rodičů:

Karta pro vnoučata

S kartou pro vnoučata (Grandchild travelcard) za CHF 30/rok mohou děti ve věku 6 - 16 let cestovat v doprovodu prarodiče s platnou jízdenkou zdarma. Děti s touto kartou v doprovodu prarodičů mohou také užívat většinu tramvajových a autobusových spojů ve městech zdarma nebo se slevou.
Tuto kartu vystavují na všech nádražích. Při nákupu musíte předložit svůj pas nebo jiný oficiální doklad, na kterém je datum narození.

Slevy na běžné jízdenky

Děti do 6 let cestují zdarma
Děti od 6 do 16 let cestují se slevou 50%

Více o Swiss Travel Systemu najdete ZDE.

 

 


Tato stránka slouží jako vstupní brána k pravidelně aktualizovaným informacím přímo z hlavního švýcarského turistického serveru. Podrobné informace rodinné dovolené si můžete pročíst v následujících jazycích:

English
Deutsch
Francaise
Italiano

Odkaz se otevře do nového okna.