Swiss Travel System - cestování s dětmi a vnoučaty

Pokud dítě cestuje v doprovodu rodičů:

Family Card

Swiss Travel System nabízí pro rodiny s dětmi do 16 let tzv. Family Card, kterou rodič získá na vyžádání zdarma při nákupu jízdenky Swiss Travel System (tj. Swiss Pass, Swiss Flexi Pass a další). Tato karta opravňuje děti do 16 let k bezplatnému cestování v doprovodu alespoň jednoho z rodičů (ne prarodičů!).

Junior Card

Junior Card opravňuje k bezplatnému cestování dítě mezi 6 a 16 lety v doprovodu rodiče s platnou jízdenkou po celý rok. Lze využít i pro jednotlivé jízdenky (tj. bez Swiss Passu). Stojí 30 CHF/rok.

Pokud dítě cestuje bez doprovodu rodičů:

Swiss Travel System za poloviční cenu

Děti, které cestují samy bez rodičů, mají nárok na 50% slevu na Swiss Pass, Swiss Flexi Pass, Swiss Transfer Ticket a Swiss Card.

Karta pro vnoučata

S kartou pro vnoučata (Grandchild travelcard) za CHF 30/rok mohou děti ve věku 6 - 16 let cestovat v doprovodu prarodiče s platnou jízdenkou zdarma. Děti s touto kartou v doprovodu prarodičů mohou také užívat většinu tramvajových a autobusových spojů ve městech zdarma nebo se slevou.
Tuto kartu vystavují na všech nádražích. Při nákupu musíte předložit svůj pas nebo jiný oficiální doklad, na kterém je datum narození.

Slevy na běžné jízdenky

Děti do 6 let cestují zdarma
Děti od 6 do 16 let cestují se slevou 50%
Nad 16 let: plná cena (možnost zakoupení Swiss Youth Passu)


Všechny výše zmíněné jízdenky a karty lze zajistit na prodejních místech Swiss Travel System v ČR (Čedok, Skipas, Tempo Tours) a na Slovensku (Hitka).

Více o Swiss Travel Systemu najdete ZDE.

 

 


Tato stránka slouží jako vstupní brána k pravidelně aktualizovaným informacím přímo z hlavního švýcarského turistického serveru. Podrobné informace z této kategorie můžete zobrazit v následujících jazycích:

English
Deutsch
Francaise
Italiano

Odkaz se otevře do nového okna.