úvod

Rok 2014 je pro švýcarské letectvo ve znamení velkých oslav. Před 100 lety, 31. července, založily švýcarské ozbrojené síly své vlastní letectvo. Tento rok přináší ale i další výročí – 50 let letecké akrobatické skupiny Patrouille Suisse a 25 let letecké akrobatické skupiny PC-7 Team.

​

Oslavy těchto výročí vyvrcholí akcí AIR14 – největší leteckou show v Evropě na letecké základně Payerne u města Fribourg. Letecká show je rozdělena na 2 víkendy, 30.–31. srpna a 6.–7. září. Po oba víkendy budou k vidění jak statické, tak letecké ukázky s bohatým doprovodným programem, do kterého lze zahrnout ukázky helikoptér, různé výstavy s leteckou tématikou, stánky s prodejem a mnoho dalšího.

Na našem webu naleznete také možnost víkendových balíčků, které zahrnují 2 noci a 2 denní vstupenky na AIR14. Vybrat si můžete zde.

AIR14

Mimo hlavní oslavu AIR14 můžete od 20.5. do 1.6.2014 navštívit leteckou show Cielo Aperto na letišti v Locarnu, které zde bude slavit své 75. výročí. Zde se můžete těšit na vystoupení letecké akrobatické skupiny Patrouille Suisse s jejich letouny F-5E a letové ukázky helikoptér, které jsou zařazeny do švýcarského vojenského letectva.

Pro AIR14 byly take vydány brožury, které si můžete objednat zdarma zde.

Video trailer pro AIR14 naleznete na YouTube – zde.

AIR14

Podrobnější informace a programy akcí naleznete na webových stránkách www.air14.ch.