úvod

MEDIA IN a Město Třeboň zvou na vernisáž 12. ročníku putovní výstavy Poznej světové dědictví UNESCO 2. května 2014 v 16 hodin do Domu Štěpánka Netolického, Masarykovo náměstí 89, Třeboň.

​

Vernisáž se koná při příležitosti Švýcarských dnů v Třeboni za účasti vzácných hostů z partnerského švýcarského města Interlakenu, zástupců města Třeboně, zástupců Switzerland Tourismu, autorky projektu a dalších osobností.

Kolekce fotografií představuje skvosty Švýcarska a dalších evropských zemí (Slovenska, Chorvatska, rakouského Salcburku) a řady zemí exotické Asie.

Výstava je přístupná denně kromě pondělí 10-12 hod. a 13-16 hod., v Třeboni zůstane do 31. května 2014. Návštěvníkům jsou volně k dispozici informační brožury o místech a zemích z fotografií.

Záštitu nad projektem převzala Česká komise pro UNESCO.

Více o výstavách najdete na: www.unesco-mediain.czAutorský projekt RNDr. Mileny Blažkové pod názvem Poznej světové dědictví UNESCO přibližuje místa v České republice i ve světě vybraná organizací UNESCO pro svou mimořádnou univerzální hodnotu na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví. Projekt prohlubuje znalosti a povědomí o těchto místech, představuje jednotlivé unikáty i jejich celky v širších souvislostech a osvětou přispívá k ochraně a zachování těchto skvostů pro budoucí generace. Projekt naplňuje ochranářské heslo Poznej a chraň.

Vzdělávací dlouhodobý autorský projekt Poznej světové dědictví UNESCO má na svém kontě od roku 1994 stovky reportáží, pořady v Českém rozhlase, besedy, znalostní soutěže, dvojí vydání knihy 12 pokladů Čech a Moravy, exkluzivní revue Světové dědictví UNESCO a oblíbené putovní výstavy fotografií míst světového dědictví. Filozofie projektu vychází ze skutečnosti, že nejlepší zárukou zachování památek a přírody je ohleduplnost a úcta každého jednotlivce.

Více na http://unesco-mediain.cz/…ctvi-unesco/


Partneři akce:

Centrum FotoŠkoda

Palác Langhans, Vodičkova 37
110 00 Praha 1
www.fotoskoda.cz

China Tours

Vítězné náměstí 2
160 00 Praha 6
www.chinatours.cz

Slovenská agentura pro cestovní ruch SACR

námestí L. Štúra 1
97 405 Banská Bystrica, Slovensko
www.slovakia.travel

Switzerland Tourism (zastoupení v ČR)

alena.koukalova@switzerland.com
www.MojeSvycarsko.com

Rhétská dráha /Rhätische Bahn

Bahnhofstrasse 25, CH-7002 Chur
Švýcarsko
www.rhb.ch
generální partner jubilejní výstavy v roce 2012

Tourismus Salzburg GMBH

Auerspergstrasse 6, A-5020 Salzburg
Rakousko
www.salzburg.info

Chorvatské turistické sdružení Praha

Krakovská, Praha 1
www.chorvatsko.hr

Tuniský národní úřad pro cestovní ruch

Sokolská 39, 120 00 Praha 2
www.info-tunisko.cz


Štítky: Pozvánky