Jak na to? Prakticky celou cestu si můžete koupit už v ČR u cestovní kanceláře ČD Travel, kde pro Vás mohou zajistit i ubytování. Protože budete většinu času trávit na cestách, poslouží Vám jistě dobře i jednodušší, ale kvalitní ubytování ve Swiss Youth Hostels - mládežnických ubytovnách, které ale mimo vícelůžkových, nabízejí často i dvoulůžkové pokoje, někde i s vlastním sociálním zařízením. Další alternativou pro ubytování je B&B a pak samozřejmě celá síť hotelů.


Do Švýcarska můžete dojet nočním vlakem Spar Night, kde nejlevnější nabídka začíná už na 59,- €. Využít lze ale i autobus (Student Agency, ČSAD Tišnov nebo Tourbus) nebo letadlo (SWISS nebo ČSA). Swiss Pass a Swiss Peak Pass můžete zakoupit již přímo v České republice u CK Čedok, Českých drah nebo také u Student Agency.

Pokud budete chtít navštívit všech 8 vrcholů, je třeba si dobře naplánovat čas pro Vaši cestu. Vzhledem k nadmořské výšce na některých místech dlouho leží sníh, a tak se tady provoz rozjíždí až počátkem léta. Všech 8 vrcholů je tak dostupných od 27. 6. do 19. 10. Okruh můžete začít na Säntisu a ukončit na Stanserhornu. Cestou navíc projedete část několika proslulých panoramatických tras - Ledovcového expresu, Bernina Expressu, Golden Pass Linu.

Kompletní itinerář možné cesty s vyhledanými spoji a ubytováním s volným programem můžete stáhnout do svého počítače ZDE.