úvod

Pro ty z Vás, kteří nehodláte pouze lyžovat má například Rhétská dráha připraveny panoramatické vagóny ve svých regionálních vlacích mezi Sv. Mořicem a Tiranem. Pokud budete v Luzernu, navštivte vánoční trhy na hoře Pilatus, a v Engelbergu můžete přenocovat iglů (až pro 6 osob).

​

Rhétská dráha

Bernina Panorama Winter a Albula Panorama. Rhétská dráha zařadila nově na zimu panoramatické vagóny do regionálních vlaků. Můžete si tak užít požitek z těchto jedinečných vagónů, a to na trase Bernina Expressu mezi Svatým Mořicem a Tiranem. Doporučuje se zastávka v restauarci Alp Grüm s malebným výhledem na Poschiavo a Bergamské Alpy. Panoramatické vagóny budou řazeny i na trase Albula. Tady lze výlet vlakem kombinovat s návštěvou muzea železnice v Bergünu. Rezervace místa je nutná, cena 5 CHF.
www.bahnmuseum-albula.ch.
www.rhb.ch
Lucern

Vánoční trhy Christlikindlimärt na hoře Pilatus. Ve dnech 15.–17. 11. se konají na Pilatus Kulm nejvýše položené vánoční trhy Evropy.
www.pilatus.ch
Engelberg

Iglu Dorf na jezeře Trübsee. Od Vánoc do Velikonoc můžete přenocovat ve skupinách (do 50 osob) v 6místném iglú nebo zcela privátně v romantickém iglú určeném jen pro dva. Ti, co chtějí raději něco teplejšího, se mohou ubytovat v komfotním vytápěném iglú Hot-Iglu s výhledem na hvězdnou oblohu.
www.iglu-dorf.ch
Bettmeralp

„SnowXpark“. Nový úžasný areál neohrožující životní prostředí nabízí jízdu na elektrických sněžných skútrech, na kterých je možné si projet upravované a vyznačené sjezdovky. Skútry existují ve dvou variantách pro dospělé a pro děti od 12 let.
www.bettmeralp.ch/snowpark