úvod

Pokud máte v plánu cestovat do Švýcarska také se svými čtyřnohými miláčky, nezapomeňte, že je nutné mít před cestou vyřízeny všechny nezbytné formality.

​

Před vaší společnou cestou je nezbytně nutné, aby váš pes, kočka nebo fretka měli svůj zvířecí pas s platným očkováním proti vzteklině, a aby bylo zvíře očipováno. Pomocí jednoduchého průvodce, kterého naleznete zde, zjistíte co vše je nutné před vaší cestou do Švýcarska zajistit.

V případě cestování s vaší okřídleným miláčkem je poté důležité před cestou zkontrolovat splnění všech podmínek uvedných zde.

Důrazně doporučujeme navštívit webové stránky Federal Food Safety and Veterinary Office FSVO, kde naleznete veškeré potřebné a důležité informace pro vaši cestu.

Cestování se psy po železnici

Ve vlacích SBB mohou cestovat psi jakékoliv velikosti bez omezení, musejí mít ovšem vlastní jízdenku. Výjimku tvoří psi do výšky 30 cm, kteří cestují zdarma za předpokladu, že cestují ve zvířecím cestovním zavazadle. Také je možné pro vašeho čtyřnohého miláčka zakoupit speciální denní jízdenku za 35,- CHF, která umožňuje neomezené cestování vlaky, poštovními autobusy, loděmi a MHD ve většině švýcarských měst.

Pets on tour

Pets on Tour je německý webový portál, který Vám poskytne důležité informace, pokud chcete vycestovat do zahraničí se svými čtyřnohými miláčky. Stačí si vybrat zemi a zobrazí se Vám základní důležité informace pro Vaší cestu. Pokud jste majiteli telefonu iPhone, tak můžete využít jejich aplikaci, kterou může stáhnout zde.

Bližší informace o Pets on Tour naleznete zde.