Přílet letadlem.

Švýcarská letiště jsou perfektně připojena na síť veřejné dopravy. V Ženevě a v Curychu se nádraží nacházejí přímo na letišti. Do centra města odjíždějí vlaky každých několik minut, doba jízdy činí okolo deseti minut. V Basileji a Bernu spojuje letiště s centrem města dobře vybudovaná síť autobusů. V Curychu, Basileji a Ženevě se nacházejí přepážky, kde si cestující mohou obstarat jízdenky Švýcarského dopravního systému. Ostatně: Jízda z/na letiště je ve Swiss Travel Passu již zahrnuta.

Jedinečné zavazadlové služby.

Se službou Fly Rail Baggage cestuje zavazadlo z kteréhokoliv letiště na světě na kterékoliv železniční nádraží ve Švýcarsku – lhostejno s jakou leteckou společností. Cestující, kteří chtějí po Švýcarsku cestovat bez kufru, mohou využít službu Fast Baggage. Pro zpáteční cestu letadlem se nabízí check-in již na nádraží. Zde mohou cestující nejen odevzdat své zavazadlo, ale také si nechat vystavit palubní letenku na místo v letadle dle svého výběru. Informace na www.sbb.ch/gepaeck.Společnosti nabízející lety do Švýcarska

Swiss International Air Lines

Nabízí pravidelná letecká spojení z Prahy do Curychu a Ženevy. Zpáteční letenky začínají na 1 600 Kč. Ve speciálních nabídkách se dají pořídit již za 1 200 Kč. Swiss International Air Lines navíc jako jedna z mála leteckých společností nabízí zdarma dopravu lyžařského nebo snowboardového vybavení.

Letový řád SWISSPraha - Curych

Číslo letu       Odlet       Přílet       Dny
LX1485       10:05       11:30       denně
LX1487       14:45       16:10       denně
LX1499       19:35       21:00       denně


Curych - Praha

Číslo letu       Odlet       Přílet       Dny
LX1484       7:30       8:50       denně
LX1486       12:35       13:55       denně
LX1498       17:35       18:55       denně


Na linku do Prahy jsou nasazována letadla Embraer 190, Avro RJ100, Fokker 100, Airbus A319 nebo Airbus A320.

Praha - Ženeva

Číslo letu       Odlet       Přílet       Dny
LX1473       10:30       12:00       Po, Čt, Pá, Ne

Ženeva - Praha

Číslo letu       Odlet       Přílet       Dny
LX1472       8:20       9:50       Po, Čt, Pá, Ne


Další informace o Swiss International Air Lines naleznete zde.


V případě dotazů je možné kontaktovat Swiss International Air Lines na telefoním čísle 296 335 613.easyJet

Nízkonákladová letecká společnost easyJet nabízí od října 2015 letecké spojení mezi Prahou a Basilejí každou středu, pátek a neděli. Zpáteční letenky začínají na 1 578 Kč. Vzhledem k tomu, že se jedná o nízkonákladovou leteckou společnost, je nutné počítat s dalšími poplatky k ceně letenky (odbavené zavazadlo, občerstvení na palubě, platba letenky kartou apod.).

Rezervace a bližší informace naleznete zde.Vueling

Nízkonákladová letecká společnost Vueling nabízí od letního letového řádu 2017 letecké spojení mezi Prahou a Curychem. Do Curychu můžete s Vueling letět každé pondělí, středu, čtvrtek, pátek a neděli. Ceny zpátečních letenek se pohybují okolo dvou tisíce a výše. Vzhledem k tomu, že se jedná o nízkonákladovou leteckou společnost, je nutné počítat s dalšími případnými poplatky k ceně letenky (odbavené zavazadlo, občerstvení na palubě, platba letenky kartou apod.).

Rezervace a bližší informace naleznete zde.


PEOPLE´S

Letecká společnost People´s provozuje od roku 2010 letecké spojení mezi Vídní a letištěm St. Gallen-Altenrhein. 23 letů týdně umožňuje rychlé spojení do oblasti Bodamského jezera, východní části Švýcarska, ale i do vyhlášených horských středisek jako Arosa, Davos Klosters a nebo Sv. Mořic. Lety jsou provozovany letadlem Embraer 170. Vysoký standard bezplatného palubního servisu poskytující široký výběr nápojů a regionálních jídel cestujícím zpříjemní hodinový let mezi oběma destinacemi. Ceny se pohybuji od 199 EUR za zpáteční letenku včetně poplatků. Cena letenky zahrnuje přepravu 1 ks zavazadla o váze 20 kg a 1 ks kabinového zavazadla (8 kg). Přeprava 1 lyžařské výstroje je zdarma.

Rezervace a bližší informace naleznete zde.


SKY Work

Švýcarská letecká společnost SKY WORK nabízí 6x týdně pravidelné letecké spoje z Vídně do švýcarského Bernu. Od 4.září 2017 k nim přibylo i spojení Vídeň - Basilej, které je provozováno rovněž 6x týdně (denně kromě soboty). Cena zpáteční letenky s pohybuje již od 330 EUR za zpáteční letenku včetně poplatků a zahrnuje přepravu 1 ks zavazadla o váze 23 kg a 1 ks kabinového zavazadla (8 kg).

Rezervace a bližší informace naleznete zde.