úvod

Vydejte se na svou dovolenou nebo pracovní cestu do Švýcarska letadlem. Ve většině případů se jedná o nejrychlejší a nejpohodlnější způsob dopravy.

​

Švýcarská letiště jsou perfektně připojena na síť veřejné dopravy. V Ženevě a v Curychu se nádraží nacházejí přímo na letišti. Do centra města odjíždějí vlaky každých několik minut, doba jízdy činí okolo deseti minut. V Basileji a Bernu spojuje letiště s centrem města dobře vybudovaná síť autobusů. V Curychu, Basileji a Ženevě se nacházejí přepážky, kde si cestující mohou obstarat jízdenky Švýcarského dopravního systému. Ostatně: Jízda z/na letiště je ve Swiss Travel Passu již zahrnuta.

Jedinečné zavazadlové služby.

Součástí cestování Švýcarskem jsou dokonalé zavazadlové službyŠvýcarsko nabízí svým návštěvníkům opravdu jedinečné zavazadlové služby. Například se službou Flight luggage foreign airport to station cestuje vaše zavazadlo z kteréhokoliv letiště na světě na železniční nádraží ve Švýcarsku, které tuto službu podporuje. A nezáleží, se kterou leteckou společností přilétáte. Cestující, kteří chtějí po Švýcarsku cestovat bez kufru, mohou využít některou z řady zavazadlových služeb SBB.Společnosti nabízející lety do Švýcarska

Swiss International Air Lines

Nabízí pravidelná letecká spojení z Prahy do Curychu a Ženevy. Zpáteční letenky začínají na 1 600 Kč. Ve speciálních nabídkách se dají pořídit již za 1 200 Kč. Swiss International Air Lines navíc jako jedna z mála leteckých společností nabízí zdarma dopravu lyžařského nebo snowboardového vybavení.

Letový řád SWISSPraha - Curych

Číslo letu       Odlet       Přílet       Dny
LX1485       10:05       11:30       denně
LX1487       14:45       16:10       denně
LX1499       19:35       21:00       denně


Curych - Praha

Číslo letu       Odlet       Přílet       Dny
LX1484       7:30       8:50       denně
LX1486       12:35       13:55       denně
LX1498       17:35       18:55       denněLetecká společnost Swiss International Air Lines dále provozuje 4x týdně spojení Prahy se Ženevou a aktuální letový řád naleznete vždy na www.swiss.com.


Další informace o Swiss International Air Lines naleznete zde. V případě dotazů je možné kontaktovat Swiss International Air Lines na telefoním čísle 296 335 613.easyJet

POZOR: Od 1. 11. 2019 budete moci 3x týdně využít pro vaše cesty do Švýcarska nové letecké spojení mezi Prahou a Ženevou.

Nízkonákladová letecká společnost easyJet nabízí od října 2015 letecké spojení mezi Prahou a Basilejí až 6x týdně. Zpáteční letenky začínají na 1 678 Kč. Vzhledem k tomu, že se jedná o nízkonákladovou leteckou společnost, je nutné počítat s dalšími poplatky k ceně letenky (odbavené zavazadlo, občerstvení na palubě, platba letenky kartou apod.).

Rezervace a bližší informace naleznete zde.


PEOPLE´S

Letecká společnost People´s provozuje od roku 2010 letecké spojení mezi Vídní a letištěm St. Gallen-Altenrhein. 23 letů týdně umožňuje rychlé spojení do oblasti Bodamského jezera, východní části Švýcarska, ale i do vyhlášených horských středisek jako Arosa, Davos Klosters a nebo Sv. Mořic. Lety jsou provozovany letadlem Embraer 170. Vysoký standard bezplatného palubního servisu poskytující široký výběr nápojů a regionálních jídel cestujícím zpříjemní hodinový let mezi oběma destinacemi. Ceny se pohybuji od 199 EUR za zpáteční letenku včetně poplatků. Cena letenky zahrnuje přepravu 1 ks zavazadla o váze 20 kg a 1 ks kabinového zavazadla (8 kg). Přeprava 1 lyžařské výstroje je zdarma.

Rezervace a bližší informace naleznete zde.