úvod

​

Autobusem

Jednou z levných variant, jak se dostat do Švýcarska je autobus. Např. se společností Student Agency. Autobusy jezdí denně. První zastávka je už v St. Gallenu, pak Curych, Bern, Lausanne, Ženeva - www.studentagency.cz. Jednosměrnou jízdenku pořídíte už od 950 Kč zpáteční od 1 650 Kč. Autobusem do Švýcarska vás dopraví ještě ČSAD Tišnov.

Více informací o cestě autobusem do Švýcarska.

Vlakem

Využít lze i speciální nabídku Českých drah na jízdenku Praha –Curych pro cestu vlakem. Spojení s přestupem existuje během dne celá řada, můžete ale zvolit přímý noční vlak, který vyjíždí z Prahy v 18:29 a v Curychu je v 9:17. Vlak má místa k sezení, ale i lehátka a lůžka. Cena začíná už na 745 Kč (jednosměrná jízdenka). Rezervovat je třeba včas, počet takto výhodných jízdenek je omezen.

Více informací o cestě vlakem do Švýcarska.

Autem

Pokud jedete autem, záleží na tom, do které části Švýcarska cestujete, na západ a do Wallisu jeďte nejlépe přes Norimberk, Stuttgart, Basilej, Bern atd. Cesta na Stuttgart, Schaffhausen se hodí pro cestu do Curychu. Můžete jet ale i přes Mnichov a Bregenz, to je vhodné zejména pro část Graubündenu. Nejvýhodnější cesta autem je pak do východního cípu Švýcarska, tedy do Graubündenu do Scuolu, Samnaun, Sv. Mořice. Sem dojedete po trase Rozvadov, Mnichov, Garmisch, Landeck, Martina (hraniční přechod do Švýcarska). Pro tuto cestu budete potřebovat jen průjezdní rakouskou dálniční známku, švýcarská známka (stojí CHF 40 na 12 měsíců – vždy od prosince do ledna přesdalšího roku – jiná neexistuje) není třeba, protože se ve Švýcarsku budete v této oblasti pohybovat jen po silnicích 1. třídy. Pro cestu autem a to zejména do této oblasti lze doporučit ještě zajížďku do Samnaun, jediné bezcelní zóny Švýcarska, kde lze výhodně koupit pohonné hmoty. Za průjezdy tunely se ve Švýcarsku neplatí, výjimkou jsou jen hraniční tunely s Itálií a Francií. Při plánování trasy je třeba dát pozor na průjezdnost průsmyků, ty nejvýše položené jsou průjezdné od poloviny června do poloviny října. Sníh tady může napadnout ale i uprostřed léta. Zkontrolujte tedy vždy před cestou na www.strasseninfo.ch nebo na www.MojeSvycarsko.com – autem.

Více informací o cestě autem do Švýcarska.

Letadlem

Největší nabídku leteckých spojů má společnost Swiss International Air Lines již od 2 150 Kč, 4x denně nabízí let do Curychu, 1x do Basileje a 1x do Ženevy. www.swiss.com Do Švýcarska létají také ČSA. Sledujte akční nabídky obou společností.


Levné ubytování ve Švýcarsku

Levné stravování ve Švýcarsku