Tip 17. Fasnacht v Basileji.

Ve světlech karnevalu

Nejznámější švýcarský karneval je Fasnacht, který se koná v Basileji během „tří nejkrásnějších dnů“. První postní pondělí ve 4 hodiny ráno zhasnou všechna světla, aby všichni účastníci v maskách a kostýmech vyrazili za zvuku pikol a bubnů do velkého průvodu. Na cestu jim svítí jen světlo z jejich vyzdobených luceren. Po celých 72 hodin ožívají ulice zvukem karnevalové hudby – je to skvělý zážitek jak pro místní, tak pro turisty.

Další informace: MySwitzerland.com | Webkód: 36438Tip 18. Výroba sýrů.

Učte se od mistrů

Po celém Švýcarsku, zemi sýrů, narazíte na speciální sýrárny, které jsou otevřeny pro veřejnost. Například v Affolternu v údolí Emmental nedaleko Bernu můžete poodhalit tajemství výroby děravého sýra Emmentaler AOC. V La Maison du Gruyère lze pozorovat, jak vzniká delikátní sýr Gruyère AOC. A na objevení jich tu čeká mnohem více.

Další informace: MySwitzerland.com | Webkód: 25108Tip 19. Čokoláda

Chutné objevování

Švýcarská čokoláda je slavná – přijďte a poznejte její historii a udržování původních výrobních tradic v našich čokoládovnách. V Caslano se můžete postavit nad výrobní linku a pozorovat, jak se rodí tabulky čokolády Alprose. V Buchsu se vydáte na kouzelnou cestu s čokoládou Frey, v Brocu poznáte historii čokolády Nestlé-Cailler nebo se vydáte do Maestrani’s Schoggiland nedaleko St. Gallenu, kde vám mistři čokolády poodhalí tajemství, jak vyrobit jedny z nejlepších cukrovinek na světě.

Další informace: MySwitzerland.com | Webkód: 40010Tip 20. Alpabzug.

Dolů z hor

Na konci léta slaví zemědělci po celém Švýcarsku „Alpabzug“, kdy se na zimu svádí dobytek z vysokohorských pastvin dolů do údolí. Ve vesničce St. Stephan v Bernských Alpách je podzimní festivalová nálada umocněna slavnostními kravskými zvonci, jódlováním, hrou na alpské rohy, místními řemeslnými výrobky a občerstvením a celá vesnice se zapojí do oslav.

Další informace: MySwitzerland.com | Webkód: 36485
Důvod 1: Příroda

Důvod 2: Veřejná doprava

Důvod 3: Perfektní poloha

Důvod 4: Čtyři kultury

Důvod 6: Sport

Důvod 7: Akce

Důvod 8: Zdraví

Důvod 9: Města

Důvod 10: Pohostinnost