úvod

Nedotčený přírodní ráj.

Hory a údolí, ledovce a lesy, jezera a řeky – je úžasné, jaká rozmanitost a krása je vtěsnána na tak malém prostoru. Švýcarsko má pro každého něco, jak pro aktivní dovolenou, tak pro perfektní relaxaci. Alpy nepotřebují žádné představování, a přece nikdy nezklamou. Přírodní parky jsou domovem vzácných rostlin a živočichů a jsou charakteristické neobvyklou geologií. Všude jezdí lanovky nebo zubačky, které návštěvníky vyvezou po nejstrmějších svazích na vrcholky hor, kde si mohou vychutnávat překrásné výhledy.

Další informace:
MySwitzerland.com | Webkód: A70191

​

Tip 1. Oblast Aletsch.

Nádherné dědictví přírody

Alpy vám vezmou dech při pohledech z vrcholků dolů, stejně tak, když se díváte nahoru: Aletschský ledovec je nejdelší v Evropě a ten nejkrásnější pohled na něj se vám naskytne, když se necháte vyvézt kabinovou lanovkou z údolí Rhôny až na horní stanici. Ne nadarmo je ledovec společně s oblastí Jungfrau a Bietschhornem součástí seznamu světového dědictví UNESCO. Je to zásluha jejich rozmanitosti, vědeckých zájmů a dokonalé krásy.

Další informace:
MySwitzerland.com | Webkód: 36512

Tip 2. Eiger, Mönch a Jungfrau.

Jedinečná atrakce zevnitř i zvenčí

Slavné trio Bernských Alp má pro každého něco. Bezpočet turistických tras nabízí překrásné výhledy na zasněžená panoramata. Pokud chcete vidět zblízka famózní severní stěnu Eigeru, zvolte pěší stezku, tzv. Eiger Trail. Pokud chcete relaxovat, jeďte železnicí, která vás během devíti kilometrů proveze útrobami hor. Cestou máte možnost zastavit se na několika vyhlídkách do údolí a nahoře si můžete udělat fotografii z nejvýše položené železniční stanice Evropy.

Další informace:
MySwitzerland.com | Webkód: 28417

Tip 3. Matterhorn.

Nejslavnější vrchol ze všech

Hvězda obalu čokolády i titulní strany kalendáře: tato hora je symbolem Švýcarska. Je velkou výzvou pro horolezce, ale i méně zdatní návštěvníci se mohou těšit z její majestátnosti pozorováním z dálky. Znáte ji z fotek, ale mohli byste odjet ze Švýcarska, aniž byste ji viděli v reálu? V zimě nebo v létě, pokaždé se dostanete železnicí z Zermattu do výchozích míst, odkud máte možnost zvolit jednu z nezapomenutelných tras směřujících k této majestátní hoře.

Další informace:
MySwitzerland.com | Webkód: 45830

Tip 4. Lucernské jezero/Pilatus.

Srdce Švýcarska

Magické Lucernské jezero je kolébkou Švýcarska, nabízí nespočet atrakcí od historických hradů a klášterů po tradiční festivaly. Odvážní průkopníci nadělili regionu několik z největších lákadel, jako nejstrmější zubačku na světě, která se šplhá na horu Pilatus. Odpočiňte si na palubě dokonale zrestaurovaného kolesového parníku, chlouby flotily Lucernského jezera, který se noblesně plaví po jeho hladině obklopen svěžími loukami a vypínajícími se skalními stěnami.

Další informace:
MySwitzerland.com | Webkód: 28286


Důvod 2: Veřejná doprava

Důvod 3: Perfektní poloha

Důvod 4: Čtyři kultury

Důvod 5: Tradice

Důvod 6: Sport

Důvod 7: Akce

Důvod 8: Zdraví

Důvod 9: Města

Důvod 10: Pohostinnost