úvod

​

Autosalon Ženeva 2019

Autosalon v Ženevě a největší automobilové muzeum veteránů nebo vlakové muzeum (2. největší v Evropě) v Mulhouse. Největším magnetem je návštěva 89. ročníku Autosalonu v Ženevě s možností si prohlédnout i Staré město Ženevy včetně největšího vodotrysku v Evropě, můžete uskutečnit i plavbu po jezeře. Termín: 14.-17.3.2019 s ubytováním ve 3* hotelu v Murtenu, v ceně 4.890,-Kč je doprava autobusem, 1x ubytování se snídaní, průvodce

Bližší informace o zájezdu naleznete zde.


To nejlepší ze Švýcarska

Oblast Jungfrau a Matterhornu, bájná hora Pilatus nad Lucernem – lehká turistika pro každého. Na zájezdu se svezete nejstrmější zubačkou na světě z r. 1889, v klidu si prohlédnete romantický Lucern, navštívíte soutěsku Aareschlucht, čokoládovnu a skanzen v Ballenbergu. Nebude chybět lehká turistika v oblasti Jungfrau a Matterhornu. Termíny: 2.-7.7., 20.-25.8., 17.-22.9., v ceně je zahrnuto 3x ubytování ve 3* hotelu u Interlakenu, 3x polopenze, 3x balíček na oběd, autobusová doprava a průvodce.

Bližší informace o zájezdu naleznete zde.


Jarní lyžování v oblasti Sv. Mořice

322 slunečních dní v roce, 350 km sjezdovek: Diavolezza/Lagalp, Corvatsch a Corviglia. Vysoká nadmořská výška od 1.716 do 3.303 m a 2 ledovcové areály jsou naprostou zárukou dokonalých sněhových podmínek a prašanu až do jara. Pojeďte si s námi zalyžovat do St.Moritz, kolébky zimních sportů 1928 a 1948, nejvyhlášenějšího zimního lyžařského střediska Evropy. A nemusí to být nejdražší lyžování. Budeme se Vás o tom snažit přesvědčit. Termín: 4.-7.4.2019 s ubytováním ve 3* hotelu v Pontresině, v ceně 14.590,-Kč je doprava autobusem s denním přejezdem do Švýcarska, 3x ubytování s polopenzí, 3x skipas, průvodce. Sleva při vlastní dopravě.

Bližší informace o zájezdu naleznete zde.


Na webových stránkách cestovní kanceláře Quicktour najdete i další zájezdy do Švýcarska: Horskými vlaky po Švýcarsku 14.-19.8., Oblast Wallis - Matterhorn, Ženevské jezero, Chamonix i Aletschský ledovec 28.6.-5.7., Turistika v oblasti Sv. Mořice (12.-16.6. a 25.-29.9.) a v oblasti Davosu (18.-22.6.2019).


Krásy Švýcarska s CK HOŠKA TOUR

CK HOŠKA TOUR pořádá poznávácí, cyklo a pěší zájezdy do Švýcarska každoročně. Pro letošek jsme připravili poznávací zájezd do nádherné oblasti Engadinu s ubytováním ve Sv. Mořici. Svezete se horskými vlaky Glacier a Bernina Express. Navíc jízdné lanovkami podle programu je už v ceně. Budete obdivovat masiv Bernina. Dále vyjedete na Piz Nair a projdete se po květinové stezce, navštívíte malebná městečka, soutěsku a vyjedete zubačkou na Muottas Muragl s výhledy na jezera v údolí. Kochat se budete i ledovci. Termín je 5. 7. – 11. 7. 2019. Do té samé lokality můžete vyrazit i za pěší turistikou 30. 6. – 6. 7. 2019.

Bližší informace naleznete zde:
Poznávací zájezd s panoramatickými vlaky a lanovkami kolem Sv. Mořice.
Pohodový cyklozájezd podle řeky Rhony k Ženevskému jezeru se zastávkou v Zermattu pod Matterhornem.
Turistika v horském prostředí v regionu Engadin s ubytováním ve St. Moritzu, lanovky v ce.


Školní zájezdy do Švýcarska s V-TOUR

Cestovní kancelář V-TOUR organizuje pro školy zájezdy za zajímavostmi Švýcarska. Mezi nejpopulárnější místa patří například Ženeva, Bern, Kostnice, ale i CERN, TECHNORAMA, čokoládovna Nestlé a Rýnské vodopády.

Bližší informace o nabídkách V-TOUR naleznete zde.


Horská turistika ve Walliských Alpách

10denní zájezd s horskou turistikou na dohled od Matterhornu. Na zájezdu nebudeme zdolávat zaledněné čtyřtisícovky, ale vychutnáme si poctivé horské túry v úchvatné krajině samotného srdce Alp. Z vrcholů, sedel a horských chat budeme obdivovat zdejší ledovce a vrcholy, na kterých se psala historie horolezectví. Mimo jiné se podíváme k ledovci Schwarzbergglet­scher, chybět nemůže ani túra pod symbol oblasti Matterhorn, projdeme se nad ledovcem Aletsgletcher a vystoupíme i na 3 206 m vysoký vrchol Jegihorn.

Bližší informace o zájezdu s CK Alpina naleznete zde.


Davos - nejlepší MTB oblast Evropy

6denní MTB cyklozájezd do ráje všech bikerů. V okolí horského střediska Davos na jihovýchodě Švýcarska se nachází jedna z nejlepších singletrailových oblastí v Evropě. Množství trailů je neskutečné a za 4 dny určitě vše neprojedeme. Když k tomu přidáme neomezené použití pěti lanovek, přírodní scenérie, možnost jezdit prakticky po všech horských stezkách a dokonalé služby, pochopíme, proč je Davos králem mezi MTB středisky Evropy.

Bližší informace o zájezdu s CK Alpina naleznete zde.


Do Švýcarska exkluzivně nejen za vínem

Pojeďte s námi do Švýcarska na netradiční zájezd. Všechny ochutnávky vín i večeře jsou již v ceně! Navštívíte pitoreskní oblast Jury, kamenná středověká městečka, malebné louky s divokými koňmi. Zjistíte, co je Hlava mnicha, a také ji ochutnáte... Porovnáte bílá švýcarská vína z oblasti Baseland a Jura se soudními alsaskými víny a víny Černého lesa. Setkáte se s místními vinaři nad jezerem Biel nejen u vína, ale také u večeře s grilovanými specialitami... A nebudou chybět ani lanovky a lodní výlet - to vše vám dopřeje Zlatý lístek nezapomenutelné hory Pilatus!

Více informací u organizátora zájezdu CK TRAVEL 2002 naleznete zde.


Nejkrásnější města, hory a jezera

Vydejte se s námi za kouzlem dávných časů do skanzenu Ballenberg, ozubnicovou železnicí na Schynige Platte za nejkrásnějším kruhovým výhledem ve Švýcarsku a otáčivou lanovkou Rotair až na vrcholek Titlisu do světa sněhu a ledu. Nechte se ohlušit hřmícími vodopády Reichenbachfall. Navštivte města UNESCO – Bern a Lucern. Plavte se po Thunském jezeře a Vierwaldstätter­see, odkud budete moci vystoupat zubačkou na „Královnou hor“ Rigi Kulm s úžasnými výhledy na 13 jezer v údolí . . . poznejte s námi srdce Švýcarska!

Více informací u organizátora zájezdu CK TRAVEL 2002 naleznete zde.
Za bernardýny, nejvyšší horou a nejdelším ledovcem Evropy

Chcete znát domov bernardýnů? Víte, jak Sv. Bernard zachraňoval život v nebezpečném horském průsmyku? Chcete vyjet na nejvyšší horu Evropy? Pak jeďte s námi do Valisu, oblasti, kde zasněžené stráně sousedí s vinicemi, ve kterých se rodí vynikající hutná červená vína. Spolu s námi budete žasnout, kde se vzaly cenné sbírky Picassa, van Gogha, Cézanna a sochy da Vinciho v nevelkém městečku Martigny, ve kterém se s bernardýny i pomazlíte... A jen kousek odtud budete stát u nejdelšího ledovce Evropy...

Více informací u organizátora zájezdu CK TRAVEL 2002 naleznete zde.


Kompletní přehled zájezdů do Švýcarska s CK TRAVEL 2002 naleznete zde.Raftingové klenoty Švýcarska – Grand Canyon Vorderrhein a Engadin – přední Rýn a Inn

Jeden z reklamních sloganů hovoří o Švýcarsku jako o zemi, kde jsou hory doma, a vy sami se můžete přesvědčit, že nejenom hory, ale i divoké horské řeky. Obtížnost: Středně těžký rafting maximálně WW IV. Vhodné pro pokročilé, ale zvládnou to i zdatní začátečníci. Odměnou za nacestované kilometry Vám bude kvalitní divoká voda s kulisou alpských velikánů. Splujeme si Evropské veletoky RÝN a INN v místech, kde jsou ještě divokými řekami prodírajícími si cestu horskými kaňony.

Obtížnost: Středně těžký rafting maximálně WW IV. Vhodné pro pokročilé, ale zvládnou to i zdatní začátečníci.

Více info na www.ckklic.cz.
Poznávací zájezdy do Švýcarska s CK EMMA

CK EMMA nabízí v roce 2019 několik velice zajímavých zájezdů do Švýcarska. V nabídce jsou například tématické zájezdy zaměřené na vlaky, hory, vinice a města.

Aktuální nabídku naleznete zde.
Švýcarské železnice – světové dědictví UNESCO

5denní poznávací zájezd na téma švýcarských horských vlaků:

 • Jízda vlakem po trase Bernina Expressu z Poschiava do průsmyku Bernina;
 • prohlídka sv.Mořice a dále jízda vlakem po trase Glacier Expressu přes světoznámý viadukt Landwasser až do Tiefencastelu;
 • jízda vlakem z Churu do Arosy (a zpět) přes množství serpentin, mostů a tunelů;
 • jízda vlakem z Filisuru do Davosu přes viadukt Wiesen (s výškou téměr 90m nejvyšší v celé Rhétské dráze);
 • výjezd zubačkou na Schatzalp – vyhlídkové místo nad Davosem;
 • jízda vlakem Rhätische Bahn hlubokou nedostupnou soutěskou Rýna až do Ilanzu;
 • lodní výlet po jezeře Vierwaldstättersee a prohlídka Luzernu.

Bližší informace o zájezdu naleznete zde.
Pěší turistika u Matterhornu

8denní zájezd s turistikou, v rámci kterého mimo jiné navštívíte:

 • přehradu Mattmark
 • Zermatt
 • jezero Schwarzsee pod Matterhornem
 • Saas-Fee a otáčivou restauraci Mittelallalin (3 460 m n. m.)
 • Sunneggu s jezírkem Leisee
 • horskou chatu Britania (3 030 m n. m.)
 • Hohsaas a Almagelleralp
 • Montreux a vodní hrad Chillon u Ženevského jezera

Bližší informace o zájezdu naleznete zde.

Kompletní přehled zájezdů do Švýcarska s CK INEX naleznete zde.