Švýcarsko - Kout 4 států, 17.6. - 20.6.2017

Navštívíme 2 rozdílná místa ve Švýcarsku. Oblast Graubünden, trojjazyčného kantonu, se světoznámými středisky v nádherné scenérii alpských vrcholků – Davos a St. Moritz. Prohlídky a nenáročná turistika v okolí. Seznámíme se též s barokní perlou, centrem města St. Gallen (UNESCO) a vinařským regionem u Bodamského jezera.

Více informací u organizátora zájezdu CK BUS TOURIST naleznete zde.
Západní a centrální Švýcarsko s CK BUS TOURIST, 2.8. – 8.8.2017

Komplexní mozaika krás Švýcarska – od alpské květeny k palmám subtropů, kouzelná příroda, údolí, vodopády, ledovce, alpské vrcholky, rozkvetlé stráně se stády kraviček….procházky v charakteristických kantonálních vesničkách se specifickou architekturou včetně pobytů v nejpopulárnějších městech - Bern, Ženeva, Lausanne, Vevey, Montreux, Gstaad, Interlaken, Lucern. Hvězdicové výlety z jednoho místa.

Více informací u organizátora zájezdu CK BUS TOURIST naleznete zde.
Školní zájezdy do Švýcarska s V-TOUR

Cestovní kancelář V-TOUR organizuje pro školy zájezdy za zajímavostmi Švýcarska. Mezi nejpopulárnější místa patří například Ženeva, Bern, Kostnice, ale i CERN, TECHNORAMA, čokoládovna Nestlé a Rýnské vodopády.

Bližší informace o nabídkách V-TOUR naleznete zde.
Švýcarské Alpy v Jungfrau regionu a Jungfraujoch – Top of Europe

Neobyčejně malebnou krajinu a úchvatné údolí se 72 vodopády spatříte v Lauterbrunnenu. Okouzleni budete Luzernem s nejstarším krytým kamenným mostem v Evropě. Navštívíte Trümmelbachské vodopády. Vláčkem na Jungfraujoch – Top of Europe (nejvýše položená železniční stanice v Evropě) a do Mürrenu (vesnice bez automobilového provozu). Procházka Grindelwaldem a k Bachalpsee, lanovkou na First, Zubačkou na Schynige Plate s botanickou zahradou. Túra na Birg a Schilthorn s visutým mostem - Thrill Wallk a slavnou otáčecí restaurací a bondovkou.

Více informací najdete na bohemian-tour.cz
Horská turistika ve Walliských Alpách

10denní zájezd s horskou turistikou na dohled od Matterhornu. Na zájezdu nebudeme zdolávat zaledněné čtyřtisícovky, ale vychutnáme si poctivé horské túry v úchvatné krajině samotného srdce Alp. Z vrcholů, sedel a horských chat budeme obdivovat zdejší ledovce a vrcholy, na kterých se psala historie horolezectví. Mimo jiné se podíváme k ledovci Schwarzbergglet­scher, chybět nemůže ani túra pod symbol oblasti Matterhorn, projdeme se nad ledovcem Aletsgletcher a vystoupíme i na 3 206 m vysoký vrchol Jegihorn.

Bližší informace o zájezdu s CK Alpina naleznete zde.
Davos - nejlepší MTB oblast Evropy

6denní MTB cyklozájezd do ráje všech bikerů. V okolí horského střediska Davos na jihovýchodě Švýcarska se nachází jedna z nejlepších singletrailových oblastí v Evropě. Množství trailů je neskutečné a za 4 dny určitě vše neprojedeme. Když k tomu přidáme neomezené použití pěti lanovek, přírodní scenérie, možnost jezdit prakticky po všech horských stezkách a dokonalé služby, pochopíme, proč je Davos králem mezi MTB středisky Evropy.

Bližší informace o zájezdu s CK Alpina naleznete zde.
Do Švýcarska exkluzivně nejen za vínem

Pojeďte s námi do Švýcarska na netradiční zájezd. Všechny ochutnávky vín i večeře jsou již v ceně! Navštívíte pitoreskní oblast Jury, kamenná středověká městečka, malebné louky s divokými koňmi. Zjistíte, co je Hlava mnicha, a také ji ochutnáte... Porovnáte bílá švýcarská vína z oblasti Baseland a Jura se soudními alsaskými víny a víny Černého lesa. Setkáte se s místními vinaři nad jezerem Biel nejen u vína, ale také u večeře s grilovanými specialitami... A nebudou chybět ani lanovky a lodní výlet - to vše vám dopřeje Zlatý lístek nezapomenutelné hory Pilatus!

Více informací u organizátora zájezdu CK TRAVEL 2002 naleznete zde.
Nejkrásnější města, hory a jezera

Vydejte se s námi za kouzlem dávných časů do skanzenu Ballenberg, ozubnicovou železnicí na Schynige Platte za nejkrásnějším kruhovým výhledem ve Švýcarsku a otáčivou lanovkou Rotair až na vrcholek Titlisu do světa sněhu a ledu. Nechte se ohlušit hřmícími vodopády Reichenbachfall. Navštivte města UNESCO – Bern a Lucern. Plavte se po Thunském jezeře a Vierwaldstätter­see, odkud budete moci vystoupat zubačkou na „Královnou hor“ Rigi Kulm s úžasnými výhledy na 13 jezer v údolí . . . poznejte s námi srdce Švýcarska!

Více informací u organizátora zájezdu CK TRAVEL 2002 naleznete zde.
Za bernardýny, nejvyšší horou a nejdelším ledovcem Evropy

Chcete znát domov bernardýnů? Víte, jak Sv. Bernard zachraňoval život v nebezpečném horském průsmyku? Chcete vyjet na nejvyšší horu Evropy? Pak jeďte s námi do Valisu, oblasti, kde zasněžené stráně sousedí s vinicemi, ve kterých se rodí vynikající hutná červená vína. Spolu s námi budete žasnout, kde se vzaly cenné sbírky Picassa, van Gogha, Cézanna a sochy da Vinciho v nevelkém městečku Martigny, ve kterém se s bernardýny i pomazlíte... A jen kousek odtud budete stát u nejdelšího ledovce Evropy...

Více informací u organizátora zájezdu CK TRAVEL 2002 naleznete zde.


Kompletní přehled zájezdů do Švýcarska s CK TRAVEL 2002 naleznete zde.Raftingové klenoty Švýcarska – Grand Canyon VORDERRHEIN a ENGADIN – přední Rýn a INN

Jeden z reklamních sloganů hovoří o Švýcarsku jako o zemi, kde jsou hory doma, a vy sami se můžete přesvědčit, že nejenom hory, ale i divoké horské řeky. Obtížnost: Středně těžký rafting maximálně WW IV. Vhodné pro pokročilé, ale zvládnou to i zdatní začátečníci. Odměnou za nacestované kilometry Vám bude kvalitní divoká voda s kulisou alpských velikánů. Splujeme si Evropské veletoky RÝN a INN v místech, kde jsou ještě divokými řekami prodírajícími si cestu horskými kaňony.

Obtížnost: Středně těžký rafting maximálně WW IV. Vhodné pro pokročilé, ale zvládnou to i zdatní začátečníci.

Více info na www.ckklic.cz.
Poznávací zájezdy do Švýcarska s CK EMMA

CK EMMA nabízí v roce 2016 několik velice zajímavých zájezdů do Švýcarska. V nabídce jsou například tématické zájezdy zaměřené na vlaky, hory, vinice a města.

Aktuální nabídku naleznete zde.
Švýcarské železnice – světové dědictví UNESCO

5denní poznávací zájezd na téma švýcarských horských vlaků:

 • Jízda vlakem po trase Bernina Expressu z Poschiava do průsmyku Bernina;
 • prohlídka sv.Mořice a dále jízda vlakem po trase Glacier Expressu přes světoznámý viadukt Landwasser až do Tiefencastelu;
 • jízda vlakem z Churu do Arosy (a zpět) přes množství serpentin, mostů a tunelů;
 • jízda vlakem z Filisuru do Davosu přes viadukt Wiesen (s výškou téměr 90m nejvyšší v celé Rhétské dráze);
 • výjezd zubačkou na Schatzalp – vyhlídkové místo nad Davosem;
 • jízda vlakem Rhätische Bahn hlubokou nedostupnou soutěskou Rýna až do Ilanzu;
 • lodní výlet po jezeře Vierwaldstättersee a prohlídka Luzernu.

Bližší informace o zájezdu naleznete zde.
Pěší turistika u Matterhornu

8denní zájezd s turistikou, v rámci kterého mimo jiné navštívíte:

 • přehradu Mattmark
 • Zermatt
 • jezero Schwarzsee pod Matterhornem
 • Saas-Fee a otáčivou restauraci Mittelallalin (3 460 m n. m.)
 • Sunneggu s jezírkem Leisee
 • horskou chatu Britania (3 030 m n. m.)
 • Hohsaas a Almagelleralp
 • Montreux a vodní hrad Chillon u Ženevského jezera

Bližší informace o zájezdu naleznete zde.

Kompletní přehled zájezdů do Švýcarska s CK INEX naleznete zde.