úvod

V rámci multižánrové akce Švýcarské jaro se 2. 3. představí kanton Wallis na Farmářských trzích na Náplavce v Praze. Od 8:00 do 14:00 hodin vás tady bude čekat nabídka gastronomických specialit tohoto regionu – tedy zejména sýry, sušené maso a klobásky, ale i čokoláda a víno. Přímo na místě bude možné ochutnat tradiční švýcarský pokrm raclette – roztavený sýr stejného jména, který se podává s vařeným bramborem nebo chlebem a kyselými okurkami a cibulkami.

​

Po celý den bude také probíhat soutěž o pobyt ve Wallisu a také bude možné se zúčastnit kvízu o Švýcarsku. 10 nejúspěšnějších účastníků obdrží věcné ceny a postoupí do druhého kola, kde se už bude soutěžit o 3 zájezdy do Švýcarska a jízdenky na švýcarské dráhy. Na místě budou k dispozici i materiály o Švýcarsku v českém jazyce – brožury, časopisy, knihy.


Hlavní atrakcí ale bude od 10:00 do 14:00 Tschäggätta – dva urostlí muži z walliského údolí Lötschental v maskách a kožešinách tak, jak je používají v místě v době masopustu. Na místě se s nimi můžete i vyfotografovat. Přijďte, těšíme se na Vás!
Více na www.MojeSvycarsko.com/wallis nebo www.svycarskejaro.cz