úvod

Švýcarský den v Třeboni se koná v rámci akce Švýcarské jaro, která se uskuteční z iniciativy Švýcarského velvyslanectví v Praze v březnu 2013 a bude se konat celkem ve 14 městech České republiky. Celý program je velmi pestrý a bohatý. Více najdete na www.svycarskejaro.cz.
Třeboň, která má partnerské město Interlaken v oblasti Jungfrau, se do akce aktivně zapojila a v sobotu 16. 3. od 10:00 do 15:00 se přímo v centru města na Masarykově náměstí bude konat Švýcarský den.

​

Bohatý program Vám nabídne výstavu fotografií a historických plakátů z partnerského regionu, ale i filmy a ochutnávku gastronomie. Po celou dobu konání si budete moci se zkušenými instruktory vyzkou& scaron;et i nordic walking a nechat se namasírovat profesionálním masérem. Čeká na Vás ale i vědomostní soutěž a na 10 výherců pak obdrží věcné ceny a postoupí do finále soutěže, kde je hlavní výhrou – zájezd do Švýcarska.

Tour Nordic Walking Vám nabídne hned tři trasy, na kterých si budete moci natrénovat aktivitu, která je vhodná pro každý věk a všechna roční období. K dispozici Vám budou profesionální trenéři i masér s produkty Pesrkindol.Hůlky Vám budou na místě zdarma zapůjčeny. Akce bude probíhat od 10:00 do 15:00. Start bude na Masarykově náměstí.

Výstava fotografií partnerské švýcarské oblasti přináší fotografie zimní i letní přírody. Výstava bude nainstalována přímo na náměstí a bude možné si ji prohlédnout po celý den.

Od 11:00 proběhne v Loutkovém divadle přednáška a následná beseda na téma, jak cestovat po Švýcarsku a co nabízí turistům okolí Vašeho partnerského města Interlaken – region Jungfrau. Jedná se o jednu z nejkrásnějších oblastí Švýcarska vůbec a její část je zapsána i na seznamu přírodního dědictví UNESCO (Jungfrau-Aletsch-Bietschhorn). Oblast se honosí hned dvěma nej. Právě odtud stéká nejdelší ledovec v Alpách – Aletschský ledovec. A právě tady se nachází i nejvýše položená železniční stanice Evropy – Jungfraujoch. Tady se také natáčela jedna z bondyovek a sice Ve službách jejího veličenstva. K objevování je toho tu ale ještě mnohem víc. V Loutkovém divadle pak bude následovat od 12.00 do 15.00 promítání filmů ze Švýcarska.

Po celý den bude možné zúčastnit se vědomostní soutěže o Švýcarsku. V 16.00 vyhlásí starosta města společně se zástupkyní Switzerland Tourism 10 výherců, kteří obdrží věcné ceny a zároveń postoupí do dalšího kola soutěže, kde bude hlavní cenou zájezd do Švýcarska od cestovní kanceláře ČEDOK.

Na náměstí budou stánky s typickými švýcarskými sýry z nabídky firmy Swiss Cheese a bude možné ochutnat i jeden z tradičních pokrmů – raclette. Podávat se budou i horké nápoje z nabídky firmy Cremessa.

Chybět nebude ani informační stánek – s brožurami a knihami o Švýcarsku a partnerské oblasti Jungfrau. Na místě si budete moci i nechat navrhnout trasu pro Vaši cestu do Švýcarska.

Využijte této jedinečné příležitosti a přijďte si užít švýcarský den v Třeboni. Veškeré nabízené aktivity jsou zdarma.

www.mesto-trebon.cz
Další akce v rámci Švýcarského jara najdete na www.svycarskejaro.cz