úvod

Jste 3020 metrů vysoko, pod sebou máte 500 metrů prázdnoty. Srdce vám buší a na přejití mostu potřebujete 150 kroků. Nejvyšší visutý most na světě mají od letošní zimy Švýcaři u vrcholu Titlis.

​

Titlis Cliff Walk, to je procházka nad špičatými skalami. A hned vedle jižní stěny Titlisu.

K překonání mostu potřebujete silné nervy. Alespoň tak silné, jak tlustá jsou drátěná lana, na kterých most visí.

Most spojuje vyhlídkovou platformu u vrcholné stanice lanovky na Titlis se sedačkovou lanovkou Ice Flyer. Odskočit na prohlídku alpských výšin si tak můžete i v lyžařských nebo snowboardových botách.

Jedinečný most visí v oblacích. Na začátku to vypadalo jako bláznivý nápad. Proč stavět most u vrcholové stanice Titlisu? Visuté mosty však vyrůstají v posledních letech v horách po celém Švýcarsku. Někde zkrátí cestu, ale všude jsou zárukou krásných výhledů.

Za vstup na most u Titlisu se neplatí. Zavřený je jen tehdy, když se hodně pokazí počasí.

Procházka po mostě, dlouhém 100 metrů a necelý metr širokém, je výjimečný zážitek.

Připravte se na to, že nyní v zimě je most často pokrytý sněhem a při chůzi se pohupuje. Také ti, kdo trpí závratěmi, musí na procházku v oblacích opatrně. Most je postavený tak, aby vydržel dalších tisíc let. Musí unést až 500 tun sněhu a ledu.

Stavba trvala pět měsíců a stála v přepočtu okolo 30 milionů korun. Postavili jej tu také proto, aby připomenuli stoleté výročí lanové dráhy Engelberg-Gerschnialp. Materiál nahoru vyváželi stavbaři lanovkou. Pomoct musela také helikoptéra. Nahoru létala s betonem.

Vrchol Titlis ční ve výšce 3239 metrů nad andělským městem Engelberg. Dopřejte si tento nový adrenalinový zážitek. Daleko to sem není ani z Lucernu. Za půldruhou hodinu jste na úplně nahoře na Titlisu.

www.titlis.ch