úvod

Rhétská dráha (RhB) dopravuje milovníky zimních sportů přímo do Mekky zimních sportů Graubündenu. Zábava na sjezdovkách v prašanu je zaručena. Sníh vykouzlí zimní krajinu – ať už v Bernina Expressu nebo v Ledovcovém expresu, zimní krajinu si vychutnáte v panoramatických vozech Rhétské dráhy s dechberoucím výhledem na zasněženou horskou krajinu. Zažijte velkolepé přejezdy Alp po celý rok.

​

Svět sáněk – vlak na saních

Po světoznámých kolejích za radostí na sáňkách – to je sáňkařské dobrodružství Rhétské dráhy Preda–Bergün.
Nejprve se vlak šplhá do výše přes viadukty a točitými tunely. A pak se jede z výšky 1 800 m n. m. z kopce dolů: Šest kilometrů dlouhý sáňkařský sjezd nabízí parádní zimní radovánky. Z Predy dolů brázdíte uzavřenou silnici vedoucí do průsmyku Albula – a projedete minimálně tolika zatáčkami jako vlak. Ale plynuleji a pořádným sněhem. ve dne i v noci. Sáňkařská dráha je večer osvětlena. Tato zábava je vhodná pro rodiny, sportovce a dobrodruhy. Místo z Predy do Bergünu sáňkují největší profíci do údolí po strmé sáňkařské dráze z Darluxu do Bergünu. Na Darlux se dostanete pohodlně sedačkovou lanovkou.

Více informací o zábavě na sáňkách najdete zde.

Požitkářský vlak – dobroty na požádání

Přes viadukty, tunely, okolo jezer a řek projede červený vlak všude, kde má Graubünden co gastronomického nabídnout.
V kulinářském vlaku ochutnáte na každé zastávce jedno sousto. Panorama Alp a čtyřchodové menu si vychutnáte v našem jezdícím pokušení, Gourminu.
Kulinářský vlak vás poveze z Churu, Davosu nebo Sv. Mořice od restaurace k restauraci. Ve vybraných restauracích vás očekávají místní speciality. Carpaccio, Capuns nebo Pudin da la Nona: ochutnejte rozmanitost Graubündenu všemi smysly. Senzační. V Gourminu vykouzlí zkušení kuchaři mezi Churem a Sv. Mořicem nebo mezi Landquartem a Scuolem čerstvě připravené pokrmy pro každý mlsný jazýček. Předkrm podáváme v hradním městě Domletschg, hlavní chod v Albulatalu a dezert v Engadinu nebo naopak. Dopřejte si pastvu pro oči: uvnitř i venku.

Více informací o kulinářském pokušení na kolejích najdete zde.

Wellness železnice – radost z jízdy vlakem i koupání v jednom

Vlakem se zcela pohodlně dostanete do lázní v Engadinu.
Minerální voda prospívá vám i vašemu tělu. Engadin Bad Scuol zahrnuje 8 různých bazénů. Malé, ale hezké jsou také lázně Bad Alvaneu u Tiefencastelu. S jízdenkou Rhétské dráhy Bade-Kombi se do lázní ponoříte o 20 procent levněji. Na více než 2 000 metrech čtverečních čekají v lázních Engadin Bad Scuol působivé vnitřní bazény, horké vířivky, slané koupele a mnoho dalšího. Ve venkovním bazénu je pod engadinským nebem cítit harmonie horského ovzduší a vody – vířivka pod širým nebem má 34 stupňů. Načerpejte přírodní energii! Bad Alvaneu je zdrojem tvořivosti a energie. Lázně napájí léčivý pramen s obsahem síry, který propojuje vnitřní a venkovní bazén, páru a saunu, bublinková lehátka a vířivky.

Více informací o zábavě ve vlaku a v bazénu najdete zde.

Muzeum plné zážitků – nové železniční muzeum Albula

Nové železniční muzeum Albula, které se nachází přímo na trati zapsané na seznam UNESCO, není atrakcí jen pro fanoušky železnice.
V Bergünu, přímo na trati Albula Rhétské dráhy stojí železniční muzeum Albula. Pomocí upravených místností, originálních exponátů a jedné z posledních „krokodýlích“ lokomotiv zprostředkovává muzeum historické a aktuální aspekty této nejvelkolepější ze všech švýcarských železničních tratí, která je součástí světového dědictví UNESCO. Na 1 300 m2 návštěvníky čeká přes 400 exponátů z více než stoleté historie. Muzeum naplňuje spousta atrakcí: simulátor jízdy v originální „krokodýlí“ kabině strojvůdce nechá každého řídit lokomotivu. Různé výstavy ukazují návštěvníkům zajímavosti ze světa železnic a na modelu lze tento svět obdivovat v malém měřítku. Také pro děti je tu speciální okruh touto zážitkovou výstavou.

Více informací o železničním muzeu najdete zde.Více informací o Rhétské dráze najdete na www.mojesvycarsko.com/rhb