úvod

Mezinárodní Silvretta Skiarena Samnaun/Ischgl s 238 kilometry sjezdovek, rodinné lyžařské středisko Motta Naluns s 80 kilometry sjezdovek a malý, ale hezký lyžařský areál Minschuns s označením své krajiny „v kvalitě národního parku“. Prameny minerální vody, minerální lázně Bogn Engiadina, stopy pro běžecké lyžování, tratě pro zimní pěší turistiku a sáňkování, inovativní pohostinství, originální programy pro hosty a mnohem více. S dostupností pouhých šesti a půl hodiny autem z Prahy platí tento prázdninový region za bránu do Švýcarska.

​

Bezcelní nákup v největší skiaréně Východních Alp

Objevte 238 kilometrů sjezdovek lyžařské oblasti Silvretta Arena Samnaun Ischgl a přes 60 bezcelních obchodů.
Silvretta Arena Samnaun/Ischgl (1 700–2 875 m n. m.) je s 238 kilometry sjezdovek rozkládajících se na Alp Tridě a Idalpu největší skiarénou Východních Alp. Z někdejšího „ráje pašeráků“ se stala jedna z mála bezcelních zón v Evropě a jediná ve Švýcarsku. Status dnešní vesnice s více než 60 exkluzivními duty-free obchody a zvučnými značkami sahá až do roku 1892. Dnes se tento bezcelní status stará o zvláštní nádech après-ski. O nákupní přestávce zve k zastavení samnaunská gastronomie v mnoha restauracích, lyžařských chatách, barech a hospůdkách.

Další informace.

Koňským spřežením na saních s fondue

Pohodlně se jede na saních tažených koňským spřežením a se svařeným vínem zimní krajinou Dolního Engadinu.
Romantický zážitek: Z jízdárny San Jon se jede koňským dvojspřežím – teple zabaleni – až na paseku Bain Crotsch, kde si při svařeném víně nebo punči vychutnáte tichou krásu Dolního Engadinu. Následuje sýrové fondue ve Westernsaloonu San Jon.

Další informace.

Jarní festival na sněhu

Každý rok končí zimní sezóna mezinárodním jarním festivalem na sněhu. Slavit se bude uprostřed Silvretta Areny Samnaun/Ischgl se světově proslulými hvězdami.
Zatímco na jiných místech už jaro hlásí svůj příchod, Silvretta Arena Samnaun/Ischgl si užívá závěr zimy plnými doušky s koncertní šňůrou. Ta je zahájena jarním festivalem na sněhu na Alp Tridě. Vstupenky na tuto zcela ojedinělou open-air zábavu jsou zahrnuty v ceně skipasu, který lze pořídit v údolní stanici lanovky společnosti Bergbahnen Samnaun AG. Jak pěší turisté, tak lyžaři se dostanou na místo festivalu na Alp Tridě bez námahy lanovkami nebo po sjezdovkách.

Mezinárodní jarní festival na sněhu.

*** Boutique-Hotel Romantica Val Tuoi v Guardě

Engadinská architektura, domácí produkty a příběh Schellen-Ursli utvářejí vesničku na slunečné terase vysoko nad údolím.
Šarmantní Boutique-Hotel ROMANTICA VAL TUOI v dobře udržovaném engadinském domě z roku 1728 nabízí ojedinělou atmosféru pro odpočinek a relaxaci. V příjemné restauraci, v salónku obloženém borovicí nebo v zahradním bistru jsou hoteloví i nehoteloví hosté rozmazlováni sezónními pokrmy, regionálními produkty, vybranými víny a engadinskými specialitami.
Vesnice chlapce Schellen-Ursli ze staré engadinské legendy leží na slunečné terase vysoko nad Innem. Díky veřejnému parkovišti při vjezdu do vesnice je dnes Guarda prakticky bezautomobilová. Původní ráz místa je dobře zachovalý a švýcarská památková ochrana udělila Guardě roku 1975 cenu Henriho Louise Wakkera za příkladnou péči a údržbu.

Více informací o hotelu.Štítky: Graubünden