úvod

Carvovat na 80 km extra širokých sjezdovek, ukázat dovednosti na zábavních strojích, spustit se na sáňkách do údolí, zdolat nové výzvy na běžeckých okruzích. A pro děti do 10 let jsou lanovky v Savogninu GRATIS. To platí pro všechny jízdenky na lanovky pro lyžaře, snowboardisty i sáňkaře. K tomu vynikající lyžařská škola a uprostřed vesnice jeden z nejkrásnějších dětských lyžařských parků v Alpách.

​

Děti do 10 let zdarma

Bezplatné lanovky a půjčení vybavení v Savogninu.
Opravdu přátelské k dětem. 4hodinový, denní nebo sezónní skipas – všechny děti do 10 let obdrží jízdenku na lanovky v Savogninu zdarma. Nově od zimy 2012/13 je tu pro děti dokonce zvláštní sjezdovka Flurin.
Stejné jméno jako náš malý kozorožec, který se po sjezdovce pohybuje s rodiči kozorožci Gian a Giachen, nese i nová zážitková sjezdovka pro děti. Na sjezdovce Flurin čekají na malé lyžařské hvězdy vlny, zatáčky, postavičky a další vzrušující atrakce.
Také pro větší děti je u Savognin Bergbahnen velkorysé věkové rozdělení: dětský tarif od 10. do 16. narozenin, mládežnický od 16. do 20. narozenin a tarif pro dospělé od 20 let věku.
Pro děti do 10 let půjčení lyžařského vybavení zdarma
Půjčení lyžařského vybavení zdarma: Za každého dospělého, který si vypůjčí lyžařské vybavení, dostane dítě stejný typ vybavení na stejnou dobu zdarma. Toto půjčení zdarma je možné u Wasescha Sport Rental a u CUBE Active v Savogninu.

Další informace najdete zde.

Roggi’s Baizli

Místo setkání pro après-ski přímo na sjezdovce a na Schlittada-Runu.
Roggi‘s Baizli leží v 1 600 m n. m. přímo na modré sjezdovce a Schlittada-Runu. V Savogninu je to místo setkání pro après-ski v pravém slova smyslu. Když už bylo prašanu na sjezdovce dost, jde se ještě před sjezdem do údolí do Roggi’s. Tam se při společném après-ski setkávají mladí i starší. Turisté i domácí tu nechají doznít den v uvolněné náladě. A dobrá nálada je zaručena, protože správce Albi to rozjede každý večer plný plyn a připraví svým nezapomenutelným způsobem pořádné après-ski hity.
Ale také se tu skvěle vaří. Všichni, kdo mají raději větší pohodu, si užijí slunce na terase s pověstným sýrovým toastem a u speciální kávy. K tomu každou středu menu a různé studené talíře a sendviče. Večer se na objednání podává fondue a raclette. Dolů do údolí se pak jde s pochodněmi nebo čelovkami na lyžích, na sáňkách nebo kyvadlově autobusem.

Další informace najdete zde.

Balíček Season End - jarní lyžování

Ještě nikdy se jarní lyžování tak nevyplatilo. Objevte zimní pohádkový kraj Savognin s extra širokými sjezdovkami na carving.
Pro všechny milovníky jízdy na firnu vytvořil Savognin přesně tu pravou nabídku: balíček Season End Special.
2 noci se snídaní a 3denním skipasem od 199 CHF / 159 EUR* za osobu ve dvoulůžkovém pokoji. Nabídku lze mj. rezervovat v hotelu Danilo & Pianta v Savogninu, v hotelu Cresta v Savogninu a v hotelu Ela v Saloufu. Nabídka platí od 7. dubna do 5. května 2013.

Ceny v EUR jsou orientační a řídí se dle aktuálního denního kurzu.

Další informace najdete zde.

Nová 10místná kabinková lanovka Z Tigignas na Somtgant

Společnost Leitner postavila v létě 2012 v Savogninu 10místnou kabinkovou lanovku z Tigignas na Somtgant. Po úspěšných uvedeních 10místných kabinek na trh na Kronplatzu/Itálie a v Kitzbühlu/Rakousko stojí už i ve Švýcarsku první 10kabinka od LEITNER ropeways.
A společnost Savognin Bergbahnen AG uskuteční tuto švýcarskou premiéru na start zimní sezóny 2012-13.
Nová lanovka Tigignas-Somtgant nahradí třísedačkovou lanovku (z roku 1984) a kotvový vlek (z roku 1964) a zastane dvojitou funkci, protože může pasažéry dopravovat jak nahoru na kopec, tak i dolů do údolí. 38 kabin bude v první fázi přepravovat 2 000 os./h, v konečné fázi je pak plánovaná přepravní kapacita 2 600 os./h. Údolní stanice 10kabinky leží v 1 600 metrech, horní stanice v 2 100 metrech.
Požadavky na nové zařízení jsou stran provozovatele velmi vysoké. Zaprvé optimální dopravní prostředek pro nasazení na multifunkčním kopci. Kromě lyžařů, snowboardistů, uživatelů zábavních sportovních náčiní, sáňkařů a dětí v zimě by měla doprava v létě pokrývat zrovna tak široké spektrum, jako jsou cyklisté, pěší turisté, uživatelé zábavních sportovních náčiní, rodiny s kočárky apod. Omezená nabídka míst v údolní stanici a zohlednění zvukových emisí spolu s plánovanou novostavbou horské restaurace na střeše základny horní stanice dovršují požadavky na novou lanovku.
Optimální řešení rozsáhlých požadavků a také výstavba první 10místné kabinky ve Švýcarsku hovořily pro zadání zakázky společnosti LEITNER ropeways, řekl Vendelin Coray ze Savognin Bergbahn AG. Společnost LEITNER ropeways je velmi potěšena ze schválení 10kabinky a přijetí této důležité zakázky ze Švýcarska.

http://www.savognin.ch/…makarte.html