úvod

S 5 horami a 300 kilometry sjezdovek rozdělených na 85 sjezdů se Davos Klosters řadí k největším zimním střediskům v Alpách. A nejlepší na tom je, že na své si zde přijdou všichni milovníci zimních sportů: carveři, freerideři, snowboardisté a dokonce i ti, kteří si chtějí užít trochu více klidu a pohody.

​

Eldorádo pro požitkáře

Pohostinnost a gastronomie mají v Davos Klosters dlouhou tradici. Nechte se na kopci zlákat domácími pokrmy a zakončete lyžařský den delikátními masovými specialitami.


Fondue hospůdka Schifer

Co je krásnějšího po celém dni lyžování než se posadit na kůží potaženou lavici do přestavěné stáje s původní atmosférou, popovídat si s přáteli a k tomu si vychutnat jemné sýrové speciality? Nově vás pozdravíme ve Fonduestübli Schifer ve spodní části sjezdovek 22/23. Zavítejte k nám a užijte si jedinečnou atmosféru.


„Heisse Stei“ ve Steakhouse Ochsen

Steakhouse Ochsen je známý svými masovými specialitami na „Heisse Stei“. Opečte si po lyžařském dni plném zážitků svůj oblíbený kus masa sami na horkém kameni tak, jak to máte rádi. K tomu servírujeme přílohu dle vlastního výběru a pět chutných omáček a bylinkové máslo.
http://www.ochsen-davos.ch


„Nejlepší Cordon-Bleu ve městě“ & Sushi-Friday v restauraci Giodavin

Kuchyně restaurace Giodavin v hotelu Strela je zajímavou směsicí tradičních pokrmů a nových kreací, připravených rafinovaně a novými způsoby. Vzrušující a nezvyklé kombinace různých vůní a koření připravených v nejvyšší kvalitě. Giodavin je proslulý vynikajícími cordon-bleu, které jsou připraveny podle vašeho osobního přání. V pátek je vždy den sushi. Od sashimi přes nigiri po kalifornské závitky, vše čerstvě připravené – my vám doporučujeme delikátní sushi jako předkrm nebo hlavní jídlo.
http://www.giodavin.ch/


Jatz Park na Jakobshornu nadcházející zimu ještě větší a velkolepější

Snowpark Jatz Park je v zimní sezóně 2012/13 rozšířen a nabízí nově čtyři linie s více než 20 překážkami, jako jsou kickery a raily.
Krátké intenzivní runy v jednom kompaktním, rozmanitém a perfektně upraveném snowparku – to tě čeká v davoském Jatz Parku. Vlek vedle je stejně dlouhý jako park, který nově disponuje čtyřmi liniemi: začátečnickou, medium, profi a jib. Díky nadmořské výšce 2 300 metrů a modernímu zasněžování nabízí Jatz Park dlouhou zimu s brzkým startem a pozdním koncem sezóny. Snowpark tak má vše, co rozbuší srdce snowboardisty a freeskiera. Zde může člověk vyzkoušet své dovednosti na různých úrovních. Každý, ať začátečník nebo pokročilý, si zde přijde na své. Pro ještě více akce a odvážné triky tě na úpatí Jakobshornu čeká jedna z největších U-ramp v Alpách. U-rampa je otevřen denně a k tomu je v úterý, středu, pátek a sobotu večer osvětlený. Každé pondělí a čtvrtek je U-rampa nově vyšejpovaná.

Ale také carveři a freerideři nebo požitkáři najdou pro svůj styl jízdy vhodné sjezdovky. Legendární je Parsenn, rodinná Madrisa a pohodový Rinerhorn. Parsenn je považován za kolébku lyžování ve Švýcarsku. Dnes jezdí zimní sportovci z celého světa za pěti horami resortu Davos Klosters Mountains, které lákají příjemnými horskými restauracemi, slunečnými sněžnými bary a 320 km pestrých sjezdovek.

http://www.davos.ch/…obshorn.html

Štítky: Graubünden