úvod

Chur je ideálním výchozím bodem pro výlet dvěma nejslavnějšími vlaky světa – Ledovcovým expresem (Sv. Mořic –Zermatt) a Bernina Expressem (trať UNESCO Chur–Tirano). Lyžařský areál Brambrüesch je dostupný přímo z centra města a disponuje malou, ale milou nabídkou. Top lyžařské oblasti Graubündenu jsou dostupné z Churu za krátkou dobu. Zpět do alpského města zve ke zdržení a požitku bohatá kultura, gastronomie a nákupní možnosti.

​

Zimní sportovní středisko Brambrüesch

Tajný tip vysoko nad alpským městem Chur
Chur je jediné švýcarské město s vlastním střediskem pro lyžování a pěší turistiku. Lyžování v Churu, to je okolo 30 km sjezdovek bez jakéhokoliv technického sněhu. A přesto má Brambrüesch zaručeně sníh; díky vlekům a sedačkové lanovce vyjedete v zimě přímo z města do 2 200 m n. m. Nabídku završuje sáňkařská dráha, nově zřízená zimní pěší trasa, krásné túry na sněžnicích, přírodní kluziště a příjemné horské restaurace. Opravdovým tajným tipem je túra na sněžnicích za úplňku s posezením u fondue. A rodiny mohou nově využít výhodné rodinné skipasy.

Informce, ceník, provozní doby a více

Gastronomie a noční život v Churu

Nikde ve Švýcarsku není tolik restaurací a barů na tak malém prostoru!
Chur je proslulý jako město s největší hustotou restaurací a barů ve Švýcarsku. Gastronomický hýčkací program je proto v Churu mimořádně pestrý. Je jedno, zda gurmánská kuchyně, poctivé graubündenské pokrmy (např. capuns, maluns nebo pizokels) nebo exotické speciality – v Churu se najde pro každý jazýček něco. A zorvnatak bohatý noční život s mnoha bary a diskotékami se i po jídle stará o veselé okamžiky v uličkách bezautomobilového starého města. Díky mobilnímu městskému průvodci Chur Tourismu (m.churtouris­mus.ch) najdete vždy rychle vhodnou nabídku.

Přehled restaurací

Audio průvodce Chur

Individuální prohlídka města pro chytré telefony ve 13 jazycích
Zažijte historii nejstaršího města ve Švýcarsku zcela osobně. Nově je k dispozici audio průvodce také v češtině. Data ve svém jazyce si můžete zdarma stáhnout do svého přístroje (chytrý telefon / mp3). Kromě toho budete potřebovat už jen plán města pro audio průvodce. Ten je k dispozici zdarma v regionálním infocentru na vlakovém nádraží v Churu (pokud nemáte chytrý telefon nebo mp3 přehrávač, můžete si zde vypůjčit i přístroj). A už se jde: buď individuálně po svých nebo za příplatek pohodlně jako cestující na velo-rikše!

Další informace a audio soubory ke stažení