České dráhy

Přímé železniční spojení z Prahy do Curychu je zajištěno lůžkovým vozem Českých drah. Mezistátní přeprava je možná pouze s rezervací místa. V lůžkovém voze si může cestující vybrat z několika tříd, počínaje nejkomfortnější třídou Deluxe se samostatnou sprchou a WC po klasický třílůžkový oddíl.

Spojení Praha – České Budějovice – Curych:

Praha, hl. n. – 18:02
České Budějovice – 20:04
Zürich HB – 08:20

Spojení Curych – České Budějovice – Praha:

Zürich HB – 21:40
Basel SBB – 08:53
Praha, hl. n. – 11:19

Bližší informace a jízdní řád pro svůj termín cesty naleznete na www.cd.cz/svycarsko.

Cena jízdenky + místenky:

Děti do 6 let bez nároku na samostatné místo jsou přepravovány bezplatně, děti od 6 do 15 let cestují v doprovodu rodiče nebo prarodiče za atraktivní cenu pouhých 138 Kč na jízdném, v případě že je pro ně požadováno samostatné místo v lůžkovém voze zaplatí 718 Kč za lůžko.

Zvláštní nabídka pro skupiny:

Pro skupiny od 6 osob je nabízena zvláštní cena ve výši 29 EUR, tj. cca 800 Kč za každého cestujícího ve skupině ve voze k sezení, děti do 6 let bez nároku na samostatné místo cestují bezplatně, pro dítě ve věku 6 až 15 let je nabízena zvláštní cena ve výši 14 EUR, tj. cca 386 Kč. V případě použití lůžkového vozu se cena zvyšuje ještě po cenu lůžkového příplatku, který je v klasickém třílůžkovém oddílu 26 EUR, tj. cca 717 Kč. Ceny jsou počítány současným jednotným železničním kurzem. Jízdenky se dají zakoupit v předprodeji až 3 měsíce před odjezdem.

V pokladnách a na eShopu Českých drah lze zakoupit také cenově výhodné jízdenky s názvem Včasná jízdenka Evropa do Německa a Rakousko.

Například pro cestu přes Německo lze zakoupit do poslední německé stanice jízdenku Praha – Basel Bad bf. v ceně od 44 EUR, tj. cca 1 214 Kč. Pro cestu na německém území se můžete s touto jízdenkou navíc použít i rychlovlaky ICE.

Při cestách do Švýcarska denními spoji můžete využít Včasnou jízdenku Evropa do rakouského města Feldkirch, kde je možný přestup na autobusové spoje zahrnuté do systému Swiss Travel System. Cena jednosměrné Včasné jízdenky Praha – Feldkirch je od 19 EUR, tj. od cca 524 Kč. Cena jednosměrné jízdenky Brno – Feldkirch přes Vídeň je od 29 EUR, tj. od cca 800 Kč a cena jednosměrné jízdenky Ostrava – Feldkirch přes Vídeň je od 34 EUR, tj. od cca 938 Kč. K cestám do Rakouska a dále v můžete využít moderními rychlovlaky railjet.

Při cestě z východní části České republiky je možné využít vlakové spoje přes Vídeň s přestupem v nové stanici Wien Hbf. Z Vídně do Švýcarska jezdí několikrát denně přímé spoje railjet a v noci komfortní spoj EuroNight Wiener Walzer. U denních spojů pak trvá cesta z Brna do Curychu od cca 10 hodin a z Ostravy do Curychu pak něco přes 12 hodin. Přesné spojení je možné vyhledat na webových stránkách ČD (www.cd.cz) nebo na stránkách Švýcarských spolkových železnic (www.sbb.ch), kde naleznete jízdní řády a ceny jízdenek pro veřejnou dopravu ve Švýcarsku. Dotazy k přepravě vlakem do Švýcarska je možné zaslat na info@cd.cz.


Nákup jízdenek STS.

Jízdenky Swiss Travel System mohou využívat osoby s místem trvalého bydliště mimo Švýcarsko a Lichtenštejnsko. Pro cestování se Swiss Travel Passem a dalšími jízdenkami Swiss Travel System je potřeba mít u sebe občanský průkaz nebo cestovní pas.

Jízdenky STS lze koupit u následujících prodejců:

Česká republika:

Slovensko:

Více informací o nabídce jízdenek Swiss Travel Systemu najdete zde.
Přeprava kol nočními vlaky CityNightLine (CNL)

V nočních vlacích vyšší kvality City Night Line (CNL), které spojují evropské země, je naše republika napojená spoji CNL na Německo, Dánsko, Nizozemsko a Švýcarsko a je možná přeprava jízdních kol. Pro přepravu kol je nutné mít jízdní doklad a rezervaci pro kolo. Nakládku, překládku a vykládku kola si zajišťuje cestující sám.


Fotogalerie nebyla nalezena