úvod

Objevte opomíjená zákoutí v srdci Švýcarska pěšky a vlakem. S nadšeným železničním cestovatelem Petrem Čermákem poznejte magickou oblast Haslital a okolí v Bernských Alpách. Vydejte se od vlaků na objevné túry k ledovcům, do velehorských průsmyků, za bouřícími vodopády nebo třeba po švýcarských stopách legendárního detektiva Sherlocka Holmese.

​

Datum: 10.9. - 15.9.2012
Cena na osobu: od 19.900,- CZK
V ceně je zahrnuto: 5x ubytování v hotelu*** (dvojlůžkový pokoj, snídaně), regiopass (cestování vlakem, lodí a lanovkou v daném regionu), průvodce po celou dobu pobytu; (jednolůžkový pokoj za příplatek - 2.500,- CZK)
V ceně není zahrnuto: cestovní pojištění
Doprava: individuální (aktuální cena letenky: 3.300,- CZK, Bus 1.800,- CZK, auto)

Program:

Pondělí 10. září:

Bern - první kroky v alpském ráji. Individuální příjezd. S průvodcem společný odlet z Prahy ve 12.20 a přílet do Basileje ve 14.00, přesun vlakem z letiště do hotelu v centrálním Švýcarsku, který bude naší základnou. Cestou možnost zastávky v Bernu, švýcarské metropoli zapsané na seznamu UNESCO, jejíž historické centrum nad řekou Aare se pyšní mimo jiné 6 kilometry kamenných arkád, kašnami s pitnou vodou, legendárními medvědy či Einsteinovým bytečkem.

Úterý 11. září:

Brienz – parní vlak do panoramatického světa. Parní ozubnicová železnice spojuje městečko Brienz na břehu stejnojmenného jezera (560 metrů) s horou Brienzer Rothorn (2.350 metrů). A od horní stanice vede velkolepá panoramatická túra, po které se vydáme až do průsmyku Brünig (1.000 metrů). Odpoledne podle chuti možnost prohlídky švýcarského národního skanzenu Ballenberg.
Délka pochodu 4 až 5 hodin.

Středa 12. září:

Lötschberg - alpský vodní labyrint. Suonen, to jsou staleté horské vodovody na prosluněných jižních svazích Alp, napájené vodou z ledovců. A podél těchto zavlažovacích kanálů vedou pozoruhodné treky. Na jeden z nich se společně vydáme vyhlídkovým vlakem Lötschberger.
Délka pochodu 4 až 6 hodin.

Čtvrtek 13. září:

Trift - den v divoké ledovcové aréně. Ráno se vydáme poštovním autobusem směrem k průsmyku Susten do kraje ledovců, kam nevedou koleje. Lanovka nás vynese do hor nad silnicí a vystoupíme k ledovci Trift (1700 metrů), nad jehož jezerem se tyčí obdivovaný lanový most. Poté vyšplháme ještě výš k chatě Windegg (1888 metrů) a vrátíme se dolů k lanovce. Celý okruh má převýšení přes 500 metrů. Odpoledne možnost projít si Aareschlucht, divokou soutěsku řeky Aare (vstup 6 CHF), a Meiringen, švýcarské městečko Sherlocka Holmese.
Délka pochodu 4 hodiny.

Pátek 14. září:

Eigertrail - trek pod smrtící stěnou. Ráno se vydáme do světoznámé oblasti horských železnic Jungfrau, kde podnikneme náročný výstup od zastávky Alpiglen (1615 metrů) pod neblaze proslulou severní stěnou hory Eiger k zastávce Eigergletscher (2320 metrů) a odtud sejdeme na horské nádraží Kleine Scheidegg (2060 metrů). Odpoledne možnost plavby parníkem pod Alpami. Případně INDIVIDUÁLNĚ (za příplatek 80 CHF) můžete vyjet na nejvyšší nádraží Evropy Jungfraujoch, zakopané v jeskyni pod ledovcem ve výšce 3454 metrů – tato dráha letos slaví 100 let od zahájení provozu. Délka pochodu 4 hodiny.

Sobota 15. září:

Basilej – švýcarský námořní přístav. Ještě než odpoledne ukončíme společný program odletem z Basileje zpět do Prahy, prohlédneme si půvabné město na trojmezí Švýcarska, Francie a Německa. Podíváme se, jak se snoubí dopravní, rybářský a plavecký ruch Rýna. Turistická stezka tu vede dokonce přímo skrze rušný námořní přístav! Stihneme nakonec neobvyklou „průmyslovou“ túru?
Délka případného pochodu 2 až 3 hodiny.

P.S. - Nezapomeňte na cestu domů přibalit švýcarskou čokoládu:-)Více info hledejte na www.svycarsko-vlakem.cz