úvod

MEDIA IN Praha a Národní památkový ústav zvou během července 2012 na další zastávky putovní výstavy Poznej světové dědictví UNESCO. Tentokrát na zámek Křivoklát a do Mníšku pod Brdy. Kolekce fotografií z autorského projektu RNDr. Mileny Blažkové představuje historický Salcburk, skvosty Švýcarska, Slovenska a exotické Číny a Tibetu.
Záštitu převzala Česká komise pro UNESCO.

​

Zámek Křivoklát

Od 3. července do 29. srpna 2012 do galerie Lednice na hrad Křivoklát.
Kolekce fotografií z autorského projektu RNDr. Mileny Blažkové představuje historický Salcburk, památky Švýcarska, Slovenska, exotické Asie a vybrané skvosty z celého světa.
Výstava je přístupná z Návštěvnického centra Křivoklátu denně kromě pondělí mezi 9–18 hodinou, vstup volný.
Návštěvníkům jsou k dispozici informační brožury o prezentovaných zemích.

Mníšek pod Brdy

Od 1. července do 1. září 2012 na zámek Mníšek pod Brdy.
Kolekce fotografií z autorského projektu RNDr. Mileny Blažkové představuje unikátní památky a přírodní skvosty Švýcarska a Slovenska.
Výstava je volně přístupná z nádvoří zámku denně kromě pondělí mezi 10 a 16 hodinou. Návštěvníkům jsou k dispozici informační materiály o prezentovaných zemích.

Další informace najdete na www.unesco-mediain.cz


40 let Úmluvy o ochraně světového dědictví

UNESCO – organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu – stála roku 1972 u zrodu Úmluvy o ochraně světového dědictví, podle které ochraňují zúčastněné země vybrané památky a přírodní celky připisované pravidelně na prestižní Seznam světového dědictví.


PROJEKT POZNEJ SVĚTOVÉ DĚDICTVÍ UNESCO

s těmito unikáty seznamuje. Jubilejní desátý ročník putovní výstavy fotografií připomíná 40. výročí tohoto významného mezinárodního dokumentu, rozšiřuje povědomí o jedinečnosti památek a zdůrazňuje nutnost je společně chránit a zachovat pro budoucí generace.

Přijměte pozvání do nejkrásnějších míst světa. Výstavu podpořilo Ministerstvo kultury České republiky z grantu na Podporu památek UNESCO.


Generální partner:

Rhétské dráhy

www.rhb.cz
www.MojeSvycarsko.com/rhb


Hlavní partner:

Slovenská agentura pro cestovní ruch

www.slovakia.travel


Partneři:

Tourismus Salzburg GMBH

www.salzburg.info


Mediální partneři:

Český rozhlas

www.rozhlas.cz

Časopis Cykloturistika

www.cykloturistika.cz


Fotografie pro výstavu zhotovuje Centrum FOTOŠKODA

www.fotoskoda.cz