úvod

​

Ragusa

Báječná nugátová čokoláda od firmy Camille Bloch s celými lískovými ořechy existuje v různých velikostech a ve dvou variantách jako tmavá a mléčná.

 

 

 

 

Extréme

Zmrzlinový kornout od firmy Nestlé. Výborná je třeba varianta meruňky a brusinky se smetanovou zmrzlinou.

 

 

 

 

Čokoláda Jungfraujoch

Znejvýše položené cukrárny v Evropě z Jungfraujochu ve výšce 3.454 m n.m. je nejen výborná , ale je i krásným dárkem a suvenýrem.


Eiger-Spitzli

Bonboniéra s čokoládovými Eigery se zasněženou špičkou ve variantě hořká a mléčná je další specialitou z nejvýše položené cukrárny v Evropě na Jungfraujochu ve výšce 3.454 m n.m. Chuťově vynikající.

 

Chocolat Stella

Módní neobvyklá verze čokolády pro požitkáře - 72% hořká s chili.

 

 

Mandlový cop

Specialita z Appenzellu z Dorfbäckerei Manser potěší také každý mlsný jazýček, ke koupi čerstvé na trzích třeba i v Curychu.

Bündner Gerstensuppe

Pro přípravu švýcarského menu doma se bude výborně hodit Bündner Gerstensuppe od firmy Knorr, kterou si doma snadno připravíte. Jinak doporučuji tuto vydatnou polévku ochutnat nejlépe v zimním dnu přímo na sjezdovce - zahřeje i zasytí a potěší chuťové buňky. Variant je mnoho a liší se restauraci od restaurace.

 

 

Bonbony Ricola

Najdete je dnes i v nabídce našich lékáren a supermarketů. Většina Švýcarů věří, že vyléčí každé nachlazení a kašel. Nejoblíbenější je klasická varianta tmavě hnědých bylinkových bonbonů, které se prodávají v sáčku ale i v různě velkých krabičkách a nechybí v žádné švýcarské domácnosti.

 

Luxemburgerli

Tyhle tradiční pusinky různých příchutí z cukrárny Sprüngli jsou velmi oblíbeným dárkem i suvenýrem. Obsah a velikost krabičky si vyberete sami. Říká se, že podle velikosti krabičky lze usoudit i na to jaký je vztah dárce k obdarovanému. Sprüngli slaví letos již 175 let.


Pavés de Gstaad

Vynikající čokoláda v obalu z práškového kakaa je vítanou pochoutkou i dárkem z Gstaadu. Vyzkoušejte třeba ty z cukrárny Early Beck, www.earlybeck.ch.