úvod

Díky malé vzdálenosti České republiky od Švýcarska je velice výhodné využít pro vaši cestu do této krásné alpské země autobusové spojení, které nabízí několik autobusových dopravců.

​

V návaznosti na aktuální epidemiologickou situaci ve spojení s nákazou covid-19 naleznete aktuální ifnromace k autobusovým spojům do Švýcarska na stránce Cestování do Švýcarska.

Nobless Line

V roce 2015 otevřela společnost Nobless Line se svými mimořádně luxusními dvoupatrovými restaurant busy pravidelné každodenní spojení z Prahy do St. Gallenu, Curychu a Bernu. Exkluzivní dvoupatrové autobusy s nadstandardní výbavou nabízejí vedle cestovní zóny Nobless Class také restaurant v přízemí s palubním personálem a plnohodnotnou toaletou. Díky těmto atributům se cestování mezi českou a švýcarskou metropolí dostává na novou úroveň pohodlí v autobusové dopravě. Nobless Line navíc nabízí přepravu vašeho lyžařského vybavení zcela zdarma a slevy pro seniory a děti.

Od 16. 8. 20108 nabízí společnost Nobless Line také nově linku z Prahy a Plzně do švýcarského města Lucern, linka jezdí dvakrát týdně a na cestující čeká zcela nový a unikátně řešený autobus s označením Exclusive Class s kapacitou pouhých 36 míst v konfiguraci 2+1.Rezervace jízdenek probíhá telefonicky u společnosti Nobless Line (+420 602 333 369) nebo webových stránkách www.noblessline.cz.


ČSAD Tišnov

Společnost ČSAD Tišnov provozuje svými dálkovými autobusy již 30 let pravidelné denní spojení z Brna, Prahy a Plzně do švýcarského St. Gallenu, Curychu, Lucernu a Bernu. Za toto období tišnovské autobusy přepravily bezpečně do cíle přes 600.000 spokojených cestujících a mezi Českou republikou a Švýcarskem ujely přes 37.000.000 kilometrů. Tyto letité zkušenosti, denní spojení, zpáteční a slevové jízdné, velké pokrytí i česky mluvící personál na švýcarském území řadí ČSAD Tišnov do pozice experta pro tuto výjimečnou destinaci.

Pro své zákazníky firma nabízí na palubě pohodlných autobusů mimo zkušených a profesionálních řidičů také již ve standardním palubním servisu svačinový balíček s minerální vodou, teplé nápoje zdarma, toaletu, WI-FI připojení po celou cestu, možnost zapůjčení deky nebo tabletu, bezplatnou přepravu zavazadel, otevřené zpáteční jízdenky za zvýhodněnou cenu, zásuvky na 230V pro každé sedadlo, možnost přepravy kol, lyží i menších domácích mazlíčků. Speciální benefity, jako třeba 6. jízdenku zdarma, využijí převážně věrní zákazníci.

Pro naprostý komfort nabízí ČSAD Tišnov široké možnosti rezervace a platby jízdného. Cestující má možnost využití telefonického, osobního i online nákupu. Široké sítě předprodeje i oficiálního zastoupení přímo ve Švýcarsku. Také je možnost nákupu přímo u řidiče, a to v CZK/EUR/CHF i bezkontaktně platební kartou.

Rezervaci jízdenek lze provést pohodlně na www.csad-tisnov.cz, telefonicky na +420 549 121 151 a +420 724 141 895 nebo také pomocí e-mailu na predprodejjizdenek@csad-tisnov.cz.


RegioJet

Do Švýcarska můžete přijet v pohodlí na palubách žlutých autobusů RegioJet spojujících několikrát týdně Prahu se St. Gallenem, Curychem, Bernem, Lausanne, Ženevou a Basileji. Cestování žlutými autobusy je přitom cenově výhodné a servis během cesty zahrnuje například filmy na palubě, horké nápoje zdarma a samozřejmě přítomnost a asistenci stevardky po celou dobu jízdy. Rezervujte si autobusové jízdenky ve výhodných tarifech First minute nebo Last minute již od 950,- Kč. Pro rodinné cestování do Švýcarska využijte výhodné jízdenky v tarifu Rodinná jízdenka již za 3 300,- Kč.


FlixBus

Využijte pro své cesty do celkem 39 míst ve Švýcarsku zelené autobusy FlixBus. Z pražského autobusového nádraží ÚAN Florenc a z Hlavního nádraží v Praze nabízejí spojení 4x denně do Curychu (od 729 Kč), 2x denně do Basileje (od 858 Kč) a 1x denně do Bernu (od 1 108 Kč). FlixBus je mladý, evropský poskytovatel dálkové dopravy a od roku 2013 nabízí alternativní, pohodlný a ekologický způsob cestování za dostupné ceny. Díky chytrému network planningu a backend systému poskytuje FlixBus nejrozsáhlejší meziměstskou autobusovou síť čítající 100 000 denních spojů do 800 destinací v 19 zemích.


Eurolines

Autobusový dopravce Eurolines rozšířila své pokrytí Švýcarska a celkově nabízí 13 destinací ve Švýcarsku (Basilej, Bern, Curych, Fribourg, Lausanne, Lugano, Martigny, Montreux, Riddes, Sierre, Sion, St. Gallen a Ženeva). Linku zajišťují moderní a pohodlné autobusy Setra řady 5 a těšit se můžete na polohovatelná sedadla s dostatečným prostorem pro nohy, klimatizaci, WC, el. zásuvky 230 V, bezplatné Wi-Fi, denní tisk a časopisy. Zdarma je možné přepravit 2 cestovní a 1 příruční zavazadlo.