úvod

studijni-cesta-sion_anna téma „Trvale udržitelný rozvoj - obnovitelné zdroje energie" spojený se studijní cestou a návštěvou švýcarských firem - členů HST - ve Švýcarsku. Prezentace o Wallisu, STS a Sunstar hotelech (v anglickém jazyce).
ALPIQ - Swiss Travel System - Sunstar hotely

​

studijni-cesta-sion_sion

Montreux: Od Lausanne na východ se táhne vaudská riviéra - oblast vinařských vesnic. Centrum vinařství i čokolády je městečko Vevey, kde sídlí firma Nestlé. Z Vevey vyjeďte zubačkou na Les Pléiades do výšky 1363 m nebo na Mont Pelerin. Z Montreux jezdí horský vlak k Rochers-de-Naye do výšky 2042 m. Východně od Montreux leží nejznámější švýcarský hrad Chateau de Chillon. Chillonská skála, na které hrad stojí, hlídala silnici mezi Římem a severní částí říše. Původně hrad patřil biskupům ze Sionu.

Sion, kanton Valais (Wallis): Sion leží v jihozápadní části Švýcarska na severním břehu řeky Rhôny obklopený dvěma kopci s hrady Château de Tourbillon a Château de Valere. Je správním centrem kantonu Valais. Podle archeologických nalezů bylo místo osídleno již v době kamenné, později založili na tomto místě Římané osadu Sedunum a první kamenné hradby město obdrželo již počátkem 10. století. V okolí se nachází například lázně Leukerbad, několik lyžařských oblastí - Gstaad super ski region, Lenk, Thyon nebo Leysin a asi 12 km od města je i Golf Club Crans-Sur_Sierre.

Zermatt - ledovec Klein Matterhorn: Středisko Zermatt ve výšce 2 939 - 3 889 m n.m. je známé jako místo bez aut. Lanovky a horské vláčky jsou jediné povolené prostředky. Jedinečná kulisa Matterhornu a 38 dalších čtyřtisícovek z něj dělá místo známé po celém světě. Do Zermattu láká v zimě i v létě turisty luxus, příjemná atmosféra, možnost celoročního lyžování na ledovci. Je zde přes 400 km dobře označených turistických stezek vedoucích po úbočí hor, hustými lesy i okolo alpských horských jezer. Turisté mohou během túry navštívit řadu horských hospůdek. V létě je v Zermattu v provozu 18 lanovek a vleků. Nachází se zde nejvyšší lanovka Evropy.

Svezte se Ledovcovým expresem: Ledovcový expres není jen vlak, je to fenomén, Švýcaři ho nazývají open air kinem - celý film trvá 7,5 hodiny. Není to dopravní prostředek, jehož cílem je urazit co nejrychleji cestu ze Svatého Mořice do Zermattu, je to zážitek z proměnlivé krajiny. V panoramatických vagónech čeká na cestující veškeré pohodlí včetně oběda servírovaného až na vaše místo. Pohled na zimní krajinu je navíc doplněn výkladem o nejzajímavějších místech na trase, který je Vám poskytnut do sluchátek.

studijni-cesta-sion_vlak


Termín: pondělí 20.6.- pátek 24.6.2011

Doprava: Czech Connect Airlines, Swiss Travel System


Program:

20.6. - odlet z Prahy v 16.40 do Ženevy, nocleh v hotelu v Ženevě

21.6. - dopoledne prohlídka Montreux, výlet lodí po Ženevském jezeře na hrad Chillon, odjezd do Zermattu
- výlet Glacier Expressem - část panoramatické trasy
- nocleh v Zermattu v Hotelu Sunstar****

22.6. - program v Zermattu
- fakultativně Klein Matterhorn, Gornergrat, nebo Golf na 9ti-jamkovém hřišti
večer přejezd do Sionu, nocleh v hotelu Elite

23.6. - celý den program ALPIQ (prezentace společnosti ALPIQ, prohlídka elektrárny, exkurze přehradní nádrže Grande Dixence a jejího vodního systému) večer seminář a večeře - vinný sklep
(ochutnávka 4 druhů vína, salát, fondue, dezert, káva, voda)
nocleh v Sionu v hotelu Elite

24.6. - ráno odjezd ze Sionu do Martigny, celodenní výlet vlakem „Mont Blanc Express" do Chamonix pod Mont Blanc
návrat do Ženevy, 19.35 let ze Ženevy do Prahy

Doprava: letecky


Cena:

14.900 Kč pro členy HST
18.990 Kč pro nečleny HST

příplatek za 1lůžkový pokoj: 1200 Kč na osobu a pobyt

Cena zahrnuje:
1x ubytování se snídaní v Ženevě
1x ubytování se snídaní v Zermattu
2x ubytování se snídaní v Sionu
celodenní program Alpiq 23.6., seminář
1x večeři 23.6.
Glacier Express, Mont Blanc Express
letenka plus Swiss Flexi Pass na 3 dny


Účast celého programu ALPIQ 23.6. věnuje zdarma členům HST:
HST Obchodní komora Švýcarsko - Česká republika, Firma ALPIQ, Cestovní kancelář SKIPAS


Pro zájemce účastnit se pouze programu v Sionu nabízíme zajištění ubytování v uvedeném hotelu: cena 1500 Kč na osobu a den ve 2lůžkovém pokoji se snídaní vč. tax, 1990 Kč v 1lůžkovém pokoji.

Další služby v rámci alternativního programu, letenek, panoramatických vlaků a aktivit Vám na požádání zajistí skipas@skipas.cz.

 

logo-skipaslogo-golfpasCESTOVNÍ KANCELÁŘ - TRAVEL AGENCY - REISEBÜRO

SKIPAS s.r.o.

Czech Republic, Dittrichova 9, Praha 2, 120 00
Tel: 00420/224817311 Tel:/Fax: 00420/224817312
www.skipas.cz, skipas@skipas.cz, www.golfpas.cz, golfpas@golfpas.cz


Partneři:

studijni-cesta-sion_partneri