úvod

Švýcarská vlajková letecká společnost Swiss International Air Lines, člen letecké aliance Star Alliance, nabízí pravidelná letecká spojení z Prahy do Curychu a Ženevy a dále do více jak 100 destinací ve 43 zemích světa. Swiss International Air Lines navíc jako jedna z mála leteckých společností nabízí zdarma dopravu lyžařského nebo snowboardového vybavení.

​

Letecké tarify pro lety po Evropě

Pokud cestujete z Prahy do Ženevy nebo Curychu, můžete zakoupit svou letenku dle služeb, které skutečně využijete. V ekonomické třidě můžete vybírat z možností Light, Classic a Flex. Ve třídě Business můžete vybírat z tarifu Saver a Flex. Tarif Light v ekonomické třídě se vyznačuje velice příznivou cenou. Restriktivní podmínka tohoto tarifu je, že nebudete cestovat se zapsaným (tedy odbaveným) zavazadlem, ale pouze příručním, a v případě letu do Ženevy není v ceně letenky palubní občerstvení.

Bližší informace naleznete zde.


Airbus A220 na linkách do Prahy

Na linkách z Prahy do Curychu a Ženevy jsou od loňského roku v provozu kromě letadel Airbus A319 a A320 nasazována také zbrusu nová letadla Airbus A220 (původně vyvinutá společností Bombardier pod označením Bombardier CSeries 100), která patří do nové generace letadel se sníženou spotřebou paliva, sníženou hlučností kabiny a také vám nabídnou více komfortu při vašich cestách.

Bližší informace naleznete zde.


Aplikace SWISS pro mobilní telefony

SWISS má pro váš chytrý mobilní telefon aplikaci, se kterou zvládnete zakoupit letenku, provést svůj check-in (například v autobuse na cestě na letiště), vstoupit do aktuálního letového řádu a spoustu dalšího. Aplikace je možné zdarma stáhnout pro mobilní telefony s operačním systémem iOS a Android.

Bližší informace naleznete zde.


Pohodlí letištních salónků

Cestujete v ekonomické třídě, ale i přesto si chcete dopřát klid a pohodlí letištního salónku Swiss International Air Lines? Využijte možnosti zakoupení voucheru pro vstup do salónků, který můžete objednat na webových stránkách SWISS.com. Těšit se můžete například na relaxační zóny, sprchy, pohodlná křesla, chlazené a teplé nápoje s občerstvením zdarma vč. alkoholických, výběr novin a časopisů, wi-fi připojení zdarma a další.

Bližší informace naleznete zde.


Cestování Švýcarskem – Fly Rail BaggageZavazadlové služby Flight Luggage

Se službou Flight Luggage foreign airport to station cestuje vaše zavazadlo z kteréhokoliv letiště na světě na vybraná železniční nádraží ve Švýcarsku – lhostejno s jakou leteckou společností. Zavazadlo bude doručeno na vámi vybrané nádraží v ten samý den, druhý nebo třetí den – záleží na nádraží. Služba Flight Luggage foreign airport to door nabízí přepravu vašeho zavazadla z kteréhokoliv letiště na vámi zadanou adresu ve Švýcarsku. Vy se tak můžete v klidu vydat na cestu z letiště do vaší cílové destinace ve Švýcarsku a zavazadlo vám bude další den doručeno. Při vaší zpáteční cestě můžete využít služby Flight luggage station to Zurich Airport, Flight luggage door to Zurich Airport nebo Flight luggage door to foreign airport with check-in.

Bližší informace naleznete zde.


Překvapte své blízké a přátele

Pokud chcete své blízké překvapit nebo jen tak potěšit na palubě letadel SWISS, zarezervujte pro ně se službou Special Surprise například šampaňské, čokoládové lanýže nebo pralinky, které jim palubní personál přinese až na jejich sedadlo.

Bližší informace naleznete zde.


Boeing 777-300ER

V roce 2016 zahájil SWISS obměnu své dálkové flotily a postupně nahrazuje letadla Airbus A340-300za nové letouny Boeing 777-300ER (zejména na linkách do San Francisca, Los Angeles, Sao Paola, Bangkoku, Hong Kongu, Šanghaje, Pekingu, Johannesburgu a také do Singapuru), která nabízejí větší kapacitu a také větší komfort pro cestující.

Bližší informace naleznete zde.


Možnosti hraní golfu ve ŠvýcarskuSWISS Golf Traveller

Chcete si ve Švýcarsku zahrát o vaší letní dovolené také golf na známých, či méně známých golfových hřištích? Pokud jste členem klubu SWISS Golf Traveller, tak máte zajištěnou dopravu vašeho golfového vybavení zdarma.

Bližší informace naleznete zde.


Živá mapa SWISS

SWISS si pro návštěvníky svých webových stránek připravil mapu zobrazující aktuální polohu všech svých letadel, která jsou momentálně ve vzduchu. Pokud máte například své blízké na cestě, můžete si vždy věřit, jak jejich cesta probíhá.

Bližší informace naleznete zde.


World of SWISS

Poznejte svět letecké společnosti Swiss International Air Lines a objevte zajímavosti ze světa letectví, v interaktivním průvodci World of SWISS a zjistěte tak například to, jak probíhá přeprava vašeho zvířecího miláčka nebo co vše obnáší trénink leteckého personálu.

Bližší informace naleznete zde.Další informace a aktuální letový řád Swiss International Air Lines naleznete na webových stránkách www.SWISS.com nebo také v aplikaci SWISS pro chytré mobilní telefony.