Výlet nostalgickým vláčkem Rhétské dráhy

Žádný dědeček, tatínek ani chlapeček neodmítne výlet vláčkem a co teprve, když se jedná o nostalgický vlak, jehož některé vagony jsou více než 100 let staré a dva z nich jsou dokonce otevřené – tedy doslova fotografický ráj. Vlak ještě na těch nejkrásnějších vyhlídkách zpomalí, abyste si je mohli řádně užít. Vyjížďky tímto historickým vlakem jsou v 10:18 a 16:18 ze stanice Davos Platz a cílovou stanicí je Filisur. Celá trasa je rovněž zahrnuta v návštěvnické kartě Davos Klosters Card a nic za ni tedy neplatíte. To ostatně platí pro celý úsek Klosters – Filisur i pro normální vlaky Rhétské dráhy.

Bližší informace naleznete zde.


Bernina Express – od ledovců k palmám

Je to jeden z nejkrásnějších přejezdů Alp: Bernina Express na trase Chur / Davos / Sv. Mořic – Valposchiavo – Tirano propojuje na točité trase a bez ozubení tři jazykové regiony a kultury. Panoramatické jízdy po tratích RhB zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO jsou nanejvýš požitkovou záležitostí. Tip: Pro více italské atmosféry cestujte od 15. února do 25. listopadu pohodlně Bernina Express Busem z Lugana do Tirana nebo naopak.

Bližší informace naleznete zde.


Glacier Express – nejpomalejší rychlík světa

Panoramatický výlet švýcarskými Alpami se vryje do paměti – s exkluzivními zážitky od Sv. Mořice až po Zermatt. Trasa nejpomalejšího expresu světa vede přes 291 mostů a 91 tunely. Kdo si chce užít komfort a luxus Ledovcového expresu střídměji, má v létě možnost zvolit si mezi čtyřmi vybranými zkrácenými úseky. Celá trasa je pak jen za mírný příplatek. Nechte se k tomu ještě rozmazlovat čerstvě připravenými jídly z palubní kuchyně.

Bližší informace naleznete zde.


Světové dědictví UNESCO RhB

Tratě RhB Albula a Bernina zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO jsou mistrovskými díly z dob pionýrů stavby železnic postavenými před více než 100 lety. Proslulí svědkové jsou viadukt Landwasser, točité tunely mezi Bergünem a Predou nebo kruhový viadukt u Brusia. Na seznam světového dědictví UNESCO byla Rhétská dráha zapsána v roce 2008. 9. a 10. června 2018, tedy u příležitosti desátého výročí, se v Pontresině bude konat jubilejní železniční festival RhB, který slibuje dva dny plné akcí a zábavy pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Bližší informace naleznete zde.


Medvědi s Rhétskou dráhou v Arose

Rhétská dráha vás vyveze z Churu vysoko do hor do městečka Arosa. Letos se tu otevře speciální medvědí areál s výběhem pro zachráněné medvědy.. Arosu by neměli minout ani fandové vlaků - na pouhých 26 kilometrech vyšplhá vlak po trati Arosa Bahn o 1 000 metrů výš a jako v oblacích se budete cítit při pohledu z elegantního viaduktu Langwieser.

Bližší informace naleznete zde.


Bahn & Bike

Balíček Bahn & Bike (vlak a kolo) kombinujete v Graubündenu podle chuti a nálady. Vybrat si můžete z více než 4 000 kilometrů značených cyklotras a singltreků v Graubündenu. Ti nejodvážnější se na koloběžce řítí z Arosy na Litzirüti. Švýcarský Grand Canyon se zrychleně objevuje v sedle elektrokola. Nebo nastupte na kolo na Bernině. Mnoho tras vede podél sítě Rhétské dráhy, v případě unavených nohou tu můžete kdykoliv nastoupit do vlaku. RhB má v zásobě spousty příhodných nabídek pro cyklisty!

Bližší informace naleznete zde.


Bernina Express Bus

Nově se lze od února dopravit Bernina Express Busem z Tirana do Lugana. Pohodlně se jede skrz malebný Veltlin a podél známého Comského jezera, kde má své rezidence spousta hvězd a kde se točily i hollywoodské filmy. Středozemní atmosféra láká ke sladkému nicnedělání. Bernina Express Bus lze ideálně propojit s panoramatickým vlakem Bernina Express.

Bližší informace naleznete zde.


Ledovec Bernina – Diavolezza

Svět ledovců a železnice světového dědictví: Zažijte spektakulární cestu s Rhétskou dráhou a lanovkou Diavolezza. Trať Bernina Rhétské dráhy patří na seznam světového dědictví UNESCO, vede impozantní trasou a bez ozubení do 2 253 m n. m. Na stanici Bernina Diavolezza stojí za to přestoupit na lanovku.

Bližší informace naleznete zde.


Rezervace jednotlivých úseků Glacier Express

Rezervace na panoramatický vlak Ledovcový expres (Glacier Express) je nově možná i pro jednotlivé úseky za zvýhodněnou cenu. V nabídce jsou čtyři úseky: Sv. Mořic – Chur, Chur – Andermatt, Andermatt – Brig a Brig – Zermatt. Trasu lze rezervovat obousměrně a Ledovcový expres zařadil pro letní sezónu také nový odpolední spoj.

Bližší informace naleznete zde.


Nové vlaky Alvra Rhétské dráhy.

Kromě Ledovcového expresu a Bernina Express má Rhétská dráha nového oblíbence. Nové vlaky Alvra se již těší, až svezou své první cestující na trati Albulalinie, která je od roku 2008 zapsána na Světovém dědictví UNESCO. Jméno Alvra dostaly vlaky z rétorománštiny a znamená Albula.

Bližší infromace naleznete zde.

Albula tunel v novém

Albula tunel bude rekonstruován, resp. vystavěn nový paralelní tunel. Stavba již byla zahájena a potrvá do roku 2021. Již dnes ale můžete zdarma navštívit speciální informační centrum k výstavbě tunelu, které najdete na nádraží v Predě, přímo na peronu. Pro železniční nadšence je zde unikátní možnost zorganizování prohlídky staveniště nového tunelu. Na webu RhB navíc naleznete přenost z webkamery z celé stavby.

Bližší informace naleznete zde.


Bernina Express – od ledovců k palmámVia Albula / Bernina

10 etap dálkového putování Via Albula / Bernina se přizpůsobí každému rozpoložení. Trasa je jedinečně umístěna – neustále křižuje železniční trasu zapsanou na seznamu světového dědictví UNESCO. Objevování mostů a viaduktů je skoro jako dětská hra.

Bližší informace naleznete zde.


Železniční muzeum Bergün – cestování časem k pionýrům železnice

Železniční muzeum Albula v Bergünu provede milovníky železnice a rodiny dějinami železnice v Graubündenu. Návštěvníky nadchnou staré předměty spojené se železnicí, filmy a modely. V simulátoru v legendární lokomotivě Krokodýl si můžete zkusit řídit vlak po trati Albula. Tip: to nejzajímavější ze stavby, hor, regionu a Rhétské dráhy naleznete v informačním centru „Infoarena Albulatunnel“ v Predě (10 minut od Bergünu), které nabízí možnost zážitkovou formou nahlédnout na výstavbu nového tunelu Albula. Přijďte a seznamte se s magickým světem stavby tunelu.

Bližší informace naleznete zde.


125 let Rhétské dráhy

V roce 2014 oslavila Rhétská dráha již 125 let své existence. Během 125 let byla celá síť tratí nepřetržitě budována a modernizována. Dnes láká Rhétská dráha mnoha jedinečnými zážitky turisty z celého světa. Kromě této klasiky zde existuje také široká nabídka týkající se Rhétské dráhy. K oslavě jubilejního výročí budou doplňkově během celého roku v provozu nostalgické a historické vlakové soupravy. Mezi jinými parní vlaky, zážitkové vlaky s otevřenými panoramatickými vagóny, pověstné sněhové centrifugy, také pojmenované Bernina Monster, a mnohé další.

Bližší informace naleznete zde.


Arosa Bahn – 1 000 výškových metrů za 1 hodinu

Jízda začíná v Churu poklidně – kolem městských hradeb a věží Malteserturm a Obertor. Ale brzy je s prohlídkou města na kolejích konec – červený vlak se náhle mění v horskou železnici. Na pouhých 26 kilometrech vyšplhá Arosa Bahn o 1 000 metrů výš. Jako v oblacích se cítíte při pohledu z elegantního viaduktu Langwieser. Nechte svému volnému dni v lázeňském středisku volný průběh: Vyjeďte si lanovkou na Weisshorngipfel a dojděte k horské chatě Carmenahütte nebo na Ochsenalp. Svěží horský vzduch v graubündenském letovisku Arosa pohladí návštěvníka na těle i na duši. V roce 2014 oslavila trať na Arosu 100 let od svého založení. Byla to poslední etapa v síti tratí Rhétské dráhy.

Bližší informace naleznete zde.


Požitkářský vlak – dobroty na požádání

V kulinářském vlaku Gourmino okusíte na každé zastávce jednu specialitu. Panorama Alp a čtyřchodové menu si vychutnáte v našem pojízdném pokušení, Gourminu. Kulinář- ský vlak vás poveze z Churu, Davosu nebo Sv. Mořice od restaurace k restauraci. Ve vybraných restauracích vás očekávají místní speciality. Carpaccio, Capuns nebo Pudin da la Nona: ochutnejte rozmanitost Graubündenu všemi smysly. V Gourminu vykouzlí zkušení kuchaři mezi Churem a Sv. Mořicem nebo mezi Landquartem a Scuolem čerstvě připravené pokrmy pro každý mlsný jazýček. Předkrm podáváme v hradním městě Domleschg, hlavní chod v Albulatalu a dezert v Engadinu nebo naopak. Dopřejte si pastvu pro oči: uvnitř i venku.

Bližší informace naleznete zde.


Impozantní Rýnská soutěska

Ruinaulta v Graubündenu je jedna z nejvelkolepějších a nejrozmanitějších krajin v Alpách. Divoká soutěska se strhující řekou, bílými strmými stěnami a rozlehlými lesy. Za 10 000 let si Rýn mezi Ilanz a Reichenau prorazil cestu skalní horninou. Vznikla soutěska, které se právem přezdívá „švýcarský Grand Canyon“. Borovicemi olemované skalní útvary fascinují cestující vlakem, pěší turisty i raftaře z celého světa. Prozkoumejte monumentální Rýnskou soutěsku mezi Ilanz a Reichenau ve vlaku.

Bližší informace naleznete zde.


Světové dědictví UNESCO – mistrovské dílo železničního stavitelství

Více než sto let stará železniční trať přes Albulu a Berninu je, co se týče stavitelství a vedení tratě, výjimečným mistrovským dílem. Trať je harmonicky zasazena do divoké přírody a vás čeká velkolepý výlet do průkopnických časů železnice. Od července 2008 patří tratě Rhétské dráhy Albula a Bernina na seznam světového dědictví UNESCO. Dokonalé splynutí krajiny a železnice – dlouhé oblouky, rafi nované stavby, tratě vlnící se strmými údolími. Nejatraktivnější místa na trati jsou viadukt Landwasser, točité tunely mezi Bergünem a Predou nebo kruhový viadukt u Brusia. Příklad, který táhne i dnes.

Bližší informace naleznete zde.


Panoramatická mapa Rhétské dráhy 2019

Nejnovější panoramatickou mapu s novinkami Rhétské dráhypro rok 2019 si můžete zdarma objednat k zaslání poštou nebo stáhnout ve formátu PDF do počítače zde.Rhätische Bahn AG
Bahnhofstrasse 25
CH-7002 Chur
T. +41 81 288 65 65
E-mail: rail service@rhb.ch
WEB: www.rhb.ch