úvod

Veletrh Holiday World proběhl úspěšně. Schweiz Tourismus získal první cenu za svou veletržní expozici v soutěži vystavovatelů v kategorii nejpůsobivější stánek do 60m2.

​

Ve dnech4.-7.2. se v pražských Holešovicích konal již 19. ročník středoevropského veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2010, na kterém bylo již tradičně zastoupeno Švýcarsko. Švýcarská centrála cestovního ruchu Switzerland Tourism se letos představla v novém stánku. Za tuto veletržní expozici získala první cenu v každoroční soutěži vystavovatelů v kategorii nejpůsobivější stánek do 60 m2.


Švýcarsko bylo na veletrhu zastoupeno představiteli Wallisu, Graubündenu, Oblasti Ženevského jezera, Swiss Youth Hostels, letecké společnosti SWISS a cestovní kanceláře SKIPAS. K příjemné atmosféře na stánku přispěli i partneři z řad členů HST: podávala se káva Chicco d´ Oro z kávovaru Jura, čokoláda firmy LINDT a na koktejl v den zahájení zajistil catering Hotel Mövenpick. O víkendu naše řady posílili ještě zástupci CK Amitours a CA Marketa Hak.

Ve čtvrtek odpoledne se konal na stánku koktejl, který organizovala letecká společnost SWISS. Odborná veřejnost byla seznámena s novinkami pro letošní rok. Ředitelka Switzerland Tourismu Alena Koukalová představila nově vydávaný magazín pro příznivce Švýcarska SWISSmag, který vychází dvakrát ročně a je možné si ho předplatit, dále pak nové letní brožury Hory a jezera, mapu Švýcarska s praktickými informacemi a brožuru o dopravním systému ve Švýcarsku.

Krátká statistika:
Celkový počet návštěvníků: 31710
Počet vystavovatelů: 690
Zastoupené státy: 47
Zastoupené zahraniční centrály cestovního ruchu: 32