úvod

Eiger Trail

- Stěna stěn pro horolezce = severní stěna Eigeru
- Bezprostředně blízko
- Romantická příroda
- Horská železnice
- Restaurace Alpiglen

​

Ona je stěnou stěn a její horolezecké trasy patří k nejnáročnějším na světě. Mýtus severní stěny Eigeru působí ale i z větší vzdálenosti. Třeba na dvou a půl hodinové trase Eiger Trail. Vede ze stanice horské železnice Jungfraubahn Eigergletscher přímo pod kolmou skalní stěnou do Alpiglenu. Je to dechberoucí, ale nikterak nebezpečný alpský výlet na vrchol emocí pro všechny.

2 hodiny 30 minut

 

Další informace ke stažení jsou k dispozici ZDE (v anglickém jazyce).

 

Blíže k slavné severní stěně Eigeru nevede žádná cesta: Eiger Trail zaručuje dvě hodiny dráždění nervů na nejvyšší úrovni.

Světoznámý trojlístek Eiger, Mönch a Jungfrau tvoří impozantní kulisu Jungfrauregionu a přitahuje do oblasti Berner Oberland turisty a horolezce již odpradávna. Neméně účinně působí i železnice Jungfraubahn. Byla otevřena 1. srpna 1912 po 16 letech práce a je pokládána za milník v historii stavby železnic. Na trase sedmikilometrovým tunelem na Jungfraujoch - nejvýše položené železniční nádraží v Evropě - zastaví vlak uprostřed jedné z nejmimořádnějších horolezeckých stěn světa. Přes 1 600 m padá kolmo dolů severní stěna Eigeru, která odjakživa láká nejlepší horolezce světa. Kdo se chce dechberoucí severní stěny bezpečně dotknout a pocítit na vlastní kůži vysokohorskou atmosféru, pojede železnicí Jungfraubahn do stanice Eigergletscher a absolvuje Eiger Trail. Po krátkém nástupu stojí člověk přímo pod slavnou severní stěnou a vpravo nahoře si všimne kovových žebříků, které horolezcům usnadňují přístup. Odtud vede cesta jednu hodinu podél úpatí stěny a u toho se pyšní nádhernými výhledy na Wetterhorn a Grosse Scheidegg. Těžko existuje pěší túra, při které se člověk pohybuje (bezpečně!) v tak bezprostřední blízkosti horských velikánů a historie Alp. Exponovaná místa jsou jištěna lany. A kdo má s sebou dalekohled, může na stěně pozorovat horolezce; pohlednice, kterou lze zakoupit na nádraží zobrazuje všechny horolezecké trasy na stěně. Na konci túry se schází strmými serpentinami dolů k železniční stanici Alpiglen, kde čeká nejen vlak, ale také zahradní restaurace hotelu des Alpes.