úvod

Au fil du Doubs

- Džungle podél řeky
- Romantika
- Rybí restaurace
- Kulturní zážitky na konci cesty

​

Na jedné straně Francie, na druhé Švýcarsko, a mezi nimi teče řeka: Doubs. Její divoce romantické údolí je téměř neobydlené a v budoucnu se coby přírodní park stane ještě větším rájem pro rybáře a turisty. Jeden obzvlášť původní kus Švýcarska otevírá pobřežní cesta mezi Soubey a St-Ursanne. Vede čtyři a půl hodiny skoro nedotčeným údolím řeky okolo rybích hospůdek a idylických koupališť.

4 hod 20 minut

Další informace ke stažení jsou k dispozici ZDE (v anglickém jazyce).

Mezi Soubey a Saint-Ursanne leží 18 kilometrů meditativního turistického vyžití a jedna z nejkrásnějších „vodních cest" Švýcarska.

V hotelu Cerf v Soubey, výchozím bodu nenáročné, ale dlouhé túry, existuje jen jedno téma: ryby. Tím není míněn pouze jídelní lístek, který se blýská čerstvými pstruhy na všechny způsoby. Cerf je „základním táborem" přátel rybaření: U hostinského Alaina Josého dostanete vynikající speciality nebo i jen pár tipů na cestu. Kdo nemluví francouzsky, obrátí se k „basilejskému stolu", kde se často setkávají vynikající muškaři. Zde je totiž řeka Doubs, okolo které brzy vznikne přírodní park, zvláště bohatá na ryby. A mimochodem také velmi idylická: Krajina okolo řeky v blízkosti francouzské hranice překypuje bohatou faunou a flórou a okouzluje svým klidem. Druhou zastávkou v Soubey je starý mlýn z roku 1565, poslední z celé řady mlýnů na řece Doubs. Poté se jde podél řeky dále směrem do Tariche. Pokud se návštěvník octne na špatné straně řeky, to když ji přešel již u La Charbonniere, není to žádný problém: Prostě jen trochu zamávejte a zavolejte a už vyjíždí pan domácí se svojí loďkou a přiváží si hosty na oběd. Specialita domu? Přirozeně pstruh. Dále je jedno, který břeh si turista vybere pro druhou část túry. Oba vedou bez podstatného převýšení do Saint-Ursanne. Historické centrum středověkého městečka se během staletí proměnilo jen málo a jeho měšťanské domy ze 14. až 16. století dýchají historií. Nejznámější památkou je klášter s křížovou cestou a románsko-gotický kolegiátní kostel, jehož původ sahá až do 12. století.